facebook youtube rss soundcloud

 
 
 

Tiskové zprávy z obcí, měst a krajů

PRAHA

16.03.2023

Praha poskytne Ukrajině zdravotnický materiál a osobní ochranné pomůcky

Hlavní město na základě domluvy s ukrajinským Centrem veřejného zdraví při Ministerstvu zdravotnictví poskytne této válkou zasažené zemi zdravotnický materiál a další ochranné pomůcky, které využijí nemocnice a další zdravotnická zařízení na Ukrajině. Jednat se bude například o roušky, stříkačky, jehly nebo jednorázové rukavice pro lékaře. Transport materiálu zajistí společnost ČD Cargo Logistics ve spolupráci s Českou poštou.

 

14.03.2023

Dopravní opatření na komunikaci Vinohradská

Od pátku 17. do pondělí 20. března 2023 bude omezen provoz na komunikaci Vinohradská v Praze 2 před křižovatkou s komunikací Legerova. Důvodem je oprava kabelových komor spol. CETIN a.s., která bude mít dopad na zhoršení průjezdnosti křižovatkou.

 

14.03.2023

Soutěž Adapterra Awards hledá v Praze projekty zaměřené proti suchu, přehřívání nebo záplavám

Až do 31. března 2023 je stále možné nominovat administrativní budovy, domy, veřejná prostranství, parky, úpravy řek či území v krajině do 5. ročníku celostátní soutěže Adapterra Awards, kterou pořádá Nadace Partnerství ve spolupráci s Integra Consulting. Jednat se má o již realizované projekty adaptované na budoucnost – tedy na častější období sucha, zvyšování teploty a vlny veder i četnější přívalové srážky. Přihlášku je možné podat na webu adapterraawards.cz a soutěžit v jednotlivých kategoriích – Volná krajina, Zastavěná území, Náš domov a Pracovní prostředí. Kromě toho pořadatelé udělí za podpory hlavního města Prahy také speciální ocenění projektům přímo na území Prahy.

 

13.03.2023

Praha vypověděla smlouvu bývalému fondu na podporu čínské medicíny, i přes zvýhodněný nájem dluží městu téměř 1,4 milionu korun

Rada hl. m. Prahy na pondělním jednání schválila výpověď z nájmu Nadačnímu fondu pro mezinárodní vzdělávání a integraci Integra z prostor v Opletalově ulici. Důvodem je dlouhodobé nehrazení nájemného, celkový dluh přesáhl 1 347 000 korun. Stalo se tak na návrh radního hl. m. Prahy pro majetek a transparentnost Adama Zábranského, který si v souladu s volebním programem stanovil narovnávání pro město nevýhodných nájemních smluv na nebytové prostory jako jednu ze svých priorit.

 

13.03.2023

Druhá etapa rekonstrukce Barrandovského mostu začne v polovině května

Už v polovině května letošního roku odstartují hlavní práce na druhé etapě rekonstrukce Barrandovského mostu, klíčové dopravní tepny v Praze, kterou denně využije 144 tisíc vozidel. Opravovat se bude severní polovina jižního mostu a barrandovská rampa vedoucí z ulice K Barrandovu na most. Přímo na mostě bude doprava vedena ve třech provizorních jízdních pruzích v každém směru. Tedy tři pruhy směrem na Smíchov a tři pruhy směrem na Braník. Největším dopravním omezením, které zásadně dopravu v Praze ovlivní, bude uzavření barrandovské rampy od Barrandova ve směru z ulice K Barrandovu na Jižní spojku, a to současně s dopravním omezením přímo na mostě. Tuto rampu denně využije 1,5násobku vozidel, které využívají již zrekonstruovanou strakonickou rampu. Z toho je zřejmé, že zásah do dopravy v celé Praze bude významnější, než při první etapě rekonstrukce v roce 2022.

 

13.03.2023

Na Bulovce vznikne dvanáct městských bytů místo nepoužívané ubytovny nemocničních sester

Nově zvolení radní na dnešním jednání podpořili výstavbu sociálních bytů. Praha nyní vypíše zakázku na rekonstrukci prostor nevyužívané bývalé ubytovny pro sestry v pražské Bulovce. Vznikne dvanáct nových bytů, které se stanou domovem pro široké spektrum budoucích nájemníků od jednotlivců po větší rodiny.

 

13.03.2023

Praha podpoří cestovní ruch pro rok 2023 dalšími více jak osmi miliony korun

Rada hl. m. Prahy schválila navýšení rozpočtu na mediální kampaně k podpoře cestovního ruchu o dalších osm milionů korun. Celkem tak metropole v roce 2023 vyčlení na kampaně, eventy, podporu kongresového turismu a podporu Pražského audiovizuálního nadačního fondu 30 850 000 korun. Dodatečné prostředky mají za cíl přilákat do hlavního města více turistů směřujících za kulturními událostmi, kteří zároveň stráví v Praze průměrně větší počet nocí za jednu návštěvu.

 

10.03.2023

Pražský magistrát přivítal organizaci EURAG, která hájí práva seniorů

Zástupci organizace EURAG navštívili Prahu. Mezinárodní organizace bojující za lepší život seniorů přijala pozvání od pražského magistrátu na společné setkání v historických prostorách Staroměstské radnice, které se uskutečnilo v pátek 10. března 2023 dopoledne.

 

09.03.2023

Praha spustila svůj nový lokální katalog otevřených dat a zveřejnila také zdrojové kódy

Nový lokální katalog otevřených dat , který jednoduše a přehledně zpřístupňuje data města občanům, spustila Praha počátkem letošního roku. Za jeho vývojem a realizací stojí tým datové platformy Golemio, který je součástí pražské městské společnosti Operátor ICT, a. s. (OICT). Nahradila tím předchozí řešení postavené na technologii, která však již nevyhovovala standardům publikace otevřených dat a bylo obtížné ji používat a dále rozvíjet. Jedná se o řešení, které je plně v souladu se světovými standardy, ale je i technologicky kompatibilní s Národním katalogem otevřených dat . I z toho důvodu bylo publikováno jako open source s licencí, která umožňuje použití jakoukoliv další institucí.

 

08.03.2023

Veřejná shromáždění: Pro veřejnost a média těžko uchopitelná, svolavateli zneužitelná

Konání veřejných shromáždění je ústavně zakotveno v základní Listině práv a svobod a jako takové stojí nad dalšími zákony či například nad vyjádřením policie k dané akci. Úřady taková shromáždění ani nepovolují, ale postačuje pouze jejich včasné ohlášení. To samozřejmě otevírá prostor pro kreativitu svolavatelů, kdy taková shromáždění není možné zakázat. Magistrát hlavního města Prahy považuje za důležité v rámci osvěty poukázat na skutečnosti související s konáním veřejných shromáždění, aby nedocházelo k dezinterpretacím. Současně se také jedná o reakci na sérii zavádějících a nepravdivých článků redaktora Ondřeje Kořínka serveru novinky.cz.

 

08.03.2023

Praha se společně s Brnem a Ostravou prezentuje na veletrhu MIPIM ve Francii

Ve společné expozici s názvem Czech Cities & Regions se na prestižním mezinárodním veletrhu investičních příležitostí MIPIM ve francouzském Cannes letos představí hlavní město Praha spolu s Ostravou, Brnem a také s Moravskoslezským krajem. Veletrh se uskuteční ve dnech 14. až 17. března 2023. Zahraniční investory a developery seznámí česká metropole s novým Metropolitním plánem Prahy nebo s plánovanou proměnou některých městských čtvrtí.

 

07.03.2023

Historické centrum Prahy bude kultivovanější díky nové podobě restauračních předzahrádek

Rada hl. m. Prahy na svém pondělním jednání schválila uzavření celkem 109 nájemních smluv na umístění restauračních předzahrádek podle nových pravidel schválených pro památkově chráněná území metropole v roce 2022. Nájemní smlouvy budou platit na dobu určitou v délce trvání 3 roky s automatickým prodloužením platnosti na dobu neurčitou. Cílem tohoto kroku je pokračovat v odstraňování vizuálního smogu a v celkové kultivaci historického centra.

 

28.02.2023

Rekonstrukce Průmyslového paláce má za sebou první rok. Další na řadě je ocelová konstrukce

Obnova Průmyslového paláce, jedné z pražských dominant, jehož levé křídlo vyhořelo v roce 2008, pokračuje dle plánu také v roce 2023. Výkopové práce na levém křídle paláce postupně spějí k dokončení a na řadě budou v následujících měsících práce zejména na ocelových konstrukcích. Po sundání vitráží či hodin kvůli renovaci je tedy nyní v plánu sanace jedné z nejdůležitějších částí celé rekonstrukce a samotné stavby.

 

24.02.2023

Praha poděkovala dobrovolníkům, neziskovým organizacím a institucím za pomoc při ukrajinské uprchlické krizi

Zástupci hlavního města, Středočeského kraje a dalších institucí poděkovali v pátek 24. února 2023 všem dobrovolníkům, neziskovým organizacím, občanům metropole a dalším lidem, kteří již rok pomáhají a projevují solidaritu s ukrajinskými uprchlíky. Na pražském Hlavním nádraží byla také umístěna výstava Příběhy vděčnosti a socha „Dobrovolnice“, která má tuto nezištnou pomoc připomenout. Akce se uskutečnila přesně rok poté, co Rusko zahájilo vojenskou invazi na Ukrajině.

 

22.02.2023

Před 50 lety projela po Nuselském mostě první auta

Nuselský most překonává již 50 let Nuselské údolí a spojuje Pankrác s Karlovem a středem města. Slavnostně byl most uveden do provozu 22. února 1973 a v roce 2000 získal ocenění Stavba století v kategorii Dopravní stavby. Most je součástí Severojižní magistrály s průjezdem průměrně 70 tisíc automobilů denně v každém směru. Železobetonová rámová konstrukce na čtyřech pilířích je dlouhá 485 metrů, široká 26,5 metru a nad Nuselským údolím se tyčí do průměrně výšky 42,5 metru. Uvnitř lichoběžníkového tubusu o výšce 6,5 metru s tloušťkou stěn od 30 do 110 centimetrů je vedena linka C pražského metra, která byla zprovozněna o rok později, 9. května 1974.

 

17.02.2023

Bývalý primátor Zdeněk Hřib dnes oficiálně předal primátorskou kancelář svému nástupci Bohuslavu Svobodovi

Hned následující den po ustavujícím zasedání Zastupitelstva hl. m. Prahy, kde byli zvoleni noví členové Rady hl. m. Prahy, oficiálně předal bývalý primátor a současný I. náměstek Zdeněk Hřib primátorskou kancelář na Nové radnici na Mariánském náměstí novému primátorovi Bohuslavu Svobodovi.

 

17.02.2023

Hlavní město podpoří sociální služby, zastupitelé schválili dotaci téměř tři miliardy korun

Pražští zastupitelé ve čtvrtek schválili poskytnutí dotací a grantů na podporu sociálních služeb v hlavním městě. Pomoc ve výši necelých tří miliard korun zamíří například na podporu bydlení, dětským domovům či adiktologickým službám.

 

17.02.2023

Praha hledá testery na nové funkce Lítačky

Městská společnost Operátor ICT (OICT) rozšiřuje aplikaci PID Lítačka o další funkcionalitu. V pilotním provozu představí novou funkci intermodálního plánovače trasy, kterou nyní mohou otestovat uživatelé PID Lítačky přímo v aplikaci, stačí se přihlásit do registračního formuláře. Nové funkcionality OICT představil ve spolupráci s magistrátem, organizacemi ROPID a IDSK a dalšími soukromými poskytovateli služeb mobility (bikesharing, carsharing, taxislužby ad.)

 

17.02.2023

Nový radní pro oblast školství a sportu Antonín Klecanda si stanovil priority pro své volební období

Každé dítě od tří let bude mít své místo ve školce a škole. Školská zařízení a sportovní a volnočasové areály budou bezbariérové. Sníží se byrokratická zátěž pro vyučující a bude se investovat efektivně a včas. To jsou hlavní cíle nového radního pro školství a sport Antonína Klecandy.

 

16.02.2023

Pražští zastupitelé zvolili novou Radu hl. m. Prahy

Zastupitelstvo hl. m. Prahy na dnešním pokračujícím ustavujícím zasedání zvolilo nové členy Rady hl. m. Prahy pro volební období do roku 2026. Novým primátorem hl. m. Prahy se stal Bohuslav Svoboda. Zvoleni byli i jeho náměstci a náměstkyně Zdeněk Hřib, Petr Hlaváček, Jiří Pospíšil, Jana Komrsková a Alexandra Udženija. Funkce radních budou zastávat Michal Hroza, Antonín Klecanda, Zdeněk Kovářík, Daniel Mazur a Adam Zábranský.

 

16.02.2023

Cykloopatření mají smysl, potvrzuje výzkum

Výzkum zaměřený na dopravu v pražské aglomeraci prokázal, že cyklistická opatření zvyšují bezpečnost nejen cyklistů, ale také automobilistů. Nejbezpečnější jsou cyklostezky. Pokud na sebe cyklostezky, cyklopruhy a další dopravní opatření navazují, výrazně roste počet cyklistů, kteří je využívají.

 

16.02.2023

Praha podpořila film s Keanu Reevesem i dokument o fotografce Jarcovjákové

Pražský nadační audiovizuální fond (dříve Nadační fond Praha ve filmu Prague Film Fund) podpořil ve Výzvě 2022/1 šest projektů, které se natáčely nebo budou natáčet v hlavním městě. Rozdělil mezi ně nadační příspěvky v celkové výši 5,65 milionu korun. Praha podle podmínek podpory musí v těchto audiovizuálních dílech představovat sebe samu a projekty musejí mít zajištěnou mezinárodní distribuci.

 

15.02.2023

Praha pomohla 260 ukrajinským uprchlíkům přesunout se do Velké Británie

Agentura „Britské domovy pro ukrajinské uprchlíky“, která ukončila svůj pilotní provoz, pomohla celkem 260 Ukrajincům, převážně matkám s dětmi, získat tříleté uprchlické vízum ve Velké Británii. Ve svém sídle na Magistrátu hl. m. Prahy působila přibližně devět měsíců. V případě nutnosti zesílení pomoci s vyřizováním víz je připravena svou činnost opět zahájit.

 

15.02.2023

Pražský Sociální nadační fond pomůže s úsporou energií téměř 30 tisícům ohrožených domácností

Praha prostřednictvím Sociálního nadačního fondu hl. m. Prahy spustila příjem žádostí o Příspěvek na úsporu energií ve výši 3 000 korun. Cílem tohoto příspěvku je umožnit domácnostem s nejnižšími příjmy (jedná se přibližně o 10 % pražských domácností) překlenout současnou energetickou krizi. A to například pomocí drobných úprav v domácnosti, které jim umožní snížit náklady na energie do dalších let.

 

15.02.2023

Praha má novou analýzu billboardů. Ukazuje, které jsou nepovolené

Hlavní město podniklo klíčový krok v boji s vizuálním smogem. Tým náměstka primátora Adama Scheinherra ve spolupráci s Technickou správou komunikací, a.s., vytvořil pasport staveb pro reklamu na území hl. m. Prahy a analýzu jejich souladu s platnými pravidly.

 

14.02.2023

Dům Na Dlážděnce je po rekonstrukci, zabydlí se v něm Pražané s autismem či jiným zdravotním znevýhodněním

Hlavní město právě dokončilo kompletní rekonstrukci domu v ulici Na Dlážděnce. Vzniknou zde nové pobytové služby pro Pražany, kteří potřebují specializovanou péči a chráněné byty. Tento projekt je dalším krokem hlavního města na cestě k dostupným sociálním službám na území Prahy, aby se lidé se zdravotním znevýhodněním nemuseli stěhovat za péčí do jiných krajů republiky. Rekonstrukce by měla vyjít město na 27 milionů korun včetně DPH. Dosud bylo proinvestováno zhruba 23 milionů korun.

 

13.02.2023

Hlavní město vybralo dodavatele projektové dokumentace pro stavbu Hloubětínského tunelu

Pražští radní na svém pondělním zasedání rozhodli o výběru dodavatele pro vypracování projektové dokumentace a dalších náležitostí, které jsou nutné k výstavbě Hloubětínského tunelu. Tato stavba do budoucna zvýší plynulost a bezpečnost dopravy v okolí Hloubětína a také pomůže zlepšit životní prostředí v celé oblasti. Vítězným uchazečem se ve veřejné zakázce stalo konsorcium „Satra–Pragoprojekt–Valbek – Hloubětínský tunel“ s nabídkovou cenou 286 400 000 korun bez DPH. Stavba tunelu by měla být dokončena do roku 2029.

 

13.02.2023

V aplikaci PID Lítačka lze nově platit i za parkování

Městská společnost Operátor ICT (OICT) rozšířila ve spolupráci s Technickou správou komunikací hl. m. Prahy (TSK) aplikaci PID Lítačka o další funkcionality. V posledním lednovém týdnu si uživatelé aplikace PID Lítačka mohli v ostrém provozu vyzkoušet funkci přímé platby za parkování v zónách placeného stání. Lidé cestující po Praze autem tak nyní mohou za parkování platit jednoduše v aplikaci PID Lítačka. A to takzvaně na jeden klik, stejně jako když si v Lítačce kupují jízdenku nebo dlouhodobý kupón.

 

13.02.2023

Vyhlídková cesta podél Hostivařské přehrady dostane nový povrch, opraví se zídky i studánka

V pondělí začala kompletní oprava vyhlídkové cesty podél pravého břehu Hostivařské přehrady. Cesta byla vybudována na počátku 60. let 20. století v rámci výstavby přehrady a založení lesoparku. Od té doby se zde prováděly pouze lokální opravy výtluků a závažnějších sesuvů.

 

09.02.2023

Praha vítá diskusi o budoucnosti železničního mostu pod Vyšehradem

Zástupci Prahy nedávno spolu se Středočeským krajem vyzvali k urychlenému řešení stavu obou železničních mostů přes Vltavu v jižní části metropole. Železniční doprava a její rozvoj je totiž pro Prahu zásadní jako udržitelný způsob dopravy. Metropole proto vítá aktuální snahu Ministerstva dopravy ČR o zdvoukolejnění Branického železničního mostu a taktéž zájem o širokou veřejnou i odbornou diskusi a vznik technického kolokvia pro železniční most pod Vyšehradem. Pro hlavní město je důležitá jak památková hodnota mostu, tak i nutnost rozšířit jej o třetí kolej a vybudovat nové zastávky na Výtoni.

 

06.02.2023

Autobusový terminál Černý Most zná svou novou podobu. Navrhlo ji studio re:architekti

Pražští radní v pondělí schválili koncepční studii na novou podobu dopravního terminálu na Černém Mostě, kterou zpracovalo studio re:architekti spolu s dalšími odborníky. Studie navrhuje nejvhodnější dlouhodobé dopravní řešení pro terminál s cílem proměnit ho v příjemné, přehledné, bezpečné a pohodlné místo. Před samotnou rekonstrukcí bude terminál provizorně upraven.

 

02.02.2023

Praha v rámci podpory udržitelnosti a odpovědného přístupu připravila pro veřejnost kurzy oprav drobného nábytku

Hlavní město ve spolupráci se Střední odbornou školou Jarov na letošní rok přichystalo pro širokou veřejnost sérii kurzů oprav drobného nábytku. V zázemí odborné školy bude k dispozici plně vybavená dílna, kde se budou kurzy jednou měsíčně konat. Odborný dohled zajistí truhlář z řad učitelů střední školy. Cílem projektu je pomoci předcházet vzniku odpadu a udržovat předměty, aby co nejdéle sloužily.

 

02.02.2023

Bývalá restaurace Bohemia získala po rozsáhlé rekonstrukci opět svůj lesk. Nabídne unikátní zázemí pro eventy, kulturní a společenská setkávání

Bývalá restaurace Bohemia na pražském Výstavišti se dočkala kompletní a velmi náročné rekonstrukce s ohledem na zachování jejího historického rázu. Budova bývalé plzeňské restaurace z roku 1891 nyní otevírá své brány veřejnosti a bude sloužit pro rozmanité účely jako konference, výstavy, módní přehlídky, komorní koncerty a další kulturní akce nebo společenská a obchodní setkání.

 

02.02.2023

Nový ročník Adapterra Awards symbolicky startuje v den svátku mokřadů

U příležitosti Světového dne mokřadů, který každoročně připadá na 2. února, zahájila Nadace Partnerství ve spolupráci s Integra Consulting a hlavním městem Prahou pátý ročník soutěže Adapterra Awards. Ta oceňuje projekty bojující proti suchu, přehřívání měst v letních vedrech, důsledkům přívalových srážek i erozi půdy. Realizované projekty se mohou přihlásit do 31. března 2023 na webu adapterrawards.cz . Již čtvrtým rokem soutěž uděluje ocenění také nejlepšímu pražskému projektu. V minulosti hlavní město v soutěži reprezentovaly a cenu získaly projekty šetrného zemědělství v Dolních Počernicích a Cholupicích či obnova Čelakovského sadů v blízkosti Národního muzea.

 

31.01.2023

Pravidelná zkouška sirén

Ve středu 1. února 2023 se uskuteční na celém území České republiky pravidelná zkouška provozuschopnosti jednotného systému varování a vyrozumění. Ve 12:00 hodin se rozezní sirény, které budou vysílat zkušební nepřerušovaný tón po dobu 140 vteřin. Na území hlavního města Prahy budou před polednem na zkoušku lidé upozorněni prostřednictvím elektronických „mluvících“ sirén. Informace zazní v českém a anglickém jazyce.

 

30.01.2023

Pražští radní projednali kulturní dotace na rok 2023

Rada hl. m. Prahy dnes projednala kulturní dotace pro rok 2023 ve výši 380 milionů korun na jednoleté i víceleté projekty. Návrh bude schvalovat Zastupitelstvo hl. m. Prahy na únorovém zasedání.

 

26.01.2023

Hlavní město rozešle všem Pražanům Zpravodaj k pomoci při řešení energetické krize a zvýšených výdajů

Od pátku 27. ledna 2023 začne hlavní město distribuovat Zpravodaj k pomoci Pražanům do schránek všech občanů metropole. Více jak 700 000 domácností nalezne ve Zpravodaji informace k tomu, jak požádat o pomoc při řešení energetické krize, vyšších výdajů kvůli inflaci, na koho se obrátit, na co mají nárok a další důležité informace. Výroba a distribuce stojí pražský magistrát přibližně jednu korunu bez DPH za jeden výtisk.

 

26.01.2023

Tramvaj k 30. výročí samostatné České republiky připomene první prezidentskou volbu

Ve čtvrtek 26. ledna vyjela do pražských ulic Tramvaj k 30. výročí samostatné České republiky. Vůz v barvách trikolóry připomíná výročí zvolení Václava Havla prvním prezidentem samostatného českého státu. Tramvaj pražského dopravního podniku bude cestující vozit po několik měsíců na pravidelných linkách.

 

20.01.2023

Mladí sportovci z Prahy budou znovu bojovat o medaile na Olympiádě dětí a mládeže, která se letos uskuteční v Královéhradeckém kraji

Už tuto neděli 22. ledna 2023 bude slavnostně zahájen jubilejní 20. ročník Olympiády dětí a mládeže. Jednotlivé sportovní disciplíny bude hostit Špindlerův Mlýn, Vrchlabí, Trutnov a Nová Paka. Akce potrvá do čtvrtka 26. ledna 2023 a za hlavní město se jí zúčastní celkem 84 mladých sportovců. Vlajkonošem pražské výpravy bude úspěšný olympionik David Svoboda.

 

18.01.2023

Sociální nadační fond spouští program na podporu lidí se zdravotním znevýhodněním

Hlavní město Praha startuje prostřednictvím Sociálního nadačního fondu již třetí program na pomoc znevýhodněným Pražanům. Ten je určen lidem se závažným zdravotním znevýhodněním, kteří potřebují podporu nebo péči další osoby či zajištění léčebného režimu, aby bylo možné předejít ústavní péči. Cílem tohoto programu je rovněž pomoci těmto lidem k lepšímu uplatnění a zvýšení šance na úspěšné začlenění do společnosti, a to prostřednictvím zajištění podmínek a podpory pro jejich profesní i osobní rozvoj.

 

17.01.2023

Pražský středoškolský pohár v rybníkovém hokeji se bude hrát na Letné

Kluziště na Letenské pláni bude hostit Pražský středoškolský pohár v rybníkovém hokeji. Utká se v něm 16 pražských středních škol. Přijít fandit neobvyklému hokejovému formátu je možné po dva hrací dny, a to 23. a 30. ledna vždy od 8:00 do 14:30 hodin.

 

11.01.2023

Primátor Prahy Zdeněk Hřib se v Kyjevě sešel se svým protějškem Vitalijem Kličkem

Primátor hl. m. Prahy Zdeněk Hřib společně s primátory Varšavy, Bratislavy a Budapešti jako představitelé Paktu svobodných měst přijali pozvání Vitalije Klička, primátora Kyjeva, a v ukrajinském hlavním městě se zúčastnili společného jednání. Mezi hlavní témata cesty patří prohloubení meziměstské spolupráce v oblasti humanitární pomoci, podpora uprchlíkům, plánování poválečné obnovy a posílení bezpečnostní a krizové připravenosti zúčastněných hlavních měst.

 

11.01.2023

Další ročník inovačního maratonu Nakopni Prahu startuje. Praha vítězný projekt ocení finanční odměnou až do výše 250 tisíc korun

Máte nápad, nebo dokonce už projekt, který zlepší život v metropoli? Magistrát hlavního města Prahy spolu s městskou společností Operátor ICT, a. s. (OICT) nejen finančně podpoří týmy, které mají chuť svou myšlenkou postavenou na moderních technologiích a inovativních řešeních zlepšit a rozvíjet Prahu. Stačí, aby svůj nápad, nebo projekt zaregistrovaly do konce ledna do soutěže Nakopni Prahu .

 

06.01.2023

Ulice Jana Želivského projde velkou rekonstrukcí, Žižkov získá moderní inženýrské sítě

Ulici Jana Želivského na Žižkově a její okolí čeká velká rekonstrukce kanalizační sítě a vodovodního řadu a plynovodu, která si v průběhu celého roku vyžádá značná dopravní omezení. První etapa prací začne 14. ledna a potrvá do 20. února, objízdné trasy povedou ulicemi Olšanská, Prokopova, Rokycanova a Koněvova. Některé části zdejšího vodovodního řádu jsou staré více než sto let a dochází k častým haváriím. Investorem akce je Pražská vodohospodářská společnost.

 

03.01.2023

Pravidelná zkouška sirén

Ve středu 4. ledna 2023 se uskuteční na celém území České republiky pravidelná zkouška provozuschopnosti jednotného systému varování a vyrozumění. Ve 12:00 hodin se rozezní sirény, které budou vysílat zkušební nepřerušovaný tón po dobu 140 vteřin. Na území hlavního města Prahy budou před polednem na zkoušku lidé upozorněni prostřednictvím elektronických „mluvících“ sirén. Informace zazní v českém a anglickém jazyce.

 

30.12.2022

Praha uzavřela smlouvy na nákup elektřiny na první polovinu roku 2023

Hlavní město Praha uzavřelo smlouvy na nákup elektrické energie na první pololetí roku 2023. Pro hlavní město i jeho 198 příspěvkových organizací jsou tak zajištěny bezproblémové dodávky elektrické energie od 1. ledna 2023 za výhodných podmínek.

 

29.12.2022

Hlavní město oslaví 30. výročí vzniku České republiky nasvícením budov i vlajkami v ulicích

Česká republika 1. ledna 2023 oslaví 30. výročí vzniku. Hlavní město při této příležitosti nasvítí vybrané budovy do trikolory a v centru metropole vyvěsí české vlajky. Do ulic také koncem ledna vyjede speciální tramvaj k připomenutí výročí volby Václava Havla prvním českým prezidentem.

 

29.12.2022

Provoz sběrného dvora ve Voctářově ulici v Praze 8 bude od 1. ledna 2023 ukončen

Od neděle 1. ledna 2023 bude ukončen provoz sběrného dvora ve Voctářově ulici v Praze 8, jelikož zde bude v příštím roce soukromý vlastník pozemku uskutečňovat přípravné a průzkumné stavební práce pro budoucí výstavbu. Praha proto ve vzájemné spolupráci s městskou částí a svozovou společností zajistí vyšší frekvenci přistavování velkoobjemových kontejnerů na odpad v ulicích Prahy 8. Hlavní město zároveň dlouhodobě hledá novou lokalitu, kde by mohl sběrný dvůr fungovat, aby byl zachován dosavadní počet těchto zařízení na území metropole.

 

28.12.2022

Projekt Lepší Čerňák pomáhá lidem na sídlišti zlepšit veřejné prostranství nebo předcházet sousedským neshodám

Pilotní projekt Lepší Čerňák má za sebou první půlrok svého fungování. Obyvatelům pražského sídliště Černý Most umožňují sdružené služby projektu snadnější komunikaci s úřady, zlepšují čistotu v ulicích a pomáhají předcházet sousedským neshodám. V rámci této doby bylo řešeno více jak 200 podnětů k řešení. Detaily naleznou lidé na stránkách https://lepsicernak.cz/ .

 

28.12.2022

Praha v kampani svým obyvatelům a návštěvníkům připomíná, že na Silvestra a Nový rok platí zákaz používání pyrotechniky v různých částech metropole

Na většině míst v centru Prahy, například na náplavkách i v parcích, a dále v blízkosti nemocnic a sociálních zařízení, platí podle vyhlášky z roku 2020 zákaz používání pyrotechnických výrobků. Toto opatření je v platnosti i pro dny jako jsou Silvestr a Nový rok. Hlavní město proto v aktuální kampani apeluje na obyvatele, aby se v těchto dnech vyvarovali používání rachejtlí.

 

ÚSTECKÝ KRAJ

20.03.2023

IP_ČEZ_Elektrárna Tušimice - Z28 - oznámení KÚ

 

20.03.2023

Domoušice - uzavírka železničního přejezdu P2346

V dnech 27. - 28. 3. 2023 bude uzavřen železniční přejezd P2346 v Domoušicích. Linka 741 bude vedena po objízdné trase a zastávky Kounov až Domoušice, Filipov nebudou obsluhovány.

 

17.03.2023

Jan Schiller poobědval s polskou delegací z partnerského Okresu Ostróda

Ústecký kraj udržuje od roku 2014 regionální partnerství s polským Okresem Ostróda, především na bázi podpory a propagace cestovního ruchu. Od roku 2015 se pak oba regiony společně prezentují na veletrhu cestovního ruchu Holiday World, který v Praze právě probíhá. Hejtman Jan Schiller proto dnes pozval představitele partnerského regionu na společný oběd do pivovaru Dvůr Perlová voda.

 

17.03.2023

Uzavírka v obci Kámen

Z důvodu rekonstrukce kanalizace v obci Kámen bude linka 432 vedena po objízdné trase. Současně dochází k propojení spojů z Libouchce do Děčína s linkou 437 do Benešova nad Ploučnicí a Verneřic.

 

17.03.2023

Výběrové řízení na pozici samostatný referent oddělení přezkumu hospodaření obcí v odboru kontroly

 

17.03.2023

EIA - rozhodnutí "Rekonstrukce silničního terminálu autocisteren, Litvínov"

 

17.03.2023

Ústecký půlmaraton bude opět výjimečný, slibují organizátoři

Šest měsíců zbývá do startu nejoblíbenější sportovní události v krajském městě. Mattoni 1/2Maraton Ústí nad Labem s pořadovým číslem 13 se letos uskuteční 16. září. Na oblíbenou běžeckou akci se do Ústí opět sjedou tisíce sportovců všech věkových kategorií a ze všech koutů Evropy.

 

17.03.2023

20/SML1806/01/SoPD/PIT Dohoda o ukončení smlouvy Jana Bašková

 

17.03.2023

20/SML0223/01/SoPD/PIT Dohoda o ukončení smlouvy Martin Rein

 

17.03.2023

19/SML3696/01/SoPD/PIT Dohoda o ukončení smlouvy Věra Grajcaríková

 

17.03.2023

22/SML3806 Julie Koubcová

 

17.03.2023

22/SML3667 Václav Kohout

 

16.03.2023

Linka 621 - uzavírka ul. Michalovická (Litoměřice)

V souvislosti s uzavírkou silnice č. III/24716, ul. Michalovická v Litoměřicích, (od křižovatky ul. Mrázova-Švermova) ve dnech 20. 3. - 31. 10. 2023 dochází k dopravnímu omezení na lince 621. Linka bude po dobu uzavírky jezdit po objízdné trase přes Žalhostice (dále přes Velké Žernoseky a Malíč do Michalovic, totéž v opačném směru). Všechny spoje linky budou výchozí/konečně v Michalovicích. Zastávka Litoměřice,Michalovická bude pro oba směry přesunuta do ul. Mrázova (mezi č.p. 46 a 48). Z důvodu vedení objízdné trasy dochází k minutovým posunům v odjezdech jednotlivých spojů a k zavedení výlukového jízdního řádu, kterému prosím věnujte pozornost!

 

16.03.2023

Linka 660 - uzavírka I/15 u Hořence

V souvislosti s úplnou uzavírkou silnice č. I/15 v úseku křižovatky Kozly – Libčeves ve dnech 22. 3. - 26. 4. 2023 dochází k dopravnímu omezení na lince 660. Linka bude po dobu uzavírky jezdit po objízdné trase z Libčevsi po silnicích II/249 – I/28 – II/257 do Kozlů a dále po své trase (totéž v opačném směru). Zastávka Libčeves,Hořenec,rozc. nebude v daném období obsluhována. Spoje 115, 117, 119 a 121 (směr Most) nebudou rovněž ve výše uvedeném termínu obsluhovat úsek Patokryje,lávka – Obrnice,škola.

 

16.03.2023

T10 Lužickohorský rychlík

 

16.03.2023

T7 Vejprtská horská dráha

 

16.03.2023

T5 Podřipský motoráček

 

16.03.2023

Pětice seminářů pomohla starostům s úskalími elektronizace veřejné správy

Během února a března 2023 byly pro starosty obcí Ústeckého kraje upořádány semináře zaměřené na elektronizaci a digitalizaci dokumentů ve veřejné správě.

 

16.03.2023

Dodatek č. 1 ke Smlouvě o poskytnutí dotace 22/SML3337/SoPD/PIT Obec Račetice

 

16.03.2023

Informace pro zemědělce k hubení hrabošů v oblasti výskytu sýčků a sov pálených

 

16.03.2023

Účetní závěrka ve stavu k 31. 12. 2022

 

16.03.2023

Rozhodnutí KUUK/027118/2023/DS

 

16.03.2023

Oznámení o návrhu opatření obecné povahy - zveřejnění záměru stanovení místní úpravy provozu na pozemních komunikacích - silnici I. třídy č. I/27 v obci Košťany, místní část Střelná, okr. Teplice

 

16.03.2023

Program pro rozvoj eko-agro oblastí v Ústeckém kraji na období let 2022 až 2025

 

15.03.2023

T8 Moldavská dráha

 

15.03.2023

T10 Lužickohorský rychlík

 

15.03.2023

Oznámení o vyhlášení výběrového řízení na prodej osobního automobilu z vlastnictví České republiky

 

15.03.2023

Smlouva o poskytnutí dotace 22/M4118/SoPD/ZPZ - obec Hrobce

 

15.03.2023

Výběrové řízení na pozici samostatný referent oddělení právní podpory v odboru legislativně právním

 

15.03.2023

Výrobna aditivních koncentrátů pro plasty

 

15.03.2023

Informace pro zemědělce k hubení hrabošů v oblasti výskytu sýčků a sov pálených

V současnosti se opět objevují zvýšené stavy hrabošů. Zemědělci je obvykle likvidují aplikací rodenticidů. Vzhledem k riziku sekundární otravy ale v oblasti výskytu sýčků obecných a sov pálených není možné aplikovat rodenticid, a to ani do nor.

 

15.03.2023

Mapa linky 588

 

15.03.2023

Mapa linky 398/360

 

15.03.2023

Oblast platnosti jízdenky Labe-Elbe

 

15.03.2023

Lodní linka T92

 

15.03.2023

Oblast platnosti jízdenek a tarifu DÚK pro rok 2023

 

15.03.2023

Lodní linka T91

 

15.03.2023

Oblast platnosti jízdenek Labe - Elbe (zkrácená verze)

 

15.03.2023

Mapa linek v Národním parku Českosaské Švýcarsko 2023

 

15.03.2023

F1 Přívoz Shöna - Hřensko

 

15.03.2023

T11 Podkrušnohorský motoráček (Kozí dráha)

 

15.03.2023

22/SML3659/01/SoPD/PIT Dodatek č. 1 ke smlouvě František Horešovský

 

15.03.2023

Dny s Ústeckým krajem odstartovaly na Mostecku

Dotační tituly Ústeckého kraje, energetika, doprava nebo třeba budoucí vyhlášení Chráněné krajinné oblasti Krušné hory, to byla témata Dne s Ústeckým krajem, který se odehrál na Mostecku. Jednalo se o výjezd vedení Ústeckého kraje na setkání se starosty okresu Most, kde se nejen prezentovala témata a vize kraje, ale především řešilo to, co starosty v místě zajímá a trápí.

 

15.03.2023

Na krajském úřadě se lidé mohou registrovat do Portálu pacienta Ústeckého kraje

Portál pacienta Ústeckého kraje – tak se jmenuje nová služba pro pacienty, kterou spustila ve spolupráci s Ústeckým krajem před několika měsíci společnost Krajská zdravotní, a. s. Prozatím funguje v testovacím provozu. Jedno z registračních míst bylo od 13. března otevřeno také na podatelně Krajského úřadu Ústeckého kraje.

 

15.03.2023

IP_SONO PLUS_Skládka odpadů - Z21 - oznámení KÚ

 

15.03.2023

Opatření obecné povahy - stanovení přechodné úpravy provozu na pozemních komunikacích - silnicích I. třídy č. I/7 + I/8 + I/9 + I/62 v lokalitách silničních hraničních spojení se SRN, okr. Chomutov + Teplice + Děčín

 

15.03.2023

Opatření obecné povahy - stanovení přechodné úpravy provozu na pozemních komunikacích - silnici I. třídy č. I/13 v úseku od MÚK Lom ČSA Ervěnice (okr. Most) po MÚK Otvice (okr. Chomutov)

 

15.03.2023

Opatření obecné povahy - stanovení přechodné úpravy provozu na pozemních komunikacích - silnici I. třídy č. I/13 v k. ú. Unčín u Krupky, okr. Teplice

 

15.03.2023

Informace pro zemědělce k hubení hrabošů v oblasti výskytu sýčků a sov pálených

 

14.03.2023

Výsledky výběrového řízení ze dne 28. 2. 2023

Kontaktní osoba: Zuzana Součková, souckova.z@kr-ustecky.cz, 475 657 483

 

JIHOČESKÝ KRAJ

16.03.2023

SOŠ a SOU Kaplice připravila "Měsíc vzdělávání dospělých"

SOŠ a SOU Kaplice připravila "Měsíc vzdělávání dospělých" ext-hocke Čt, 16.03.2023 - 10:31

 

13.03.2023

Jihočeská vědecká knihovna zpřístupní půjčování online audioknih

Jihočeská vědecká knihovna zpřístupní půjčování online audioknih ext-brozkova Po, 13.03.2023 - 15:00

 

13.03.2023

Jihočeské letiště poprvé povede člověk, který má zkušenosti s řízením velkého mezinárodního letiště. Členem představenstva společnosti se stává bývalý ředitel bratislavského letiště Ivan Trhlík

Jihočeské letiště poprvé povede člověk, který má zkušenosti s řízením velkého mezinárodního letiště. Členem představenstva společnosti se stává bývalý ředitel bratislavského letiště Ivan Trhlík ext-brozkova Po, 13.03.2023 - 12:06

 

10.03.2023

VIDEO - U NÁS V KRAJI 10. BŘEZNA 2023

VIDEO - U NÁS V KRAJI 10. BŘEZNA 2023 ext-hocke Pá, 10.03.2023 - 17:47

 

10.03.2023

Krajská kola určila 50 finalistů Ekonomické olympiády. Jsou mezi nimi tři Jihočeši

Krajská kola určila 50 finalistů Ekonomické olympiády. Jsou mezi nimi tři Jihočeši ext-hocke Pá, 10.03.2023 - 11:46

 

10.03.2023

Místní akční skupina Sdružení Růže podpořila talentované děti

Místní akční skupina Sdružení Růže podpořila talentované děti ext-hocke Pá, 10.03.2023 - 10:43

 

09.03.2023

Jak se připravit na budoucnost cestovního ruchu?

Jak se připravit na budoucnost cestovního ruchu? ext-hocke Čt, 09.03.2023 - 11:34

 

08.03.2023

Aktualizace RIS3 Jihočeského kraje

Aktualizace RIS3 Jihočeského kraje ext-hocke St, 08.03.2023 - 11:08

 

08.03.2023

Vyšetření ledvin bez objednání ve strakonické nemocnici

Vyšetření ledvin bez objednání ve strakonické nemocnici ext-hocke St, 08.03.2023 - 10:48

 

08.03.2023

Rok 2023 je v jižních Čechách nabitý akcemi

Rok 2023 je v jižních Čechách nabitý akcemi ext-hocke St, 08.03.2023 - 10:12

 

03.03.2023

VIDEO - U NÁS V KRAJI 3. BŘEZNA 2023

VIDEO - U NÁS V KRAJI 3. BŘEZNA 2023 ext-hocke Pá, 03.03.2023 - 08:45

 

02.03.2023

Jihočeský kraj zve na výstavu Artists Meetup

Jihočeský kraj zve na výstavu Artists Meetup ext-hocke Čt, 02.03.2023 - 12:30

 

27.02.2023

Jihočeský kraj zná své mladé talenty za rok 2022

Jihočeský kraj zná své mladé talenty za rok 2022 ext-hocke Po, 27.02.2023 - 15:05

 

24.02.2023

VIDEO - U NÁS V KRAJI 24. ÚNORA 2023

VIDEO - U NÁS V KRAJI 24. ÚNORA 2023 ext-hocke Pá, 24.02.2023 - 17:41

 

24.02.2023

Jihočeský kraj získal ocenění za péči o válečné hroby

Jihočeský kraj získal ocenění za péči o válečné hroby ext-hocke Pá, 24.02.2023 - 14:05

 

24.02.2023

Jižní Čechy posedmé přivítají odborníky v cestovním ruchu

Jižní Čechy posedmé přivítají odborníky v cestovním ruchu ext-hocke Pá, 24.02.2023 - 13:50

 

24.02.2023

Do Jihočeského muzea se po roce opět vrací orchideje 

Do Jihočeského muzea se po roce opět vrací orchideje  ext-hocke Pá, 24.02.2023 - 12:31

 

22.02.2023

Vávrovské rybníky 2027. Obnovené mokřady, nové porosty a návštěvnická infrastruktura

Vávrovské rybníky 2027. Obnovené mokřady, nové porosty a návštěvnická infrastruktura ext-hocke St, 22.02.2023 - 15:30

 

22.02.2023

Suchej únor. Jak se s dětmi bavit o alkoholu?

Suchej únor. Jak se s dětmi bavit o alkoholu? ext-hocke St, 22.02.2023 - 09:46

 

21.02.2023

Počet výjezdů roste. Rok 2022 ve statistice jihočeské záchranky

Počet výjezdů roste. Rok 2022 ve statistice jihočeské záchranky ext-hocke Út, 21.02.2023 - 12:13

 

KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ

14.03.2023

V Královéhradeckém kraji vzniká unikátní pracoviště věnující se architektuře

Královéhradecký kraj a Galerie moderního umění (GMU) v Hradci Králové spoluzakládají Centrum architektury. Jeho cílem bude podpora trvalého rozvoje kvalitní architektury a urbanismu v návaznosti na kvalitu života obyvatel v regionu v kontextu dopadů klimatických změn.

 

14.03.2023

V Náchodě vznikne centrum duševního zdraví

Náchodsko se dlouhodobě potýká s nedostatečnou dostupností psychiatrické péče. Na tento fakt reaguje nezisková organizace Péče o duševní zdraví. V Náchodě otevře centrum duševního zdraví a zintenzivní podporu osob s vážným duševním onemocněním. Jeho založení výrazně podporuje Královehradecký kraj. Centrum bude poskytovat sociální a současně zdravotní služby skrze multidisciplinární tým odborníků.

 

15.03.2023

Centrum duševního zdraví hledá nové pracovníky

Okres Náchod se dlouhodobě potýká s nedostatečnou dostupností psychiatrické péče. Na tento fakt reaguje nezisková organizace Péče o duševní zdraví ve spolupráci s Královéhradeckým krajem a v Náchodě otevře centrum duševního zdraví. Pro toto zařízení nyní hledá nové pracovníky.

 

17.03.2023

Kraj pomůže s výstavbou chráněného bydlení na Třebechovicku

Královéhradecký kraj pomůže neziskové organizaci Les Chalupes s výstavbou chráněného bydlení pro osm klientů u Třebechovic pod Orebem. Radní přislíbili poskytnout individuální dotaci ve výši pět milionů korun na financování výstavby nového zařízení, která by mohla začít už během příštího roku.

 

16.03.2023

Zapojte se do výzvy 10 000 kroků a zlepšete své zdraví

V března byla spuštěna registrace do dubnové výzvy 10 000 kroků. Cílem akce je motivovat lidi k pravidelnému pohybu po vlastních nohách, zařadit chůzi nebo běh mezi své každodenní činnosti a udělat tak něco pro své zdraví. Výzva potrvá měsíc a účastníci v ní mohou soutěžit o hodnotné ceny. Zároveň se pořadatelé snaží pobídnout účastníky k tomu, aby vyzkoušeli nové aktivity pro trávení volného času.

 

16.03.2023

Živá knihovna povolání představí žákům v Jičíně hlavně technické profese

V jičínském Masarykově divadle se ve středu 12. dubna uskuteční Živá knihovna povolání. Tato akce je určená pro žáky 8. a 9. tříd, kteří mají jedinečnou možnost přímo od zástupců firem zjistit, co je náplní různých povolání a jaké je jejich uplatnění. Díky tomu se jim snadněji pak bude vybírat střední škola ke studiu i budoucí zaměstnání.

 

16.03.2023

Královéhradecký kraj chce letos do silnic investovat téměř 1,7 miliardy korun

Další rekordní částku v rámci investic do silniční infrastruktury připravil Královéhradecký kraj. V letošní stavební sezoně hodlá zmodernizovat přes 93 kilometrů silnic druhé a třetí třídy včetně 13 mostů. Celkový objem investic dosáhne bezmála 1,7 miliardy korun.

 

OLOMOUCKÝ KRAJ

20.03.2023

Podpoříme dobrovolníky, kteří pečují o životní prostředí

V Programu na podporu aktivit v oblasti životního prostředí a zemědělství uvolnilo hejtmanství osm a půl miliónů korun.

 

17.03.2023

Na veletrhu Stavotech Olomouc se lidé dozvědí, jak uspořit v oblasti stavebnictví

Ve svém stánku na olomouckém výstavišti Flora se představí Olomoucký kraj a jeho regionální partneři.

 

16.03.2023

Červený kostel otevře své dveře v polovině května. Rekonstrukce končí

Olomoucký kraj zaplatil za rekonstrukci téměř 170 miliónů korun. Velkou část nákladů pokryla dotace Ministerstva kultury.

 

15.03.2023

Hejtmanství jednalo o protipovodňovém projektu v Troubkách

Dotace na vybudování ochrany bude stát nově přidělovat firmám, které mají správu toků v působnosti.

 

14.03.2023

Kraj podpoří šikovné studenty

Na stipendia v rámci Podpory polytechnického vzdělávání a řemesel v Olomouckém kraji půjde více než devět miliónů korun.

 

09.03.2023

Z prádelny je špičkové lékařské pracoviště. Kraj do něj investoval milióny korun

Budova nyní bude sloužit novému účelu – provozu magnetické rezonance.

 

09.03.2023

Staré fotky a pohlednice poslouží novému účelu. Oživí Červený kostel

Vědecká knihovna Olomouc z nich plánuje vytvořit unikátní výstavu.

 

08.03.2023

Stavbu roku může letos vybrat každý, nejen odborníci

Nově se totiž vyhlašuje Cena laické veřejnosti. V každé kategorii mohou lidé zvolit jednu stavbu.

 

08.03.2023

Ministr financí Stanjura debatoval s vedením kraje

S krajskými radními diskutoval ministr například o financování zdravotnických a sociálních služeb či sportu.

 

07.03.2023

Hejtmanství pomůže dětem, které baví sport

Důkazem je právě schválený dotační program na podporu sportu dětí a mládeže. K dispozici je v něm 3,8 miliónu korun.

 

03.03.2023

Díky přeshraniční spolupráci mohou do regionu přitéct milióny korun

Program Interreg Česko-Polsko 2021-2027 nabízí jedinečnou příležitost k získání peněz na rozvoj obou sousedících regionů.

 

02.03.2023

Hejtmanství podpoří Jeseníky. Na běžecké trasy dá milión

Krajské peníze poslouží na provoz roleb, ale také na školení rolbařů, značení běžeckých tras či provoz GPS systému.

 

01.03.2023

Hlasujte pro nejvýjimečnější kulturní počin. Zvítězí festival, výstava, nebo obnova památky?

Letos mohou lidé vybírat z deseti nominací, čas mají do konce března.

 

27.02.2023

Do sportu půjdou další peníze. Kraj podpoří volnočasové aktivity

Mezi žadatele rozdělí hejtmanství jeden a čtvrt miliónu korun.

 

24.02.2023

Před rokem začala válka na Ukrajině. Olomoucký kraj začal okamžitě pomáhat

Jako jeden z prvních regionů v Česku zřídil krajské asistenční centrum. Uprchlíkům, nejen v něm, pomáhá dodnes.

 

24.02.2023

Ministr Bek navštívil Olomoucký kraj

V budově sídla kraje se sešel s hejtmanem Josefem Suchánkem a členy krajské rady.

 

23.02.2023

Dofoukejte kola a promažte přehazovačky. Kraj podpoří cyklodopravu

Na podporu cyklistů vyčlení milióny korun. A zdaleka nepůjde jen o stavbu nových cyklostezek

 

22.02.2023

Kraj pomůže zemím postiženým zemětřesením

Prostřednictvím společnosti Člověk v tísni daruje na pomoc jeden milión korun.

 

21.02.2023

Vychází únorové číslo krajského měsíčníku

V aktuálním čísle se dozvíte třeba to, jak chce hejtmanství přispět ke třídění odpadu.

 

21.02.2023

Obce a města v kraji mohou soutěžit o cenu za nejlepší web. Hlasujte i vy

Soutěží se ve dvou kategoriích – obce s rozšířenou působností jsou přihlášeny automaticky, ostatní se mohou zapojit samy.

 

21.02.2023

Značením to nekončí. Projekt evropské poutní stezky zdárně pokračuje

Martin Peterka, manažer projektu, detailně představil stezku zástupcům kraje a popsal její záměry a plány do budoucna.

 

20.02.2023

Pomozte dovézt světlo a teplo na Ukrajinu

Do budovy sídla kraje mohou lidé nosit nevyužité svíčky. Sbírka pomůže obyvatelům a vojákům Ukrajiny.

 

17.02.2023

Čtyřkolka Milada pomáhá udržovat stopy v Jeseníkách

Jeseničtí rolbaři pojmenovali čtyřkolku Milada. Slavnostní předání stroje proběhlo na sedle Skřítek.

 

17.02.2023

Konference samospráv přiblížila zásadní témata a důležité novinky

Na konferenci dorazilo téměř 170 zástupců měst a obcí v Olomouckém kraji.

 

16.02.2023

Pozvánka na 13. veřejné zasedání Zastupitelstva Olomouckého kraje

Informace o konání zasedání Zastupitelstva Olomouckého kraje.

 

14.02.2023

Cvičení na hranicích: havárie cisterny a drony v akci

Rozsáhlé cvičení záchranných složek proběhlo v úterý 14. února na hraničním přechodu Mikulovice – Glucholazy.

 

13.02.2023

Na opravy silnic půjde letos více peněz

Olomoucký kraj uvolní stovky miliónů korun. Kromě samotných vozovek se budou opravovat také mosty.

 

13.02.2023

Miliónové dary pro miliónové hasiče. Kraj jim přispěje na vybavení i výcvikové středisko

Středisko umožní hasičům například trénink v dýchací technice a v podmínkách, které se nejvíce blíží reálným zásahům.

 

10.02.2023

Na pomoc dosáhne více malých prodejen. Kraj navýšil dotace

Krajská rada rozhodla, že rozpočet Obchůdku stoupne na jedenáct miliónů korun.

 

09.02.2023

Titul Podnikatel roku 2022 Olomouckého kraje získal muž, jehož firma nabízí lepší pohled na svět

Přerovská Meopta patří mezi nejvýznamnější technologické firmy a zaměstnavatele v regionu.

 

07.02.2023

Na paliativní péči půjde téměř 10 miliónů korun

Starost o lidi s těžkým onemocněním v terminálním stadiu života podpoří hejtmanství hned pěti dotačními tituly.

 

07.02.2023

Horská služba dostane novou výbavu

Za 200 tisíc korun pořídí záchranáři dvě elektrocentrály, které poslouží jako záložní zdroj energie.

 

06.02.2023

Rodiny si samy řeknou, co potřebují. Kraj je v tom podpoří

Hejtmanství se zapojilo do projektu Audit familyfriendlycommunity, v rámci kterého se lidé mohou zapojit do rozvoje míst, kde žijí.

 

01.02.2023

Kraj založil síť míst přátelských rodině

Family Point mohou využívat rodiče, kteří potřebují své dítě mimo domov přebalit, nakrmit nebo si jen odpočinout.

 

31.01.2023

Nová strategie pomůže lidem se závislostí na návykových látkách

Velký důraz klade dokument na informovanost veřejnosti o tom, jaké následky mohou závislosti vyvolávat.

 

27.01.2023

Cestu za zážitky, do školy i za prací zpříjemní vylepšená aplikace

Aplikace MobilOK new nabízí oproti starší verzi řadu příjemných novinek.

 

25.01.2023

Někde pomohla elektrokola, jinde Josef Mánes. Kasteláni hodnotí uplynulou sezónu

Po dvou covidových letech mohly vloni památky v regionu konečně rozjet naplno turistickou sezónu.

 

24.01.2023

Olympiáda dětí a mládeže je v plném proudu. Olomoucký kraj vybojoval první medaili

Olomoucký kraj reprezentuje 79 sportovců. Na slavnostním zahájení vedl výpravu veslař Miroslav Vraštil.

 

19.01.2023

Hejtmanství znovu podpoří dětská dopravní hřiště

Letos na ně dá čtyři milióny korun. Peníze lze využít nejen na stavbu nových hřišť, ale i na modernizaci těch stávajících.

 

18.01.2023

Knihovny napříč regionem dostanou peníze na provoz

Kraj mezi knihovny rozdělí více než čtrnáct miliónů korun. Finance mohou využít například na rozšíření knihovního fondu.

 

18.01.2023

Kraj počítá se solidními dotacemi do sportu

Do sportu může přitéct více než 100 miliónů korun. Kraj zadotuje například výstavbu a rekonstrukci sportovišť

 

17.01.2023

Vychází lednové číslo krajského měsíčníku

Jeho hlavním tématem jsou investice. Kam zamíří peníze z krajského rozpočtu v letošním roce?

 

16.01.2023

V cestovním ruchu bude rušno. Kraj rozdá osm miliónů

Největší částku hejtmanství investuje do rozvoje infrastruktury cestovního ruchu, kam poskytne přes šest miliónů korun.

 

13.01.2023

Studenti mohou vyrazit na zkušenou. Kraj jim přispěje

Formou krajských stipendií mohou studenti čerpat peníze na úhradu části nákladů zahraničního studijního pobytu.

 

13.01.2023

Obce nemusí platit za přehrávání hudby v rozhlasech. Zaplatil za ně kraj

Poplatky na celý rok vyšly krajský rozpočet na zhruba šest set tisíc korun.

 

12.01.2023

Kraj znovu pomůže s rozvojem venkova

Ze svého rozpočtu rozdělí žadatelům třicet sedm miliónů korun.

 

11.01.2023

Helfštýn hlásí rekordní návštěvnost. Největší v historii

Hrad si přišlo prohlédnout více než 116 tisíc lidí, což je nejvíc od roku 1974, kdy se památka veřejnosti zpřístupnila.

 

10.01.2023

Hejtmanství pomůže kultuře. Žádosti o podporu přijímá od půlky ledna

Celkem osmnáct miliónů korun má pro letošek připraven Olomoucký kraj na podporu kultury.

 

09.01.2023

Dáme peníze na zebry, aby se chodci měli lépe

Olomoucký kraj se i letos zapojí do budování přechodů pro chodce a dalších prvků, které zvýší bezpečnost silničního provozu.

 

06.01.2023

Kraj rozdá včelařům půl miliónu korun

Jedná se o dotační program, jehož cílem je rozvoj včelařského oboru a zajištění kvalitních podmínek pro chov včel.

 

ZLÍNSKÝ KRAJ

17.03.2023

Unikátní vědeckotechnický park Experimentárium v Otrokovicích je otevřen všem školám ze Zlínského kraje

Elektronový mikroskop, 3D kino, 3D tiskárnu a scanner, termo kameru a další zajímavé pomůcky a přístroje nabízí Experimentárium, které provozuje Střední průmyslová škola Otrokovice. Jeho cílem je představit dětem a mládeži zábavnou formou svět vědy a techniky a motivovat je tak ke studiu polytechnických oborů. Otevřeno je nejen tamním žákům, ale i všem ostatním školám. Pro jejich zástupce pořádá aktuálně Zlínský kraj sérii workshopů, kde se mohou s chodem Experimentária seznámit.

 

16.03.2023

Kraj vidí budoucnost v digitálních technologiích. Podpořil konferenci věnovanou blockchainu

O blockchainu, kryptoměnách, NFTs, Metaverse a dalších aktuálních trendech ze světa digitálních technologií promluví ve Zlíně špičky z oboru i známí influenceři. Druhý ročník konference Block´23 se uskuteční v sobotu 15. dubna.

 

16.03.2023

Zlínský kraj ocení férové zaměstnavatele

ZLÍNSKÝ KRAJ – Zaměstnavatele, kteří se starají o rovné podmínky svých zaměstnanců a pomáhají jim sladit pracovní a rodinný život, ocení Zlínský kraj. Stane se tak v rámci ocenění Férový zaměstnavatel Zlínského kraje, které kraj vyhlašuje ve spolupráci s Krajskou hospodářskou komorou Zlínského kraje.

 

16.03.2023

Proměna krajské nemocnice. Plán modernizace si přišlo prohlédnout 80 lidí

Na osm desítek lidí se ve středu 15. března zúčastnilo veřejné prezentace na krajském úřadu ve Zlíně, kde vedení Zlínského kraje a nemocnice Krajské nemocnice T. Bati (KNTB) představilo plán modernizace KNTB. V rámci plánovaných debat už s projektem seznámili zástupce Univerzity Tomáše Bati, v závěru března ho uvidí zastupitelé města Zlína. Další veřejná debata se na krajském úřadu uskuteční 21. března v prostorách expozice od 16 hodin.

 

14.03.2023

Zlínský kraj spouští unikátní aplikaci pro podporu polytechnického vzdělávání

ZLÍNSKÝ KRAJ – Zlínský kraj bude jediným místem v České republice, kde budou moci rodiče a děti využít pomocníka v podobě aplikace ROSTEM 2050.

 

10.03.2023

Díky investici budou mít klienti domova Na Bělince více klidu a soukromí

ZLÍNSKÝ KRAJ – Domov pro osoby se zdravotním postižením v Kunovicích Na Bělince má za sebou rozsáhlou rekonstrukci jednoho ze svých pěti oddělení. Díky stavebním úpravám nabídne klientům s potřebou největší podpory více soukromí a vyšší kvalitu poskytované péče. Projekt s náklady v celkové výši 7,5 milionu korun byl realizován s plnou podporou Zlínského kraje.

 

10.03.2023

Začínajícím učitelům pomáhá na startu práce projekt Zlínského kraje

ZLÍNSKÝ KRAJ – Setkání začínajících učitelů, kteří do školství přicházejí z praxe a prozatím nemají ukončené požadované pedagogické vzdělání, se uskutečnilo v úterý 7. března na krajském úřadě ve Zlíně. Organizátorem akce byl realizační tým projektu Krajský akční plán rozvoje vzdělávání (KAP).

 

10.03.2023

Krajští radní podpořili téměř osmdesát kulturních akcí a aktivit

Konání celkem 78 kulturních akcí a aktivit podpořili částkou ve výši téměř 4 miliony korun radní Zlínského kraje. Nově byla z programu podpořena i klubová scéna, kraj tak rozšířil dotační program, aby k akcím tradičním přibyly i ty nové, které mohou přispět ke zpestření kulturního života v regionu. Další 4 miliony rozdělí kraj na akce konané v druhé polovině letošního roku.

 

08.03.2023

Obnovení přeshraniční železniční dopravy je plánováno už v letošním roce

Horní Lideč – Púchov a Bylnice – Vlárský průsmyk – Horné Srnie. Dvě trati spojující Zlínský kraj se Slovenskem, po nichž dříve běžně jezdily osobní vlaky, jsou dnes téměř nevyužívané. Tato situace by se však v dohledné době měla změnit. Vyplývá to alespoň z výsledků aktuálních jednání, která probíhají mezi českou a slovenskou stranou.

 

08.03.2023

Do silnic ve Zlínském kraji letos investujeme jednu miliardu korun

Zajištění veřejné autobusové i železniční dopravy pro obyvatele kraje, investice do velkých rekonstrukcí i drobnějších oprav silnic včetně zimní údržby, spolupráce se státem při plánování a budování dálniční sítě. O to všechno se Zlínský kraj stará v dopravě, za kterou v Radě Zlínského kraje zodpovídá náměstek hejtmana Radek Doležel. V rozhovoru pro Magazín21 jsme se jej zeptali, co je v této oblasti nového.

 

08.03.2023

Medailisté z Olympiády dětí a mládeže převzali v sídle kraje ocenění

ZLÍNSKÝ KRAJ – Celkem 13 medailí, z toho 3 zlaté, 5 stříbrných a 5 bronzových, přivezli ze zimní Olympiády dětí a mládeže konané letos v lednu v Královéhradeckém kraji mladí reprezentanti Zlínského kraje. Medailisty v úterý 7. března na krajském úřadě přijali hejtman Zlínského kraje Radim Holiš a radní pro oblast mládeže a sportu Jiří Jaroš. Poděkovali jim za reprezentaci kraje, poblahopřáli k dosaženým výsledkům a předali pamětní medaile a dárky.

 

08.03.2023

Kdy a kde podat v kraji daňové přiznání

ZLÍNSKÝ KRAJ - Vzhledem k tomu, že se blíží termín pro podání daňového přiznání k dani z příjmů, zůstanou podatelny územních pracovišť finančního úřadu otevřeny déle.

 

07.03.2023

Kraj přispěje na programy prevence rizikového chování dětí a mládeže

ZLÍNSKÝ KRAJ – Rada Zlínského kraje schválila na svém jednání v pondělí 6. března uvolnění finančních příspěvků na prevenci rizikových typů chování dětí a mládeže. Těmi jsou například různé druhy závislostí, záškoláctví, šikana, agrese, rasismus, homofobie či rizikové sexuální chování. Na jedenáct programů poskytne Zlínský kraj celkem 676 tisíc korun.

 

07.03.2023

Nejlepší pracovníky v sociálních službách ocení kraj počtrnácté. Nominovat je můžete až do konce června

ZLÍNSKÝ KRAJ – Zlínský kraj vyhlašuje 14. ročník ankety Pracovník roku v sociálních službách. Podávat návrhy je možné až do konce června. Podklady k předkládání nominací jsou k dispozici na webových stránkách kraje.

 

06.03.2023

Konference cestovní ruch ve Zlínském kraji 2023 přinesla inspiraci i odhodlání

ZLÍNSKÝ KRAJ – Konference Cestovní ruch ve Zlínském kraji 2023 se uskutečnila ve čtvrtek 2. 3. 2023 v Interhotelu Zlín. Zúčastnilo se jí více než 120 profesionálů, zástupců organizací a médií. Mezi hlavní hostující řečníky patřili ekonom Petr Zahradník, uznávaná expertka na komunikaci v cestovním ruchu Eva Frindtová a odborník na sběr statistických dat Tomáš Kravka. Nad konferencí převzali záštitu místopředseda vlády Ivan Bartoš, hejtman Zlínského kraje Radim Holiš a ředitel agentury CzechTourism Jan Herget

 

03.03.2023

V Baťově mrakodrapu letos poprvé zasedla krajská tripartita

ZLÍNSKÝ KRAJ – Zástupci kraje, zaměstnavatelů a odborů se ve čtvrtek 2. března sešli k 85. společnému jednání. Rada hospodářské a sociální dohody Zlínského kraje, tedy krajská tripartita, jednala například o aktuální situaci na trhu práce v regionu nebo krajském rozpočtu a v neposlední řadě o plánu modernizace Nemocnice Tomáše Bati, který na přelomu let 2027 a 2028 vyvrcholí stavbou centrálního polybloku urgentní medicíny.

 

03.03.2023

Statutární náměstkyně hejtmana poblahopřála k narozeninám 101leté Marii Chytilové

ZLÍNSKÝ KRAJ – Poblahopřát paní Marii Chytilové, která se před několika dny dožila 101 let, přišla dnes do Domova pro seniory Burešov ve Zlíně statutární náměstkyně hejtmana Hana Ančincová. Oslavenkyni předala kytici, dárkový koš a v srdečné náladě s ní krátce pobesedovala, společně s primátorem Zlína Jiřím Korcem.

 

03.03.2023

Zlínský kraj chystá spuštění Digitální technické mapy. Ta bude revolucí v oboru

Podrobné informace o stavebních a technických objektech v území bude obsahovat Digitální technická mapa, jejíž spuštění intenzivně chystají všechny kraje České republiky. Zlínský kraj je v tom lídrem a pořádá také odborné semináře pro města a obce zaměřené na toto téma.

 

03.03.2023

Cenu vévody z Edinburghu si v Baťově mrakodrapu převzalo 70 studentů

ZLÍNSKÝ KRAJ – Baťův mrakodrap se stal 28. února dějištěm slavnostní ceremonie. Při té obdrželo 70 studentů z 9 škol ze Zlínského kraje bronzové a stříbrné certifikáty Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu (DofE). Byli tak oficiálně oceněni za své úsilí a plnění programu DofE. Po dobu 6 až 12 měsíců se věnovali dobrovolnictví, sportu, rozvíjeli své dovednosti a na závěr absolvovali několikadenní expedici v přírodě. Zlínský kraj je partnerem programu.

 

03.03.2023

Na Velehradě otevřeli nový domov se zvláštním režimem. Jde o jediný svého druhu v kraji

ZLÍNSKÝ KRAJ – Domov pro osoby se zdravotním postižením Velehrad – Buchlovská spustil novou, v kraji unikátní sociální službu. Nový domov se zvláštním režimem byl otevřen ve středu 1. března. V pobytovém zařízení naleznou péči lidé s mentálním kombinovaným postižením s poruchami chování.

 
 
 
Portál je registrován u RRTV.
Tel. 777 644 118 |  e-mail: info@regionalnitelevize.cz
© 2010 - 2021 Regionální televize
  RSS   Jakékoliv užití obsahu je možné pouze s písemným svolením Regionální televize CZ s.r.o.

Vaše soukromí je pro nás důležité

Vážení zákazníci, vážíme si soukromí každého z vás. Stisknutím tlačítka „Přijmout vše" souhlasíte s tím, abychom vám poskytovali smysluplné a užitečné služby na základě vašich údajů o sledování. Souhlas udělujete pro Regionální televize CZ s.r.o. a můžete ho kdykoliv změnit v části "Předvolby". Více o souborech cookies zde.

cookies

Cookie - Nastavení

Zde máte možnost přizpůsobit soubory cookie podle kategorií, v souladu s vlastními preferencemi.

Technické cookies

Technické cookies jsou nezbytné ke správnému fungování webu a všech jeho funkcí, které nabízí, např. působení filtrů, ukládání nastavení soukromí, apod. Zajišťují základní provoz webu, proto musí být zapnuty trvale.

Analytické cookies


Analytické cookies nám umožňují měření výkonu našeho webu a našich reklamních kampaní. Jejich pomocí určujeme počet návštěv a zdroje návštěv našich internetových stránek. Data získaná pomocí těchto cookies zpracováváme souhrnně, bez použití identifikátorů, které ukazují na konkrétní uživatelé našeho webu. Pokud vypnete používání analytických cookies ve vztahu k Vaší návštěvě, ztrácíme možnost analýzy výkonu a optimalizace našich opatření.

Reklamní cookies


Reklamní cookies používáme proto, abychom Vám mohli zobrazit vhodné obsahy nebo reklamy jak na našich stránkách, tak na stránkách třetích subjektů. Díky tomu můžeme vytvářet profily založené na Vašich zájmech, tak zvané pseudonymizované profily. Na základě těchto informací není zpravidla možná bezprostřední identifikace Vaší osoby, protože jsou používány pouze pseudonymizované údaje. Pokud nevyjádříte souhlas, nebudete příjemcem obsahů a reklam přizpůsobených Vašim zájmům.
Regionální televize CZ s.r.o. potřebuje Váš souhlas s použitím souborů cookies, abychom Vám mohli zobrazovat informace v souladu s Vašimi zájmy.