facebook youtube rss soundcloud

 
 
 

Tiskové zprávy z obcí, měst a krajů

PRAHA

28.11.2022

Odborná porota soutěže eGovernment The Best 2022 ocenila projekty realizované městskou společností Operátor ICT

Datová platforma Golemio, která pro hlavní město Praha zpracovává velké množství různých dat, vyhrála 1. místo v kategorii projekty měst v soutěži eGovernment The Best 2022. Na 2. místě ve stejné kategorii se navíc umístil projekt Zdravá třída, který v pilotním provozu otestoval technologii pro monitoring hladiny CO2. Oba projekty realizuje pražská městská společnost Operátor ICT (OICT).

 

25.11.2022

Mariánské náměstí ožije předvánoční atmosférou

Před budovou Nové radnice na Mariánském náměstí jsou postaveny prodejní stánky s vánoční výzdobou. Lidé se zde mohou dozvědět více o činnosti neziskových organizací a městských společností. Nechybí zde vánoční strom, pódium s kulturním programem, tradiční svařák a ani možnost přispět na dobrou věc.

 

24.11.2022

Praha poskytne ukrajinským městům naftová topidla, elektrocentrály a zdravotnický materiál

Pražští zastupitelé na čtvrtečním jednání schválili dar ukrajinským městům Kyjev a Mykolajiv v podobě topidel a elektrocentrál. Dále Praha poskytne Centru veřejného zdraví při Ministerstvu zdravotnictví Ukrajiny zdravotnický materiál, zejména osobní ochranné prostředky a komplementární materiál.

 

22.11.2022

Veletrh Schola Pragensis provede tisíce deváťáků výběrem střední školy

Hlavní město Praha i v letošním roce připravilo veletrh vzdělávání Schola Pragensis. Více než sto pražských středních škol se od 24. do 26. listopadu 2022 představí v Kongresovém centru Praha. Organizátoři očekávají účast tisíců návštěvníků z řad žáků, jejich rodičů i učitelů. Letošní ročník je navíc rozšířený o moderní aplikaci, která deváťáky provede výběrem střední školy.

 

15.11.2022

Praha očekává od vlády strategii pro případ nové migrační vlny z Ukrajiny

Aktuální situaci k migrační vlně způsobené válečným konfliktem na Ukrajině, především možnosti kapacit ubytování, vzdělávání a poskytování zdravotnické péče na území Prahy, projednala dnes Bezpečnostní rada hlavního města Prahy. Zároveň bylo konstatováno, že je nutné zachovat zimní opatření pro osoby bez domova na území hlavního města.

 

14.11.2022

Blíží se konec akce Milostivé léto II, lidé tak mají poslední možnost zbavit se jednoduše dluhů i vůči hlavnímu městu a městským organizacím

Pražané, kteří se dostali do exekucí kvůli nesplaceným poplatkům, pokutám či nájmům vůči Magistrátu hl. m. Prahy, jeho městským organizacím či městským částem, mají v těchto dnech poslední možnost využít akce Milostivé léto II a zaplatit mnohem menší dluh. Ze strany dlužníků je o akci i tentokrát velký zájem, končí však už 30. listopadu 2022. Hlavní město při této příležitosti spustilo informační kampaň, k dispozici je stále také bezplatná linka 800 100 000.

 

09.11.2022

Češi po pandemii tvoří v Praze nejsilnější skupinu návštěvníků. V závěsu za nimi jsou turisté z Německa a USA

Po pandemii koronaviru míří do Prahy stále častěji a ve větší míře turisté z tuzemska. V prázdninových měsících a také v září jich do metropole podle údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ) přijelo celkem 397 265 a jejich počet se tak oproti létu 2019 zvýšil o celých 32 %. Zahraničních turistů přijelo téměř 1 447 067. Nejpočetnější skupinu tvořili cestovatelé z Německa. V letním období došlo i k dalšímu navýšení počtu turistů ze Spojených států, poměrově se vrátili na předpandemická čísla. Příjezdovost je nově podpořena také turistickou kartou Prague Visitor Pass, té se mezi českými i zahraničními hosty prodalo již několik tisíc.

 

03.11.2022

Praha nastolila nové trendy v oblasti sociální politiky

V posledních čtyřech letech se uskutečnilo v oblasti sociální politiky v hlavním městě mnoho významných změn. Namísto rozšiřování péče v mimopražských ústavech byly vybudovány nové kapacity komunitních služeb v dosahu budoucích klientů, posílena byla terénní či pobytová seniorská péče a nové formy podpory přibyly v oblasti péče o ohrožené děti i dalších oblastech.

 

03.11.2022

Adapterra Awards 2022 ocenila soběstačný dům, energeticky pozitivní školu, obnovu mokřadů i protierozní prvky v krajině

Pořadatelé z Nadace Partnerství a Integra Consulting vyhlásili vítěze jednotlivých kategorií soutěže Adapterra Awards, která prezentuje a oceňuje nejlepší projekty v oblasti adaptačních opatření na změnu klimatu. Ceny poroty si odnesl například projekt revitalizace školy Českobrodská v Praze 9, paraglidingové centrum Flight Park Javorový ze severní Moravy, Český soběstačný dům z jižních Čech nebo obnova krajiny u jihomoravské obce Ořechov. Cenu Prahy získaly úpravy Čelakovského sadů v blízkosti Národního muzea. Informace o vítězných i dalších adaptačních opatřeních jsou dostupné v databázi inspirativních projektů na www.adapterraawards.cz .

 

03.11.2022

Praha má novou dlouhodobou strategii pomoci uprchlíkům z Ukrajiny a připravuje Centrum následné podpory

Pražští radní schválili Strategický rámec podpory ukrajinských uprchlíků na území hlavního města Prahy a vytvoření nového Centra následné podpory uprchlíkům z Ukrajiny (CNPUU). To zajistí lidem prchajícím před válkou řešení individuálních potřeb v oblastech, jako jsou například bydlení, zdraví, vzdělávání nebo ochrana dětí. Centrum začne fungovat již letos v prostorách Krajského asistenčního centra pomoci Ukrajině (KACPU) ve Vysočanech. Na jeho provozu se bude do velké míry podílet organizace UNICEF.

 

02.11.2022

Operátor OICT je transparentní městskou společností, získal unikátní certifikát

Může být městská společnost transparentní? Pražská společnost Operátor ICT (OICT), jejímž jediným akcionářem je hlavní město Praha, jde příkladem. V průběhu čtyřletého období tato městská firma zavedla mnoho nástrojů otevřeného hospodaření a prevence korupce a stala se tak nejtransparentnější městskou společností. Toto bylo završené získáním certifikace ISO 37001 (Anti-bribery management systems – ABMS).

 

02.11.2022

Praha s příchodem zimního času znovu připravila kampaň, jejímž cílem je varovat nedostatečně osvětlené cyklisty

Už posedmé se koná na frekventovaných místech kolem pražských cyklotras bezpečnostně preventivní akce Nejezdi jak netopejr, při které hlavní město ve spolupráci s Městskou policií hl. m. Prahy kontroluje vybavení cyklistů i ostatních účastníků silničního provozu. Cílem je předcházet riziku střetu s auty.

 

02.11.2022

Pravidelná zkouška sirén

Dnes, 2. listopadu 2022, se uskuteční na celém území České republiky pravidelná zkouška provozuschopnosti jednotného systému varování a vyrozumění. Ve 12:00 hodin se rozezní sirény, které budou vysílat zkušební nepřerušovaný tón po dobu 140 vteřin. Na území hlavního města Prahy budou před polednem na zkoušku lidé upozorněni prostřednictvím elektronických „mluvících“ sirén. Informace zazní v českém a anglickém jazyce.

 

31.10.2022

Na Vítkov se půjde pěšky lépe, nová lávka propojí Karlín s památníkem

Z Karlína bude pohodlnější přístup do parku na Vítkově. Nová bezbariérová lávka překlene železniční trať z Pernerovy ulice přes nový bytový dům a umožní pohodlnější cestu pro pěší na Vítkov a dále na Žižkov.

 

31.10.2022

UNICEF poskytne Praze přes 22 milionů korun na vytvoření nultých ročníků na středních školách určených pro ukrajinské děti

Hlavní město nadále aktivně reaguje na vysokou míru migrační vlny, která je způsobena přetrvávající válkou na Ukrajině, a řeší otázku dostatečných kapacit ve školách, aby i ukrajinské děti měly možnost pokračovat zde ve svém vzdělávání. V souvislosti s tím proto Praha ve spolupráci s organizací UNICEF vytvořila dotační program na podporu nultých ročníků na středních školách určený především na podporu ukrajinské mládeže ve věku od 15 do 19 let. UNICEF pro tyto účely poskytne 22,5 milionu korun.

 

31.10.2022

Praha pro příští rok vyčlení na sportovní granty o 35 milionů korun víc než letos kvůli ekonomickým dopadům rostoucích cen energií

Pražští radní dnes schválili návrh na vyhlášení Programu podpory sportu a tělovýchovy v hl. m. Praze pro rok 2023. I nadále je jeho hlavním cílem zlepšování podmínek pro rozvoj pražského sportu. Předpokládaná výše finančních prostředků je stanovena na 388 milionů korun. S ohledem na rostoucí ceny energií je oproti loňsku navýšen objem finančních prostředků alokovaných na provoz sportovišť o 35 milionů korun.

 

31.10.2022

Běchovice odhluční od Pražského okruhu vysoké valy

Pražští radní schválili urbanisticko-architektonickou studii zemních valů Běchovice. Desítky metrů vysoké valy mají ochránit obytnou zástavbu před negativními vlivy staveb Pražského okruhu č. 511, 510 a přeložky silnice I/12.

 

31.10.2022

Praha vybrala dodavatele, který postaví parkovací objekt na Opatově pro 495 aut

Rada hl. m. Prahy na pondělním jednání schválila výběr dodavatele veřejné zakázky na výstavbu záchytného parkoviště P+R Opatov. Konsorcium nazvané „Společnost P+R Opatov – BAK – MTS DIZ – GG“ uspělo s nabídkovou cenou 798,4 milionu Kč včetně DPH. Čtyřpodlažní parkovací objekt bude mít po dokončení kapacitu 495 parkovacích míst, součástí projektu bude i pobytová zelená střecha s navazujícím parkem.

 

27.10.2022

Praha vyhradí pro příští rok 44 milionů korun na projekty ke zlepšení stavu životního prostředí

Pražští radní schválili vyhlášení programu na podporu projektů ke zlepšení stavu životního prostředí pro rok 2023. Lidé, spolky a další organizace budou moci žádat o prostředky na projekty v celkem sedmi kategoriích, které se týkají například klimatické změny, podpory adaptace na změnu klimatu, veřejné zeleně nebo výukových a vzdělávacích projektů.

 

26.10.2022

Krajské asistenční centrum pomoci Ukrajině v Praze bude ve svátek 28. října uzavřené

V pátek 28. října bude kvůli státnímu svátku uzavřeno asistenční centrum pro uprchlíky ve Vysočanech. Od pondělí 31. října bude opět fungovat v obvyklém režimu.

 

21.10.2022

Praha zavírá ústav Svojšice, klienti přešli do nových domovů

Hlavní město v listopadu završí tříletý proces transformace Domova Svojšice. Z ústavního zařízení pro lidi s postižením přechází poslední klienti do nových domovů v malých komunitních službách. Péče o lidi s postižením se v Praze v rámci končícího volebního období zásadně proměnila, kdy je postupně ukončována praxe vyvážení lidí s postižením do ústavů mimo území hlavního města. Změna přístupu má podporu Ministerstva práce a sociálních věcí a také klientských organizací Aliance pro individualizovanou podporu a dalších.

 

21.10.2022

Štvanickou lávku bude zdobit figurální socha

Hlavní město ve spolupráci s Galerií hlavního města Prahy pořídí novou figurální sochu od sochaře Jana Hendrycha. Postava ženy bude umístěna na ostrově Štvanice přímo u vstupu na Štvanickou lávku, kterou město v těchto dnech právě dokončuje.

 

20.10.2022

Hasiči prověří protipovodňovou ochranu, vyzkouší stavbu mobilní hráze v Radotíně u Berounky

Levý břeh řeky Berounky v Radotíně se v noci z pátka 21. října na sobotu 22. října stane cvičným polem jednotek hasičů a aktivních záloh. Ti zde postaví mobilní protipovodňovou zeď. Akce si vyžádá dopravní omezení od 18:00 hodin do 7:00 hodin, objízdná trasa povede ulicí Vrážská.

 

20.10.2022

Den otevřených dveří pražského magistrátu 28. října

V letošním roce se opět koná den otevřených dveří pražského magistrátu ve svátek 28. října, kdy budou od 9:00 do 18:00 hodin otevřeny různé budovy hlavního města pro veřejnost. Prohlédnout si budou moci lidé Rezidenci primátora, Clam-Gallasův palác, Škodovy salonky nebo Novou radnici.

 

19.10.2022

V Praze výrazně roste zájem o třídění bioodpadu

Přes 30 tisíc zájemců z rodinných i bytových domů, což představuje až 200 tisíc domácností, už v Praze využívá hnědou nádobu pro třídění rostlinného bioodpadu. To je velkým úspěchem služby, u které hlavní město výrazně zvýhodnilo podmínky na začátku letošního roku. Měla by se tak i do budoucna dále rozšiřovat a rozvíjet.

 

17.10.2022

Mongolský prezident udělil řediteli pražské zoo nejvyšší státní vyznamenání za záchranu koně Převalského

Mongolský prezident Uchná Chürelsüch udělil řediteli Zoo Praha Miroslavu Bobkovi Řád Polární hvězdy, což je nejvyšší státní vyznamenání, které může obdržet cizí státní příslušník. Poradce prezidenta Erdenecogt Odbajar při předávání řádu jeho jménem poděkoval za mimořádný přínos pro ochranu mongolské přírody a rozvoj česko-mongolských vztahů.

 

17.10.2022

Praha umožní zlevnění bytů. Novela stavebních předpisů se věnuje požadavkům na parkování v novostavbách i v rekonstrukcích

Rada hlavního města Prahy projednala návrh novely Pražských stavebních předpisů, který upravuje systém parkovacích stání v nových rezidenčních i administrativních budovách či rekonstrukcích vyžadujících stavební povolení. Nově by tak v širším centru města nemuselo být zachováno dříve stanovené minimum parkovacích míst a jejich počet by tak závisel více na investorovi. Tím se otevírá cesta ke snížení cen nových i rekonstruovaných bytů. Novela upravuje regulaci parkovacích stání ve stavbách na celé ploše hlavního města. Návrh bude nyní zaslán do připomínkového řízení, jehož délka byla radou doporučena na 45 dní. O tom, zda bude novela platit, rozhodne až nová rada města.

 

14.10.2022

Clam-Gallasův palác vyhrál titul Stavba roku 2022

Rekonstrukce Clam-Gallasova paláce získala prvenství ve dvou kategoriích prestižní soutěže Stavba roku 2022. Veřejnost barokní památku odměnila celkem 24 352 hlasy a cenu ji přiřkla i odborná porota. Do jubilejního 30. ročníku soutěže se přihlásilo celkem 79 staveb, do užší nominace se jich probojovalo 31. Slavnostní vyhlášení výsledků se uksutečnilo ve čtvrtek 13. října v Betlémské kapli v Praze za účasti primátora Zdeňka Hřiba.

 

14.10.2022

Hlavní město na novém portálu zapojuje také chatbot, který poradí, jak ušetřit na energiích

Na novém portálu pomocprazanum.praha.eu , který spustil na konci září Magistrát hl. m. Prahy, se nejen Pražané dozví důležité informace, které mají za cíl jim pomoci v současné složité situaci. Součástí se nyní stal také chatbot, který zájemcům pomůže přímo při řešení úspor energií. Portál je praktickým doplňkem širokého balíčku pomoci Pražanům, který už dříve schválilo Zastupitelstvo hl. m. Prahy.

 

13.10.2022

Praha dává použitým věcem druhou šanci, rozšiřuje síť re-use pointů ve sběrných dvorech

Hlavní město Praha otevřelo již pátý re-use point ve sběrném dvoře hl. m. Prahy, tentokrát ve Kbelích v Praze 19 v Jilemnické ulici. Stále funkční předměty, které již lidé nevyužijí, je možné každý den odevzdat do speciálních uzavřených kontejnerů. Vedle dvorů v Praze 4, 9, 12 a 20 tak další sběrný dvůr přispěje ke snižování množství odpadu a cirkulární ekonomice.

 

11.10.2022

Práce na finálním návrhu Vltavské filharmonie mohou začít, Praha podepsala smlouvu s architekty BIG

Zástupci hlavního města Prahy uzavřeli smlouvu o dílo s dánským studiem Bjarke Ingels Group (BIG), autorem vítězného návrhu Vltavské filharmonie. Ti budou mít nyní devět měsíců na dopracování soutěžního návrhu do podrobné architektonické studie. Do tohoto procesu se opět může zapojit veřejnost, participace návrhu začne příští týden.

 

11.10.2022

Kampaň Stay in Prague poprvé zaplatili sami turisté díky výnosům z poplatků z pobytu

Digitální kampaň Stay in Prague na podporu příjezdového cestovního ruchu zaujala nejvíce cestovatele v Polsku, Německu a Itálii. Hlavní město poprvé využilo výnosy z navýšeného poplatku z pobytu na marketingové aktivity. Kampaň oslovila zhruba 24 milionů lidí a na kampaňový web zavítaly téměř dva miliony návštěvníků. Zájem z těchto zemí potvrzují i data z online prodeje městské turistické karty Prague Visitor Pass, kdy přední příčky obsadili právě turisté z výše zmíněných zemí. Prague City Tourism (PCT) společně s partnery prezentovala metropoli jako prestižní a prémiové město podporující kultivovaný a udržitelný turismus.

 

11.10.2022

Memorandum o spolupráci Prahy s ORLEN Unipetrol zlepší využití plastového odpadu

Pražští radní schválili memorandum o spolupráci mezi hlavním městem Prahou a společností Orlen Unipetrol RPA. Cílem spolupráce je maximalizovat zpracování a využití zbytkového plastového odpadu a také odpadních rostlinných olejů. Z plastového výmětu se bude vyrábět olej pro opětovnou výrobu plastů. K memorandu se připojí také městská společnost Pražské služby.

 

10.10.2022

Umisťování vyhořelých vozidel z Ukrajiny na Mariánském náměstí

Na Mariánském náměstí v centru metropole dnes začalo umisťování vyhořelých civilních vozidel z války na Ukrajině. Tato instalace bude součástí Signal festivalu 2022 a ohořelé vraky nabídnou vhled do prostředí ukrajinských měst zasažených ruskou agresí.

 

07.10.2022

Praha posiluje spolupráci s Akademií věd ČR

Pražští radní schválili uzavření Smlouvy o spolupráci mezi Akademií věd České republiky a hlavním městem Prahou. Tento dokument, který ve čtvrtek 6. října slavnostně podepsali primátor a předsedkyně Akademie věd ČR, má za cíl vytvoření rámce pro vznik užších všestranných vazeb mezi jednotlivými vědeckými pracovišti a městem, a tím přispět k rozvoji inovačních infrastruktur metropole a jejího potenciálu coby jednoho z předních vědeckých center střední Evropy.

 

05.10.2022

Operátor ICT je první společností v Česku, která zveřejňuje seznam faktur

Městská společnost Operátor ICT (OICT) udělala další významný krok pro zvýšení transparentnosti svého hospodaření. Poté, co v srpnu jako první městská společnost v Česku zveřejnila data o zadaných veřejných zakázkách, nyní zveřejnila i seznam přijatých faktur. Veřejnost se tak jednoduše dozví, jakým dodavatelům platí kolik peněz.

 

05.10.2022

Okolo Vltavské filharmonie může vyrůst první klimaticky neutrální pražská čtvrť

První klimaticky neutrální městská čtvrť nezávislá na plynu nebo uhlí by mohla v budoucnu vzniknout v nové městské čtvrti Bubny–Zátory. Vyplývá to ze studie, kterou na pondělním zasedání schválila Rada hlavního města Prahy. Ta mj. počítá i s využíváním tepla a chladu z Energocentra plánovaného u Ústřední čistírny odpadních vod v Bubenči, které bude teplo vyrábět s využitím odpadních vod, a to pomocí vysokokapacitních čerpadel.

 

04.10.2022

Uzavření Pražského hradu a dopravní zatížení některých komunikací v souvislosti s vrcholnými akcemi v rámci českého předsednictví v Radě EU

Tento týden se v Praze uskuteční v rámci předsednictví České republiky v Radě EU summit Zasedání lídrů v rámci European Political Community a neformální Summit EU 27. Akce se budou konat 6. a 7. října na Pražském hradě a do Prahy přijedou kromě lídrů sedmadvacítky také představitelé dalších zemí, předpokládá se příjezd asi dvou tisíc hostů.

 

04.10.2022

Praha má jednotnou metodiku posuzování stavebních projektů rezidenčních sociálních služeb pro seniory

Radní hlavního města schválili metodický dokument, který zajistí budování sítě rezidenčních služeb podle soudobých nároků na kvalitu života tak, aby to umožnilo důstojné stárnutí Pražanů, kteří potřebují celodenní péči, jíž nemohou mít zajištěnu v domácím prostředí.

 

04.10.2022

Pravidelná zkouška sirén

Ve středu 5. října 2022 se uskuteční na celém území České republiky pravidelná zkouška provozuschopnosti jednotného systému varování a vyrozumění. Ve 12:00 hodin se rozezní sirény, které budou vysílat zkušební nepřerušovaný tón po dobu 140 vteřin. Na území hlavního města Prahy budou před polednem na zkoušku lidé upozorněni prostřednictvím elektronických „mluvících“ sirén. Informace zazní v českém a anglickém jazyce.

 

29.09.2022

Divadlo Archa se připravuje na předání prostor novému týmu. Činnost Archy vyvrcholí mezinárodní sezónou Základy budoucnosti

Pražské Divadlo Archa, tak jak ho znají diváci téměř třicet let, čeká od roku 2024 proměna. Do budovy Na Poříčí vstoupí nový tým. Správní rada divadla na základě návrhu dosavadního ředitele Ondřeje Hraba oslovila letos na jaře spoluzakladatele a ředitele Jatek78 Štěpána Kubištu. Ten předložil koncepci s pracovním názvem G.O.A.T., která má ambici cílit na mladé publikum. Správní rada divadla už Kubištu vybídla k vypracování grantové žádosti na léta 2024-2027. V případě získání grantových prostředků započne příští rok proces předání divadla nové značce.

 

29.09.2022

Zbraslav ožije festivalem ZbrasLOVE

Široké spektrum kulturních, kreativních a komunitních programů čeká již tento pátek 30. září 2022 na všechny obyvatele a návštěvníky pražské Zbraslavi, kde se vůbec poprvé uskuteční pouliční festival ZbrasLOVE. Doprovodný program začíná od 13 hodin v ulici U Lékárny a potrvá celý měsíc. Návštěvníci se mohou těšit mj. na divadelní představení pro nejmenší děti, taneční představení, výtvarné workshopy pro studenty základní školy, zapojení nejrůznějších umělců a lektorů, veřejná čtení nebo i nabídku večerního promítání filmů.

 

27.09.2022

Praha uzavřela kvůli nižším teplotám stanové městečko pro uprchlíky. Humanitární ubytování bude pokračovat na Florenci a Smíchově

Hlavní město uzavřelo kvůli klesajícím teplotám stanové městečko pro uprchlíky. O humanitární ubytování se nadále bude starat Centrum sociálních služeb Praha v prostorách ubytovny na Florenci a část lůžek bude také na Smíchově. Ve středu 28. září bude také kvůli státnímu svátku uzavřeno asistenční centrum pro uprchlíky ve Vysočanech, od čtvrtka bude dále fungovat v obvyklém režimu.

 

27.09.2022

Clam-Gallasův palác usiluje o titul Stavba roku 2022

Clam-Gallasův palác, který 28. září 2022 v rámci dne otevřených dveří zpřístupní své brány široké veřejnosti, má nominaci na titul „Stavba roku 2022“. O vítězi v soutěži rozhodne porota odborníků, veřejnost má možnost hlasovat zvlášť ve vlastní kategorii a zapojit se může do 12. října 2022. Slavnostní vyhlášení výsledků této soutěže se za účasti primátora hlavního města Prahy Zdeňka Hřiba uskuteční 13. října 2022 v Betlémské kapli v Praze.

 

26.09.2022

Praha hostí summit světových metropolí, kde se Pakt

Hlavní město Praha pořádá ve dnech 26. až 27. září 2022 konferenci Prague Summit of Cities, na které se setkávají zástupci měst, která jsou členy Paktu svobodných měst. Summit se koná při příležitosti českého předsednictví v Radě EU.

 

22.09.2022

Čtyři projekty z Prahy usilují o vítězství v soutěži Adapterra Awards

Sucho, přehřívání měst i přívalové srážky letos potrápily značnou část naší republiky a do budoucna se pravděpodobně budou objevovat častěji. Existují ale místa, kde jsou na podobné projevy počasí připraveni. Čtyři takové projekty z Prahy se právě snaží získat hlasy veřejnosti v celostátní soutěži Adapterra Awards 2022. Získat Cenu sympatie může residence Sakura, Čelakovského sady u Národního muzea, budova školy v ulici Českobrodská nebo nová radnice Prahy 12. Široká veřejnost má příležitost hlasovat až do 15. října 2022 na webu Adapterra Awards . Soutěž pořádá Nadace Partnerství a Integra Consulting pod záštitou Ministerstva životního prostředí ČR a s podporou hlavního města Prahy.

 

22.09.2022

Výtvarný soutěžní projekt „Evropa, ve které chci žít. Praha v roce 2050“ se představil veřejnosti

Od středy 21. září 2022 do čtvrtka 20. října 2022 je pro veřejnost volně přístupná v budově Nové radnice Magistrátu hl. m. Praha na Mariánském náměstí výstava soutěžní přehlídky výtvarných prací žáků a studentů pražských škol s názvem „Evropa, ve které chci žít. Praha v roce 2050“. Žáci a studenti zde na svých výtvorech ukazují, jak si představují hlavní město v roce 2050.

 

22.09.2022

Nová pobytová služba pro dospělé Pražany s autismem

Diakonie Praha ve spolupráci s hlavním městem včera slavnostně otevřela novou pobytovou sociální službu pro Pražany s těžší formou autismu, kteří potřebují individuální, intenzívní, a hlavně neustálou péči. Nový Domov Daniela ve Stodůlkách vznikl jako dostavba a je určen celkem pro 7+2 dospělé rezidenty. Sloužit jim bude od roku 2023.

 

21.09.2022

Noví absolventi meziuniverzitního programu prg.ai Minor se pouští do světa umělé inteligence

Celkem 11 mladých odborníků na umělou inteligenci převzalo certifikáty o úspěšném dokončení meziuniverzitního programu prg.ai Minor. Slavnostní předávání se konalo v úterý 20. září 2022 na pražské Staroměstské radnici a zúčastnili se ho zástupci programu prg.ai, zapojených pražských univerzit i primátor hlavního města Prahy Zdeněk Hřib.

 

21.09.2022

Hlavní město a ČVUT promění Strahovský stadion na evropské technologické a testovací centrum

Zanedbaný Strahovský stadion podstoupí rozsáhlou opravu a promění se na centrum pro inovativní firmy a testování nejmodernějších technologií. Ze stadionu se tak stane opět světový prostor, nyní pro nejnadějnější podnikatele. Zakládající memorandum projektu ve středu 21. 9. 2022 podepsali zástupci hlavního města Prahy, Českého vysokého učení technického v Praze, Studentské unie ČVUT a partneři – výrobce 3D tiskáren Průša Research spolu s venture studiem a investičním fondem DLTG.

 

ÚSTECKÝ KRAJ

28.11.2022

Návrh rozpočtů příspěvkových organizací Ústeckého kraje na rok 2023 - 1. část

Souhrn, KR, INF, MAJ, SMT do čísla organizace 5140

 

28.11.2022

Návrh rozpočtů příspěvkových organizací Ústeckého kraje na rok 2023 - 2. část

SMT od čísla organizace 5150, KP, SV, ZD, DS, PIT

 

28.11.2022

Návrh střednědobých výhledů rozpočtů příspěvkových organizací Ústeckého kraje v letech 2024 - 2025

 

28.11.2022

Ředitelé kulturních příspěvkových organizací kraje se zdokonalovali v marketingovém myšlení

Marketing a jeho strategie jsou v dnešní době nedílnou součástí efektivního fungování každé instituce. V současné době hledají kulturní instituce svou novou roli ve společnosti a dochází také k částečné změně jejich funkcí. Tento jev je způsoben mnoha faktory souvisejícími s celkovou proměnou dnešní společnosti. Jedním z nich je např. pronikání tržních mechanismů do neziskového kulturního sektoru. Instituce již nemohou pouze čekat na finanční příspěvek od svého zřizovatele, ale jsou nuceny samy si hledat finanční zdroje a bojovat o své návštěvníky. Jinak tomu není ani v případě příspěvkových organizací Ústeckého kraje v oblasti kultury. Ve snaze přispět k zefektivnění a lepšímu fungování svých kulturních institucí si vedení Ústeckého kraje připravilo pro ředitele svých organizací odborný seminář zaměřený na specifické prostředí těchto institucí.

 

28.11.2022

Diabetologie pro území okresu Most

 

28.11.2022

Fyzioterapie pro území okresu Louny

 

28.11.2022

Endokrinologie pro území okresu Most

 

28.11.2022

Ortopedie pro území okresu Louny

 

28.11.2022

Fyzioterapie pro území okresu Most

 

28.11.2022

Vnitřní lékařství - interna pro území okresu Most

 

28.11.2022

Cena hejtmana Ústeckého kraje za rok 2022

 

28.11.2022

Oznámení o konání 18. zasedání Zastupitelstva Ústeckého kraje dne 12. 12. 2022

 

28.11.2022

Oznámení pro pacienty o ukončení poskytování zdravotních služeb MUDr. Jiří Váňa

 

28.11.2022

Oznámení o návrhu opatření obecné povahy - zveřejnění záměru stanovení místní úpravy provozu na pozemních komunikacích - silnici I/9, I/13 a I/62 – okres Děčín - SDZ na mostech - ev. č. 9-062, 13-090, 13-095, 62-013, 62-022 a 62-029

 

28.11.2022

Oznámení o návrhu opatření obecné povahy - zveřejnění záměru stanovení místní úpravy provozu na pozemních komunikacích - silnici I/8 a I/13 – okres Teplice - SDZ na mostech - ev. č. 8-052a, 8-060, 13-056, 13-058

 

28.11.2022

Přehled vydaných rozhodnutí podle zákona o ochraně ovzduší

 

28.11.2022

Konkursní řízení na obsazení pracovního místa ŘEDITELE / ŘEDITELKY - ZUŠ Rumburk, p. o.

 

28.11.2022

Výběrové řízení na pozici samostatný referent oddělení krajský živnostenský úřad v odboru správních činností a krajský živnostenský úřad

 

28.11.2022

Změna mimopstruhového rybářského revíru č. 441001 Bílina 1

 

28.11.2022

Výběrové řízení na pozici samostatný referent oddělení účetnictví a výkaznictví v ekonomickém odboru

 

28.11.2022

Linka U28 - výluka v úseku Mikulášovice dolní nádraží-Rumburk

 

28.11.2022

Linka U32 - noční výluky v úseku Štětí-Mělník

 

28.11.2022

Ústecký kraj zabodoval v soutěži Egovernment The Best 2022

Ústeckému kraji se podařilo dosáhnout nebývalého úspěchu. V soutěži Egovernment The Best 2022 obsadil se svou integrací ekonomického systému a spisové služby druhé místo v kategorii projekty krajů. V kategorii projekty měst uspěla děčínská aplikace kAppka, která obsadila druhé místo a jejímž realizátorem je krajská datová platforma Portabo spravovaná Datovým centem Ústeckého kraje.

 

28.11.2022

22/SML3570 Žaneta Hilgerová

 

28.11.2022

Vzory - 18 Ekomiliard

Kontaktní osoby: Bc. Radka Maierová, DiS., tel.: 475 657 678, e-mail: maierova.r@kr-ustecky.cz; Ing. Iva Tomešová, tel.: 475 657 734, e-mail: tomesova.i@kr-ustecky.cz

 

26.11.2022

Hejtman v Klapý ocenil nejúspěšnější reprezentanty v požárním sportu z řad dobrovolných hasičů

Shromáždění představitelů Krajského sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska (KSH ČMS) Ústeckého kraje se sešel v Klapý, aby na každoroční schůzi spolu s dalšími orgány dobrovolných hasičů zhodnotil uplynulý rok 2022, schválil hospodářský výsledek a projednal plán práce na kalendářní rok 2023. Mezi přítomnými hosty nechyběl ani hejtman Jan Schiller, který při této příležitosti ocenil úspěšné reprezentanty za uplynulý rok z řad dobrovolných hasičů v požárním sportu.

 

26.11.2022

Soutěž mladých klavíristů vyhrál Leon Koval

55. ročník soutěže Virtuosi per musica di pianoforte ovládl Leon Koval z České republiky, jehož talent nadchl nejen odbornou porotu, ale i vzácné hosty a posluchače v Severočeském divadle opery a baletu v Ústí nad Labem, kde se konalo slavnostní vyhlášení výsledků a koncert vítězů. Ceny za Ústecký kraj předával vítězům hejtman Jan Schiller.

 

25.11.2022

Osecký kostel rozezní adventní koncert

V předvečer první adventní neděle se tradičně koná v některém z významných chrámů Ústeckého kraje slavnostní adventní koncert. Letos padla volba na nově zrekonstruovanou baziliku Nanebevzetí Panny Marie v klášterním kostele v Oseku. Koncert se uskuteční v sobotu 26. listopadu 2022 v 17 hodin a vstupné je zdarma.

 

25.11.2022

Záměr prodeje nemovitých věcí v k.ú. Tatinná a v k.ú. Nehasice

 

25.11.2022

Společné povolení: Dopravní napojení areálu „Aktivní park – Živý les“, Ústí nad Labem

 

25.11.2022

Turnaj v judu ovládla hostitelská Střední škola technická v Mostě

Na Střední škole technické v Mostě se konal turnaj „Bezpečáků“ v judu. Sportovní klání zahájil a všem zúčastněným popřál hodně štěstí ředitel školy Karel Vokáč. Turnaje se zúčastnilo 16 žáků z celé republiky. Jednalo se o sportovní soutěž z plánu povinných a volitelných aktivit škol s oprávněním k výuce oboru Bezpečnostně právní činnost.

 

25.11.2022

EIA - rozhodnutí "CTPark Chomutov, hala CHO2"

 

25.11.2022

Krajská cyklotrasa „Route 66“ má své značení

Ústecký kraj po 15 měsících od počátku přípravy projektu v srpnu 2021 dokončil proznačení nové cyklotrasy, které bylo přiděleno číslo 66. Oficiální název trasy ještě není stanoven, ve výběru jsou tři varianty. Vzhledem k nadcházející zimě bude cyklotrasa objevována nedočkavými turisty až na jaře roku 2023, kdy dojde ke slavnostnímu otevření a zveřejnění příhodného názvu.

 

25.11.2022

Oznámení pro pacienty o ukončení poskytování zdravotních služeb MUDr. Tomáš Milič

 

25.11.2022

Výsledky výběrového řízení ze dne 31. 10. 2022

Kontaktní osoba: Zuzana Součková, souckova.z@kr-ustecky.cz, 475 657 483

 

25.11.2022

Výsledky výběrových řízení před uzavřením smluv mezi poskytovateli zdravotních služeb a zdravotními pojišťovnami

ARCHIV - Výsledky výběrových řízení před uzavřením smlouvy mezi poskytovatelem zdravotních služeb a zdravotní pojišťovnou (od r. 2019 do současnosti)

 

25.11.2022

Žádost

Poskytnutí informace dle zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, ve znění pozdějších předpisů, žádost doručená povinnému subjektu dne 24.11.2022.

 

25.11.2022

V Domově „Bez zámků“ Tuchořice rozsvítili vánoční strom

Jeden z prvních vánočních stromů září v Domově „Bez zámků“ Tuchořice. Rozsvícení stromu se stalo tradiční událostí jak pro klienty, tak i pro zaměstnance, spolupracovníky a další příznivce Domova „Bez zámků“ Tuchořice.

 

25.11.2022

22/SML3665 Jiří Štiller

 

25.11.2022

22/SML3654 Dalibor Protivinský

 

25.11.2022

22/SML3541 Miroslava Barvinská

 

25.11.2022

22/SML3801 Andrea Bírešová

 

25.11.2022

22/SML3799 Jaroslav Špaček

 

25.11.2022

22/SML3670 Jaroslav Staněk

 

25.11.2022

22/SML3668 Jan Chimal

 

25.11.2022

22/SML3662 Ivana Matějková

 

25.11.2022

22/SML3661 Jiří Kováč

 

25.11.2022

22/SML3652 PaedDr. Jitka Paulenová

 

25.11.2022

22/SML3643 Milada Heřmánková

 

25.11.2022

22/SML3809 Petr Babovič

 

JIHOČESKÝ KRAJ

28.11.2022

CENY HEJTMANA JIHOČESKÉHO KRAJE ZA SPOLEČENSKOU ODPOVĚDNOST UŽ ZNAJÍ SVÉ VÍTĚZE

CENY HEJTMANA JIHOČESKÉHO KRAJE ZA SPOLEČENSKOU ODPOVĚDNOST UŽ ZNAJÍ SVÉ VÍTĚZE ext-hocke Po, 28.11.2022 - 16:13

 

25.11.2022

VIDEO: U nás v kraji 25. listopadu 2022

VIDEO: U nás v kraji 25. listopadu 2022 ext-hocke Pá, 25.11.2022 - 19:54

 

25.11.2022

Jihočeský kraj a Centrum sociálních služeb Jindřichův Hradec se ohrazují proti tvrzení týdeníku RESPEKT 

Jihočeský kraj a Centrum sociálních služeb Jindřichův Hradec se ohrazují proti tvrzení týdeníku RESPEKT  ext-hocke Pá, 25.11.2022 - 15:53

 

24.11.2022

Známe vítěze finále 5. ročníku soutěže podnikatelských nápadů JIHOCZECH

Známe vítěze finále 5. ročníku soutěže podnikatelských nápadů JIHOCZECH ext-hocke Čt, 24.11.2022 - 12:32

 

23.11.2022

Dražba chaty Mládí se bude konat 12. prosince 2022

Dražba chaty Mládí se bude konat 12. prosince 2022 ext-hocke St, 23.11.2022 - 14:26

 

23.11.2022

Jihočeský kraj se připojuje k putování za kořeny. Náměstek Talíř podepsal memorandum se spolkem Svatá Ludmila

Jihočeský kraj se připojuje k putování za kořeny. Náměstek Talíř podepsal memorandum se spolkem Svatá Ludmila ext-hocke St, 23.11.2022 - 13:35

 

18.11.2022

VIDEO: U nás v kraji 18. listopadu 2022

VIDEO: U nás v kraji 18. listopadu 2022 ext-hocke Pá, 18.11.2022 - 17:19

 

18.11.2022

Vánoce v Jihočeském muzeu

Vánoce v Jihočeském muzeu ext-hocke Pá, 18.11.2022 - 11:51

 

16.11.2022

Hledá se sportovec Jihočeského kraje roku 2022

Hledá se sportovec Jihočeského kraje roku 2022 ext-hocke St, 16.11.2022 - 12:36

 

15.11.2022

MonumTech - závěrečná konference projektu 

MonumTech - závěrečná konference projektu  ext-hocke Út, 15.11.2022 - 11:40

 

15.11.2022

Jihočeské MAS umetou obyvatelům obcí v kraji cestu k penězům z Nové zelené úsporám Light 

Jihočeské MAS umetou obyvatelům obcí v kraji cestu k penězům z Nové zelené úsporám Light  ext-hocke Út, 15.11.2022 - 11:26

 

15.11.2022

Evropský region Dunaj-Vltava slaví 10. výročí svého vzniku

Evropský region Dunaj-Vltava slaví 10. výročí svého vzniku ext-brozkova Út, 15.11.2022 - 09:43

 

14.11.2022

Oživené prohlídky zemanského dvorce Archeoskanzenu Trocnov

Oživené prohlídky zemanského dvorce Archeoskanzenu Trocnov ext-hocke Po, 14.11.2022 - 13:40

 

11.11.2022

VIDEO: U nás v kraji 11. listopadu 2022

VIDEO: U nás v kraji 11. listopadu 2022 ext-hocke Pá, 11.11.2022 - 16:54

 

11.11.2022

Strakonické děti vystavovaly v sídle Senátu

Strakonické děti vystavovaly v sídle Senátu ext-hocke Pá, 11.11.2022 - 07:40

 

11.11.2022

SUPŠ Bechyně si odnesla diplom z Festivalu mladých talentů

SUPŠ Bechyně si odnesla diplom z Festivalu mladých talentů ext-hocke Pá, 11.11.2022 - 06:55

 

11.11.2022

Logická olympiáda 2022: vítězi krajského kola v Jihočeském kraji jsou Samuel, Matěj a Jiřina

Logická olympiáda 2022: vítězi krajského kola v Jihočeském kraji jsou Samuel, Matěj a Jiřina ext-hocke Pá, 11.11.2022 - 06:36

 

10.11.2022

Jižní Čechy potvrzují, že jsou domácí sázkou na jistotu, vracejí se i zahraniční turisté

Jižní Čechy potvrzují, že jsou domácí sázkou na jistotu, vracejí se i zahraniční turisté ext-hocke Čt, 10.11.2022 - 09:06

 

08.11.2022

Budoucnost jihočeského školství řeší 2. ročník konference Kompas vzdělávání. Hlavním tématem je dostatek kvalitních učitelů 

Budoucnost jihočeského školství řeší 2. ročník konference Kompas vzdělávání. Hlavním tématem je dostatek kvalitních učitelů  ext-brozkova Út, 08.11.2022 - 12:48

 

07.11.2022

Náměstkyně Kozlová předala ceny „Spokojený zákazník Jihočeského kraje“

Náměstkyně Kozlová předala ceny „Spokojený zákazník Jihočeského kraje“ ext-hocke Po, 07.11.2022 - 13:35

 

KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ

23.11.2022

Doporučení pro poskytovatele sociálních a zdravotních služeb pro podzimní a zimní období

Podzimní a zimní období je spojeno se zvýšeným výskytem respiračních onemocnění s tím, že těžký průběh onemocnění nejčastěji mohou vyvolat onemocnění chřipkou a covid-19. Původci obou těchto nákaz se přenášejí v kapénkách, šíří se tedy nejvíce kýcháním, kašláním, mluvením a mohou též ulpívat na předmětech, se kterými byl nemocný v kontaktu. Na podzim je proto také ideální čas nechat se proti těmto infekcím očkovat. Očkování tak může základním způsobem ochránit jednotlivce i jeho okolí.

 

22.11.2022

V Trutnově přibyla nová autobusová zastávka. Budou zde stavět linky meziměstské dopravy i autobusy MHD

V Trutnově v Husitské ulici vznikla nová autobusová zastávka. Výrazně se tak zlepšila dostupnost veřejné dopravy obyvatelům nedalekého sídliště či Husitské ulice a návštěvníkům hřbitova.

 

24.11.2022

Informace k fungování datových schránek od 1. ledna 2023

Od 1. ledna 2023 na základě změny zákona automaticky získají datovou schránku všichni živnostníci a nepodnikající právnické osoby. Pokud patříte do jedné ze zmíněných skupin, a dosud datovou schránku nemáte, věnujte této zprávě pozornost.

 

22.11.2022

Stavbou roku 2022 Královéhradeckého kraje se stal domov pro seniory v Opočně

Stavbou roku 2022 Královéhradeckého kraje se stal domov pro seniory v Opočně, který vznikl přestavbou bývalého nemocničního pavilonu. Odbornou porotu zaujala také rekonstrukce ulice Hlavní v Hradci Králové a cenu ministerstva průmyslu a obchodu získala rekonstrukce bývalé koželužny na obytný komplex Cihlovka 1 v Hradci Králové.

 

22.11.2022

Vítězi studentské video soutěže Studoko jsou z jičínské průmyslovky

Královéhradecký kraj a Centrum uměleckých aktivit minulý týden pořádaly 4. ročník studentské filmové soutěže Studoko – škola očima dětí. Vyhlášení výsledků se uskutečnilo v rámci filmového festivalu Cinema open a o první místo se utkali středoškoláci z devíti škol našeho regionu.

 

23.11.2022

Krajský datový portál uspěl v národním kole Mezinárodní ceny inovací

V národním kole Mezinárodní ceny inovací byly oceněny projekty ze strojírenství, veřejné správy nebo oblasti environmentu. Datový portál Královéhradeckého kraje získal od porotců první místo v kategorii Inovace ve veřejné správě.

 

23.11.2022

Představitelé kraje jednali s vedením závodu Škoda Auto Kvasiny

Budoucnost a rozvoj průmyslové zóny Solnice-Kvasiny – to bylo hlavní téma společného jednání představitelů Královéhradeckého kraje se zástupci vedení společnosti Škoda Auto Kvasiny. Kromě dopravních staveb, které jsou klíčové pro další rozvoj průmyslové zóny na Rychnovsku, obě strany probraly další významné investice pro tento region jako je například modernizace rychnovské nemocnice.

 

23.11.2022

Baletní představení pro celou rodinu Coppélia pomůže dětem z hemato-onkologického oddělení FN HK

Královéhradecký kraj srdečně zve na charitativní představení Coppélia z cyklu opera a balet dětem, které se uskuteční v neděli 4. prosince 2022 od 16:00 v sále Filharmonie Hradec Králové. Představení se koná ve prospěch hemato-onkologického oddělení Dětské kliniky FN HK. Součástí kulturního večera je i charitativní aukce dětských obrázků.

 

28.11.2022

Absolvent novobydžovské střední školy pojede Dakar 2023

Ve školních dílnách SŠTŘ v Novém Bydžově – Na Švarcavě se uskutečnila tisková konference úspěšného českého týmu Czech SAMURAIS, který prozradil své plány na Dakar 2023. Novinkou letošního ročníku je účast absolventa novobydžovské školy Filipa Bajory, prezentujícího příběh od stavby automobilu Tatra až po vítězství v soutěži pro mladé mechaniky Tatra do škol, vyhlášené kopřivnickou automobilovou společností.

 

25.11.2022

Seminář představil nové možnosti podpory přeshraniční spolupráce

V sále zastupitelstva krajského úřadu Královéhradeckého kraje se uskutečnil seminář k novému dotačnímu programu Interreg Česko - Polsko 2021–2027. Do pěti prioritních os, ve kterých je doprava, cestovní duch i podnikání, je připravena Evropská unie alokovat přes čtyři miliardy korun. První výzvy přeshraničního programu budou vyhlášeny již 15. prosince.

 

28.11.2022

Trutnovská nemocnice má nové CT. Přístroj nové generace s prvky umělé inteligence je šetrnější k pacientům a nabízí širší možnosti vyšetření

Vyšetření počítačovou tomografií, které patří ke klíčovým diagnostickým metodám současnosti, pokročilo v trutnovské nemocnici na novou úroveň. S pořízením jednoho z nejmodernějších CT přístrojů získala nemocnice nové možnosti ve vyšetření, které umožňuje zobrazení kostí, cév, struktury plic, mozku i dalších orgánů lidského těla. Software přístroje SOMATOM x.cite využívá dostupná data o pacientovi, například pohlaví, výšku a věk, a kombinuje je s dalšími specifickými informacemi, získanými při dotazování zdravotníků. Přístroj pak optimalizuje skenovací parametry na míru každému pacientovi, aby zajistil co nejkvalitnější a nejpodrobnější snímky sledované části těla.

 

OLOMOUCKÝ KRAJ

25.11.2022

Scholaris nabídl drinky, 3D tisk a budoucnost pro mladé

V pořadí už 26. ročník této přehlídky se konal ve všech okresech Olomouckého kraje.

 

25.11.2022

Cyrilometodějská stezka je hotová a hezká. Můžete vyrazit

Trasa měří přes sto kilometrů. Rozvážným krokem se dá projít za třicet hodin, ale rozdělit si ji můžete do několika etap.

 

24.11.2022

Vychází listopadové číslo krajského měsíčníku

Aktuální číslo se věnuje převážně zprávám z oblasti školství. Které řemeslo je cool a má skvělou budoucnost?

 

24.11.2022

Informace ministerstva průmyslu a obchodu v oblasti energií

Úsporná opatření mohou pomoci domácnostem, podnikům i obcím omezit dopady vysokých cen energií.

 

24.11.2022

Žula místo asfaltu. Nová cesta v Příkazech získala cenu veřejnosti

O jejím ocenění rozhodli lidé prostřednictvím on-line hlasování v anketě celostátní soutěže České dopravní stavby a technologie.

 

22.11.2022

Interaktivní rozcestník pro uprchlíky i pro ty, co jim pomáhají

Olomoucký kraj spouští web na pomoc ukrajinským uprchlíkům.

 

22.11.2022

Pohádkové představení zdarma v rámci propagace Evropského předsednictví

Olomoucký kraj připravil pro veřejnost na pondělí 28. listopadu v kině Metropol promítání druhého dílu Princezny zakleté v čase.

 

17.11.2022

Kraj si připomněl boj za svobodu a demokracii

Vzpomínková setkání se uskutečnila u Gymnázia Jana Opletala v Litovli i před Právnickou fakultou Univerzity Palackého v Olomouci.

 

15.11.2022

Krajská rada vyjela na Uničovsko. Zajímala se o energie i potíže starostů

Radní se tam setkali se zástupci neziskových organizací, podnikateli i starosty a navštívili výrobní závod Miele technika.

 

14.11.2022

Hejtman se poklonil památce válečných hrdinů

Pietní akt k uctění vzpomínky na padlé vojáky se konal v pátek 11. listopadu na ústředním hřbitově v Olomouci.

 

11.11.2022

Studenti debatovali s odborníky o fungování a přínosech Evropské unie

Setkání se uskutečnilo ve středu 9. listopadu v rotundě Právnické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci.

 

11.11.2022

Vítězem krajských cen je firma, která vyrábí energii z odpadu

Oceněny byly také například počiny zahrnující dobrovolnické úklidy řeky Moravy nebo budování biotopů.

 

10.11.2022

Správa silnic hledá nové vedení

Všechny podmínky výběrového řízení, i příslušné náležitosti, jsou uveřejněny na úřední desce Olomouckého kraje.

 

09.11.2022

Z Olomouce až na Velehrad. Atraktivní stezku mapují velkoplošné panely

Zájemci si je mohou v současné době prohlédnout před budovou sídla kraje a krajského úřadu v Olomouci.

 

09.11.2022

Koncepce kultury má vlastní publikaci

Soustředí se na všechny oblasti kultury v Olomouckém kraji od knihoven přes kina až po bohatou oblast kulturního dědictví.

 

08.11.2022

Kraj rozdal ceny za společenskou odpovědnost. Zvítězila univerzita i firmy

Vítěze 2. ročníku soutěže vybírala speciálně složená porota na základě došlých nominací a přesně vyplněných dotazníků.

 

08.11.2022

Začal Týden rané péče. Ukazuje, co je opravdu důležité

Lidé se během něj dozvědí, k čemu raná péče slouží, jaké organizace ji poskytují i jak lze služby pro děti s postižením podpořit.

 

03.11.2022

Odpadový Oskar míří na tři místa v Olomouckém kraji

Nejméně směsného komunálního odpadu v Olomouckém kraji vyprodukovali lidé v Jeseníku, Hustopečích nad Bečvou a Bílé Vodě.

 

03.11.2022

V Olomouci zasedala Regionální stálá konference

Důležitým bodem jednání bylo zařazení nového tématu – energetika, kterému se konference bude věnovat na svém příštím zasedání.

 

02.11.2022

Veletrh nabídne moderní technologie a tipy na úspory energií

Akce se uskuteční na olomouckém výstavišti Flora ve dnech 3. až 5. listopadu. Prezentovat se bude i Olomoucký kraj.

 

31.10.2022

Nová kniha o kraji ukazuje region tak, jak ho možná neznáte

Novinka má více než 150 stran a 455 fotografií od padesátky různých autorů. Zájemci si ji mohou zakoupit online přímo z domova.

 

28.10.2022

Olomoucký kraj si připomněl vznik Československa

Pietního aktu na Žižkově náměstí v Olomouci se zúčastnil hejtman Olomouckého kraje Josef Suchánek.

 

25.10.2022

Zaměstnanci kraje sbírali potraviny a drogerii pro potřebné. Dary zaplnily téměř celou místnost

Sbírku dosahující neuvěřitelných 885 kilogramů převzala potravinová banka, která bude jednotlivé komodity rozdělovat potřebným.

 

25.10.2022

Nejlepší venkovská knihovnice je z Velkého Týnce

Eliška Tomečková zaujala porotu velkou šíří aktivit, kterou pro čtenáře zajišťuje.

 

24.10.2022

Do lékárny můžete i v Den vzniku samostatného československého státu

Olomoucký kraj opět zajistil, aby v každém z pěti okresů byla otevřena alespoň jedna výdejna léků.

 

20.10.2022

V Ochozi mají novou čističku odpadních vod. Pomůže lidem i přírodě

Olomoucký kraj vložil do tohoto projektu zhruba 1,8 miliónu korun.

 

20.10.2022

Hejtman se setkal s vězni nacistického režimu. Předal jim příspěvek na léky

Členové Židovské obce a Českého svazu bojovníků za svobodu mohou dárkové poukazy využít k nákupu zdravotních pomůcek, léků nebo třeba vitamínových doplňků.

 

19.10.2022

V Určicích mají nový kruhový objezd. Platil ho Olomoucký kraj

Nový kruhový objezd řeší křížení hned čtyř silnic třetí třídy. Má průměr 32 metrů a uvnitř jej doplňuje prostor pro vysazení zeleně.

 

19.10.2022

Další zlato pro Olomoucký kraj. Tentokrát díky babičce roku Blance Vrbkové

Stříbrnou babičkou se stala Hana Marková z Libereckého kraje a na třetí příčce se umístila Vlasta Veverková z Karlovarského kraje.

 

18.10.2022

Ministr Jurečka v Olomouci. Vydal se do potravinové banky i za krajskými radními

Diskutoval s nimi o zákonu o sociálním podnikání, bezdomovectví ve městech a „obchodu s chudobou“ nebo hospodářsky a sociálně ohrožených územích v kraji.

 

14.10.2022

Olomoucký kraj připravil seminář k aktuální energetické situaci

Řešil se centrální nákup energetických komodit pro Olomoucký kraj, spotový trh, ale například i praktické dopady pro příspěvkové organizace.

 

13.10.2022

Střední školy v regionu mohou získat na dotacích až čtvrt miliardy

Školy už připravily kvalitní projekty, se kterými se chtějí o dotace ucházet.

 

12.10.2022

Program na podporu kultury využili žadatelé do poslední koruny

Celkem se sešlo 112 žádostí, hejtmanství z nich vybralo a podpořilo projekty za 3,7 miliónu korun.

 

11.10.2022

Do sportu půjdou milióny korun. Letos i příští rok

Podpoříme například celoroční sportovní činnost nebo přípravu dětí a mládeže pro vrcholový sport.

 

10.10.2022

Obce dostanou další peníze na čističky i vodovody

Program umožní obcím využít peníze na zlepšení hospodaření s vodou.

 

07.10.2022

Olomoucký kraj získal cenu za Olympiádu dětí a mládeže

Zatímco mladí sportovci vybojovali v létě téměř sedm set medailí, hejtmanství získalo cenu za Nejlepší sportovní projekt.

 

06.10.2022

Vlastivědné muzeum v Olomouci hledá novou vizuální identitu

Designéři mohou své návrhy zasílat do konce listopadu letošního roku.

 

06.10.2022

Mezi zelené školy půjde 150 tisíc korun

Školy peníze použijí na koupi zahradního nářadí nebo pomůcek k ekologické výchově.

 

05.10.2022

Kraj daroval krev. A tím to ještě nekončí

Do transfuzní stanice vyrazili zaměstnanci kraje v úterý 4. října. Už ve druhé polovině měsíce pak uspořádají sbírku potravin a drogerie.

 

05.10.2022

V Dobrochově obnovují krajinu. Teď za to obec získala zlato v prestižní evropské soutěži

Účast obce v soutěži finančně podpořil Olomoucký kraj.

 

03.10.2022

Týden sociálních služeb otevírá veřejnosti domovy seniorů i poradny

Už čtrnáctý ročník celorepublikové akce se koná od 3. do 9. října.

 

03.10.2022

Kraj vyjednal objízdnou trasu po dálnici zdarma

Řidiči tak budou mít výrazně snazší objíždění uzavírky na silnici II/449 mezi Litovlí a Unčovicemi.

 

29.09.2022

Regionální potraviny a výrobky získaly prestižní označení

Slavnostní předání certifikátů se uskutečnilo v rámci festivalu gastronomie a nápojů Olima během podzimní etapy výstavy Flora Olomouc.

 

28.09.2022

Ještě máte šanci. Přihlaste se do soutěže za společenskou odpovědnost

Termín pro podání přihlášek končí už 30. září.

 

27.09.2022

Peníze z benefičního koncertu putují do komunitního centra. Pomohou ukrajinským uprchlíkům

Peníze půjdou na podporu pilotního projektu společnosti Člověk v tísni.

 

27.09.2022

Olomoucký kraj pokračuje v podpoře prodejen v malých obcích

Přispěje jim na provoz, aby mohly dál fungovat. Rozdělovat se bude celkem sedm miliónů korun.

 

27.09.2022

Kraj oslavil 20 let partnerství s Opolským vojvodstvím

Spolupráci dokládají například výměnné studijní pobyty na úrovni základních škol či různá kulturní vystoupení, sportovní události a festivaly.

 

22.09.2022

Olomoucký kraj má talent

Přesně dvaašedesát žáků si ve středu 21. září převzalo ocenění Talent roku Olomouckého kraje.

 

21.09.2022

Další nové sanitky. Kraj pokračuje v modernizaci vozového parku zdravotnických záchranářů

Celkem jich hejtmanství letos pořídilo už čtrnáct. Zakázka má hodnotu téměř 50 miliónů korun.

 

20.09.2022

Zámek Domova Alfreda Skeneho v Pavlovicích u Přerova už je v novém

Náklady na rekonstrukci přesáhly 30 miliónů korun. Dotace Ministerstva práce a sociálních věcí pokryla jejich dvě třetiny.

 

ZLÍNSKÝ KRAJ

28.11.2022

Otevřené brány navštívilo o 3876 návštěvníku více než loni

ZLÍNSKÝ KRAJ – Otevřené brány kostelů uzavřely sezonu 2022 v září. Projekt bude pokračovat v květnu příštího roku. Závěrečný seminář s vyhodnocením projektu proběhl 24. listopadu 2022. V letošním roce využilo bezplatný výklad průvodců téměř 93 tisíc návštěvníků.

 

25.11.2022

Zlínský kraj navštívil velvyslanec Francie

ZLÍNSKÝ KRAJ – Velvyslance Francie v České republice, kterým je J.E. Alexis Dutertre, přijali ve středu 23. listopadu v Baťově mrakodrapu hejtman Zlínského kraje Radim Holiš a radní pro školství a kulturu Zuzana Fišerová.

 

25.11.2022

Nová kniha Tomáše Vaňourka vypráví o Expedici Z101, inspirované cestovateli Hanzelkou a Zikmundem

ZLÍNSKÝ KRAJ – V pondělí 22. listopadu zazněl zlínskou expozicí PRINCIP BAŤA zvuk afrických bubnů. Ty uvedly slavnostní křest nové knihy cestovatele Tomáše Vaňourka, jenž se odehrál více než symbolicky před stříbrnou Tatrou 87 připomínající první cestu Hanzelky a Zikmunda.

 

23.11.2022

Krajská konference se zaměřila na podporu psychické pohody žáků i učitelů

ZLÍNSKÝ KRAJ - Odbor školství Krajského úřadu Zlínského kraje uspořádal XIV. ročník Krajské konference k primární prevenci rizikového chování, která byla určena pro pedagogy a výchovné specialisty základních a středních školy. Záměrem akce bylo přispět ke zvýšení kompetencí a odbornosti pedagogických pracovníků v oblasti podpory duševního zdraví.

 

22.11.2022

Krajští radní se zabývali financováním sociálních služeb v novém roce 2023

ZLÍNSKÝ KRAJ - Rada Zlínského kraje projednala několik bodů týkajících se financování sociálních služeb v regionu po Novém roce. Jsou to jednak legislativní kroky nutné pro realizaci projektu na zajištění vyšší kapacity potřebných služeb a dále smlouvy k poskytnutí návratných půjček pro překlenutí finanční nejistoty sociálních služeb na začátku roku 2023.

 

22.11.2022

Ve Spytihněvi a Huštěnovicích chce kraj prověřit kvalitu ovzduší

ZLÍNSKÝ KRAJ – Vliv silniční dopravy a lokálního vytápění na životní prostředí v obcích Spytihněv a Huštěnovice si nechá prověřit Zlínský kraj. Experimentální měření imisí bude zahrnovat odběr vzorků, analýzu, vyhodnocení dat a zpracování závěrečné zprávy. Měření se uskuteční ještě před dokončením páteřní komunikace D55, která obcím uleví od přetížené dopravy.

 

22.11.2022

Krajská rada podpořila pokračování cyklostezky Bečva – Vlára – Váh i rozvoj Baťova kanálu

ZLÍNSKÝ KRAJ – Přidělení dotací v oblasti cestovního ruchu schválili na svém pondělním jednání krajští radní. Jde o 30 milionů korun pro Sdružení obcí Hornolidečska na druhou etapu výstavby cyklostezky Bečva – Vlára – Váh mezi obcemi Lužná a Valašské Příkazy a 1 milion korun na rozvoj Baťova kanálu. Přidělení dotací musí ještě schválit také krajské zastupitelstvo, které se sejde v pondělí 12. prosince.

 

22.11.2022

Cena jízdného ve veřejné dopravě zůstane od 1. ledna stejná, kraj zdražovat nebude

ZLÍNSKÝ KRAJ – Ceny jízdného ve veřejné dopravě zůstanou ve Zlínském kraji i po Novém roce stejné jako doposud. Vzhledem k výraznému nárůstu nákladů hejtmanství původně zvažovalo, že od 1. ledna 2023 ceny za cestování ve veřejné dopravě navýší, nakonec tak však neučiní.

 

18.11.2022

Představitelé kraje se 17. listopadu poklonili obětem totalitních režimů

ZLÍN - Ve státní svátek 17. listopadu, kdy si společnost připomíná Den boje za svobodu a demokracii, se představitelé Zlínského kraje zúčastnili pietního aktu na náměstí Míru v krajském městě Zlíně.

 

16.11.2022

Hejtman s náměstkyní navštívili rodinné farmy ve Valašské Bystřici a v Kroměříži

Hejtman Zlínského kraje Radim Holiš a statutární náměstkyně Hana Ančincová navštívili členské farmy Asociace soukromého zemědělství (ASZ) Vsetín a ASZ Kroměříž, kde se seznámili s hospodářstvím lokálních zemědělců. Na podporu zemědělství vyčlení hejtmanství v příštím roce zdroje na dotace pro včelaře, program na zvýšení zájmu mladých lidí o obor zemědělství a finančně podpoří tradiční akce zaměřené na regionální produkty.

 

16.11.2022

Obnova památníku na Ploštině je před dokončením, první návštěvníky by měl přivítat na jaře příštího roku

ZLÍNSKÝ KRAJ – Ke svému dokončení postupně spěje jedna z největších a nejvýznamnějších investičních akcí Zlínského kraje do oblasti kultury v historii, a to obnova Památníku protifašistického odboje na Ploštině. Investorem rekonstrukce za 151 milionů korun je Zlínský kraj, realizátorem Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně, které je krajskou příspěvkovou paměťovou organizací.

 

16.11.2022

Osobnosti nemocnic Zlínského kraje převzaly v Baťově vile ocenění

ZLÍNSKÝ KRAJ – Výrazné osobnosti nemocnic Zlínského kraje byly v úterý 15. listopadu oceněny ve zlínské Baťově vile. O držitelích ocenění rozhodli sami zaměstnanci nemocnic, kteří měli možnost hlasovat v anketě nazvané Osobnosti nemocnic Zlínského kraje očima kolegyň a kolegů 2022. Za Zlínský kraj přišli oceněným poblahopřát a poděkovat za jejich práci náměstkyně hejtmana pro zdravotnictví Olga Sehnalová, statutární náměstkyně hejtmana Hana Ančincová a radní Zbyněk Fojtíček.

 

15.11.2022

Zlínský kraj podporuje vzdělání mladých ze znevýhodněných rodin a dětských domovů

Učit se od úspěšných manažerů ze Zlínského kraje, pracovat na svých osobních plánech a vzdělávat se v oblasti finanční gramotnosti. Takovou příležitost mají následujícího půl roku účastníci Regionálního podnikatelského kempu, který je určen dětem z dětských domovů a sociálně znevýhodněných rodin z regionu. Slavnostního zahájení kempu, který organizuje spolek 4SYOU ve spolupráci s Nadací ZET profesora Milana Zeleného, se v sobotu 12. listopadu zúčastnil náměstek hejtmana Zlínského kraje Lubomír Traub.

 

14.11.2022

Kraj chce s Uherským Hradištěm a Starým Městem vybudovat silniční obchvat, který uleví oběma městům

ZLÍNSKÝ KRAJ – Ulevit přetížené dopravě v centru Uherského Hradiště a Starého Města má přeložka silnice II/497, která má mimo obydlené oblasti propojit uherskohradišťskou místní část Jarošov s budoucí dálnicí D55 v místě mimoúrovňové křižovatky „Staré Město – sever“. Obchvat v délce pěti kilometrů hodlá společně s oběma městy postavit Zlínský kraj. Zástupci všech tří stran dnes v sídle Zlínského kraje podepsali deklaraci o spolupráci na přípravě a realizaci této dopravní stavby.

 

11.11.2022

Hejtman Radim Holiš uctil památku válečných veteránů

ZLÍNSKÝ KRAJ – Památku válečných veteránů dnes položením kytice u Památníku padlých hrdinů v Sadě Komenského ve Zlíně uctil hejtman Radim Holiš. Stalo se tak u příležitosti Dne válečných veteránů, který připadá právě na dnešek.

 

10.11.2022

Krajský úřad uspořádal setkání se zástupci dopravních úřadů, tématem byla městská autobusová doprava

ZLÍNSKÝ KRAJ – Pracovní setkání zaměstnanců dopravních úřadů obcí s rozšířenou působností uspořádalo v pátek 4. listopadu ve Zlíně oddělení veřejné dopravy Krajského úřadu Zlínského kraje. Hlavním tématem bylo provozování městské autobusové dopravy.

 

09.11.2022

Sociální služby ve Zlínském kraji: Aktuálním problémem je jejich financování, dlouhodobým stárnutí populace

Financování sociálních služeb je mimořádně složitým systémem, na kterém se podílí sedm různých zdrojů. Situace se ještě o poznání zkomplikovala, když počátkem roku 2022 došlo k rozpočtovému provizoriu a sociálním službám vypadla podstatná část příjmů. Překlenutí tohoto období zajistil až Zlínský kraj návratnou pomocí ve výši 615 milionů korun. Z dlouhodobého hlediska je nicméně největší výzvou stárnutí populace. Zatímco nyní je ve Zlínském kraji seniorem každý pátý občan, za 50 let to bude každý třetí. Seni

 

08.11.2022

Nejtěžší otázka pro člověka v krizi je: Co se vám dnes povedlo?

Odborníci ze sociálních služeb, zdravotnictví i školství poukazují na to, že narůstá počet lidí i dětí s akutní potřebou odborné péče, avšak čekací doba na první vyšetření u psychologa nebo psychiatra je i několik měsíců. Proto se stále víc rodin obrací na pracovníky Dětského centra Zlín, krajské příspěvkové organizace, v jejímž rámci působí i Krizová pomoc. Vede ji Mgr. Martina Vlastníková, která poskytla rozhovor pro listopadové vydání krajského Magazínu 21.

 

07.11.2022

Kvůli výstavbě dálnice D49 u Holešova bude neprůjezdná silnice mezi Zahnašovicemi a Martinicemi

ZLÍNSKÝ KRAJ – Vzhledem k postupujícím pracím na stavbě dálnice D49 v úseku Hulín – Fryšták bude nutné částečně uzavřít křižovatku u Zahnašovic u Holešova. Omezení začne platit v úterý 8. listopadu. Zcela neprůjezdná bude obslužná komunikace mezi Zahnašovicemi a Martinicemi (silnice Šindelnice), a to minimálně do konce roku 2023. Provoz mezi Žeranovicemi a Martinicemi zůstane zachován. Objízdná trasa pro všechna vozidla povede přes město Holešov, než bude vyřešena náhradní objízdná trasa pro vozidla nad 7,5

 

07.11.2022

Tomáš Janča: Informační technologie jsou oborem budoucnosti, nenechme si ujet vlak

Blockchain, bitcoin, kryptoměny... pojmy, se kterými se v poslední době setkáváme čím dál častěji. Co vlastně znamenají? Jaká je jejich budoucnost? A může být jejich dynamický rozvoj příležitostí pro Zlínský kraj? Na to v rozhovoru pro listopadový Magazín21 odpovídal Tomáš Janča, který je předsedou Výboru zastupitelstva Zlínského kraje pro rozvoj podnikatelských aktivit a značnou pozornost věnuje právě světu moderních informačních technologií (IT). Kromě toho také například prozradil, kde vidí recept na to

 
 
 
Portál je registrován u RRTV.
Tel. 777 644 118 |  e-mail: info@regionalnitelevize.cz
© 2010 - 2021 Regionální televize
  RSS   Jakékoliv užití obsahu je možné pouze s písemným svolením Regionální televize CZ s.r.o.

Vaše soukromí je pro nás důležité

Vážení zákazníci, vážíme si soukromí každého z vás. Stisknutím tlačítka „Přijmout vše" souhlasíte s tím, abychom vám poskytovali smysluplné a užitečné služby na základě vašich údajů o sledování. Souhlas udělujete pro Regionální televize CZ s.r.o. a můžete ho kdykoliv změnit v části "Předvolby". Více o souborech cookies zde.

cookies

Cookie - Nastavení

Zde máte možnost přizpůsobit soubory cookie podle kategorií, v souladu s vlastními preferencemi.

Technické cookies

Technické cookies jsou nezbytné ke správnému fungování webu a všech jeho funkcí, které nabízí, např. působení filtrů, ukládání nastavení soukromí, apod. Zajišťují základní provoz webu, proto musí být zapnuty trvale.

Analytické cookies


Analytické cookies nám umožňují měření výkonu našeho webu a našich reklamních kampaní. Jejich pomocí určujeme počet návštěv a zdroje návštěv našich internetových stránek. Data získaná pomocí těchto cookies zpracováváme souhrnně, bez použití identifikátorů, které ukazují na konkrétní uživatelé našeho webu. Pokud vypnete používání analytických cookies ve vztahu k Vaší návštěvě, ztrácíme možnost analýzy výkonu a optimalizace našich opatření.

Reklamní cookies


Reklamní cookies používáme proto, abychom Vám mohli zobrazit vhodné obsahy nebo reklamy jak na našich stránkách, tak na stránkách třetích subjektů. Díky tomu můžeme vytvářet profily založené na Vašich zájmech, tak zvané pseudonymizované profily. Na základě těchto informací není zpravidla možná bezprostřední identifikace Vaší osoby, protože jsou používány pouze pseudonymizované údaje. Pokud nevyjádříte souhlas, nebudete příjemcem obsahů a reklam přizpůsobených Vašim zájmům.
Regionální televize CZ s.r.o. potřebuje Váš souhlas s použitím souborů cookies, abychom Vám mohli zobrazovat informace v souladu s Vašimi zájmy.