facebook youtube rss soundcloud

 
 
 

Tiskové zprávy z obcí, měst a krajů

PRAHA

23.06.2022

Na svou trasu dnes vyjela Eurotramvaj. Vyzdvihuje předsednictví v Radě EU a připomíná pražské priority

Na svou první trasu dnes vyjela speciální Eurotravaj, kterou v rámci Předsednictví České republiky v Radě Evropské unie vypravilo hlavní město ve spolupráci s Dopravním podnikem Praha. Tramvaj svou podobou vyzdvihuje předsednictví a zdůrazňuje priority, které si pro něj Praha předsevzala. Polep tramvaje vznikl na základě soutěže na oslovených pražských školách. Jako nejlepší byl vybrán návrh s názvem „Věda a zdravotnictví“ od Anety Bromovské, která je studentkou třetího ročníku školy Michael – Střední školy a Vyšší odborné školy reklamní a umělecké tvorby, s. r. o. Na svou první trasu se Eurotramvaj rozjela ze zastávky Planetárium Praha pod číslem linky 17.

 

23.06.2022

V Praze platí od čtvrtka 23. června do odvolání zákaz rozdělávání ohňů na rizikových místech

Na základě výstrahy před nebezpečím požáru, kterou vydal Český hydrometeorologický ústav, platí od čtvrtka 23. června 2022 od až do odvolání na území Prahy nařízení týkající se zákazu rozdělávání ohňů na místech zvýšeného nebezpečí vzniku požáru. Výstraha platí také pro výskyt silných bouřek.

 

23.06.2022

Městská nájemní agentura slaví první narozeniny. Za rok přijala do správy téměř 40 bytů, v nichž zabydluje lidi v bytové nouzi

Přesně před rokem založilo hlavní město Praha Městskou nájemní agenturu (MNA) pro Pražany v bytové nouzi. Za tu dobu MNA zajistila ubytování pro 23 domácností, spravuje 36 bytů a ty volné právě zabydluje. Zájem vlastníků bytů předčil očekávání. MNA se stává systémovým prvkem v zajištění bydlení pro nízkopříjmové domácnosti v Praze. Do roku 2030 proto plánuje spravovat přes 500 bytů.

 

22.06.2022

Pražští radní schválili zřízení nových městských ubytoven. Praha tak uzavírá činnost úspěšných hostelů pro lidi bez domova, které vznikly v reakci na pandemii covid-19

Pražští radní schválili zřízení nových městských ubytoven. Praha tak uzavírá činnost úspěšných hostelů pro lidi bez domova, které vznikly v reakci na pandemii covid-19. Prvními ubytovanými budou poslední klienti hostelů pro lidi bez domova v Praze, pro které už město nemělo nabídku vhodných bytů ani pobytových služeb. Během dvou let epidemie covidu prošlo pražskými hostely pro lidi bez domova více než 600 lidí. Někteří z nich kvůli covidu ztratili práci, byli ze dne na den bez prostředků a bez střechy a potřebovali na pár týdnů získat místo na přespání, aby se postavili na vlastní nohy. Další se do hostelů dostali po letech pobytu na ulici. Díky tomu, že měli po letech zajištěné základní zázemí, dostali možnost vydechnout si a začít spřádat plány. Například se díky tomu mohli věnovat svému zdravotnímu stavu, nastoupit cestu léčení závislostí na návykových látkách, zařídit si doklady či najít zaměstnání.

 

22.06.2022

Oslavy začátku předsednictví ČR v Radě EU doprovodí desítky akcí po celé metropoli

Už za několik dní převezme Česká republika předsednictví v Radě EU a Praha se na druhou polovinu roku 2022 stane symbolicky hlavním městem Evropy. Od pátku 24. června až do začátku července bude pro Pražany i návštěvníky metropole připravena řada programů a akcí s mottem „Praha žije Evropou“. Společným cílem programu pak bude ukázat, že Evropská unie nejsou jen instituce, ale že Evropská unie jsou především lidé.

 

22.06.2022

V Praze se uskutečnila unikátní stavební operace. Jeřáb sundal 26tunovou hodinovou věž z Průmyslového paláce

Pražané, kteří dnes zavítali na holešovické Výstaviště, měli jedinečnou příležitost spatřit ojedinělou stavební operaci, při které po několikatýdenní přípravě jeřáb sundal z centrální části Průmyslového paláce 26tunovou hodinovou věž, dominantu celého Výstaviště a jeho okolí. Tento nevídaný technologický postup je dalším důležitým krokem v záchraně historických prvků Průmyslového paláce. Věž se takto od budovy oddělila vůbec poprvé po více než 130 letech existence paláce.

 

21.06.2022

Pražané mají příležitost si naposledy požádat o kotlíkové dotace

Hlavní město Praha vyhlásilo v pořadí již čtvrtou, ale současně poslední výzvu na příjem žádostí o tzv. kotlíkové dotace pro své občany. Pražané mohou své žádosti podávat průběžně až do 31. srpna 2022. Finanční alokace pro dotaci na výměnu starých neekologických kotlů za nové nízkoemisní je tentokrát 11 585 062 Kč. Výzvu dotačního programu pro nízkopříjmové domácnosti nazvanou Zlepšování kvality ovzduší v hl. m. Praze – pořízení ekologického vytápění v domácnostech IV schválila v pondělí Rada hl. m. Prahy. Kotlíkové dotace jsou jedním z mnoha nutných opatření k naplnění klimatického plánu, který hlavní město v loňském roce přijalo.

 

21.06.2022

Budova Nové radnice bude hostit seminář o tajných pohřebištích obětí komunismu i nacismu

Více než třicet let po pádu komunistického režimu stále na území České republiky existují místa masových hrobů, kde se nacházejí tajně uložené ostatky obětí a odpůrců totalitních režimů 20. století. Jedním z nejznámějších je pohřebiště v pražských Ďáblicích. Seminář, který se bude konat 23. června 2022 v zastupitelském sále pražského magistrátu má za cíl vedle jiného diskusi o podobě těchto míst paměti a o způsobu jejich důstojného připomínání.

 

20.06.2022

Praha pokračuje v podpoře mentoringového programu pro mladé lidi odcházející z dětských domovů

Radní hl. m. Prahy schválili finanční podporu ve výši 200 tisíc korun programu Patron organizace Liga otevřených mužů, který poskytuje neformální podporu dospívajícím lidem odcházejícím z dětských domovů. Po úspěšném spuštění programu na území hlavního města v loňském roce chce Praha mentorství i nadále rozšiřovat.

 

20.06.2022

Poděkování Prahy za pomoc uprchlíkům

Příběhy vděčnosti. Tak je nazvaný projekt Magistrátu hl. m. Prahy, který reaguje na situaci spojenou s válkou na Ukrajině a příchodem uprchlíků. Formou fotoreportáže vypráví skutečné příběhy těch, kteří byli nuceni uprchnout před válkou a dobrovolníků. Veřejnost se s nimi může seznámit v metru, v pražských ulicích a jinde ve veřejném prostoru. V plánu je také výstava, která bude putovní, s vernisáží v Pražské tržnici. Pro Prahu projekt připravila agentura DDB Prague.

 

20.06.2022

Pražské střední školy si do roku 2027 rozdělí až 1,2 miliardy korun na modernizace svých prostor

Celkem až 1,2 miliardy korun získají pražské střední školy, vyšší odborné školy a konzervatoře na modernizaci učeben, poradenských pracovišť nebo školních klubů pro žáky víceletých gymnázií. Finanční prostředky mohou školy čerpat do roku 2027 z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP). Do něj se dostanou školy, které byly schváleny v programu Regionální akční plán (RAP). Jeho návrh připravil Pražský inovační institut (Pii) a ve čtvrtek jej schválilo Zastupitelstvo hl. m. Prahy.

 

20.06.2022

Reforma systému zón placeného stání může Pražanům přinést nové benefity už příští rok

Na zasedání 16. června 2022 projednali zastupitelé hl. m. Prahy návrh změn v systému zón placeného stání (ZPS). Finální podoba vznikla po společné dohodě opozice a koalice. Ve hře je například zavedení systému hodinového kreditu rezidenta na stání vozidel návštěvníků, zvýhodnění nízkoemisních nebo bezemisních vozidel výhradně pro osoby s trvalým pobytem v Praze nebo automatizované vyhodnocování přestupků v rámci ZPS.

 

17.06.2022

Pražské zastupitelstvo otevřelo cestu k výstavbě bytů na Radlické ulici v rámci projektu Dostupné družstevní bydlení

Schválením veřejné zakázky, jejímž obsahem je výběr partnera pro projekt Dostupné družstevní bydlení (DDB) v lokalitě Radlická (Smíchov), Zastupitelstvo hl. m. Prahy včera otevřelo cestu k výstavbě prvních 266 družstevních bytů na Radlické ulici v Praze 5. Projekt DDB je určen primárně pro střední příjmovou skupinu. Díky tomu, že město družstvu poskytne pozemky s právem stavby, občanům se až o třetinu sníží náklady na bydlení.

 

17.06.2022

Praha otevře nové centrum podpory náhradních rodičů, péči pěstounů podpoří také skrze Sociální nadační fond

Na Výtoni vznikne nové Středisko pro podporu náhradních rodičů. Pěstouni a adoptivní rodiče získají zázemí pro vzdělávání a sdílení zkušeností, v budově vznikne také sklad vybavení pro děti. Od srpna bude také pěstounské rodiny podporovat Praha skrze Sociální nadační fond, u kterého bude možné zažádat o příspěvek na terapie, pomůcky pro děti s postižením nebo nenadálé situace v pěstounské rodině.

 

17.06.2022

Cvičná evakuace objektu Nové úřední budovy Magistrátu hl. m. Prahy

S ohledem na současnou situaci upozorňujeme, že se dnes dopoledne uskuteční cvičná evakuace Nové úřední budovy Magistrátu hl. m. Prahy na náměstí Franze Kafky v Praze 1.

 

16.06.2022

Jana Plamínková se stala novou náměstkyní primátora hl. m. Prahy

Pražské zastupitelstvo ve čtvrtek zvolilo Janu Plamínkovou novou náměstkyní primátora hl. m. Prahy. Nahradí v Radě hl. m. Prahy Petra Hlubučka, který na svou pozici rezignoval. Jana Plamínková je v současnosti starostkou městské části Praha-Slivenec a patří mezi zakládající členy pražské organizace STAN. V minulém volebním období již zastávala pozici pražské radní pro životní prostředí, technickou vybavenost a infrastrukturu.

 

16.06.2022

Hlavní město schválilo Balíček okamžité pomoci pro Pražany

Zastupitelé hlavního města dnes schválili Balíček okamžité pomoci pro Pražany v nouzi. Série opatření rychle a adresně pomůže těm pražským domácnostem, které jsou nejvíce ohrožené chudobou či ztrátou bydlení, aby ustály dopady inflace a růstu cen. Finanční prostředky jim pomohou pokrýt například školní obědy, kroužky nebo rostoucí splátky hypoték. Praha na tuto pomoc vyčlenila přes 800 milionů korun.

 

16.06.2022

Kompetenční centra v Praze narovnají vztahy s dodavateli

Kompetenční centra, která budou mít za úkol rozvíjet různé oblasti systémů v hlavním městě, pomohou Magistrátu hl. m. Prahy (MHMP) efektivně využívat získané know-how v oblasti ICT. Centra budou fungovat napříč městem, jejich služeb tak bude moci využívat nejen pražský magistrát, ale i všechny městské části, společnosti a příspěvkové organizace. Jejich fungování přiblížil primátor Zdeněk Hřib v rámci konference Digitalizujeme Prahu.

 

15.06.2022

Zaniklý bubenečský hřbitov Na Skalce čeká obnova

Opuštěný, nepřístupný a prakticky zapomenutý hřbitov Na Skalce v Praze 6 se dočká záchrany. Tento záměr odsouhlasila Rada hl. m. Prahy. Zdevastovaný hřbitov, na kterém se nepohřbívá již 134 let, by měl být svěřen příspěvkové organizaci Správa pražských hřbitovů (SPH).

 

15.06.2022

V Praze platí od 16. června od 10:00 hodin do odvolání zákaz rozdělávání ohňů na rizikových místech

Na základě výstrahy před nebezpečím požáru, kterou dnes vydal Český hydrometeorologický ústav, platí od čtvrtka 16. června 2022 od 10:00 hodin až do odvolání na území Prahy nařízení týkající se zákazu rozdělávání ohňů na místech zvýšeného nebezpečí vzniku požáru.

 

14.06.2022

Praha spouští městský Sociální nadační fond

Sociální nadační fond hlavního města Prahy (SNF) zahájil svoji činnost. Nová ředitelka a její tým dokončují pravidla programů pomoci, fond plánuje spustit příjem žádostí o nadační podporu 11. srpna 2022.

 

14.06.2022

Krizový štáb hl. m. Prahy projednal uzavření Krajského asistenčního centra pomoci Ukrajině

Krizový štáb hl. m. Prahy se na dnešním jednání zabýval aktuální situací v Krajském asistenčním centru pomoci Ukrajině (KACPU) a také jeho uzavřením. K uzavření centra dojde od 16. června, a to kvůli přetížení hlavního města Prahy a chybějícímu systém přesunu uprchlíků do jiných a méně vytížených krajů. Uzavření centra doporučil krizový štáb na svém předchozím zasedání 1. června.

 

14.06.2022

Rekonstrukce Barrandovského mostu dopravu v Praze ovlivnila jen minimálně

Dopravní data ukázala, že se po zahájení rekonstrukce Barrandovského mostu doprava v Praze změnila jen minimálně a byť byl někde zaznamenán nárůst dopravy, jedná se řádově o jednotky minut i v dopravních špičkách oproti obvyklému stavu. Ze sledovaných míst vykazuje největší nárusty jízdní doby komunikace Komořanská, kde je průměrné zdržení přibližně o 5 minut vyšší, než tomu bylo v dopravních špičkách před zahájením rekonstrukce, kdy zde vznikaly kolony spíše nárazově.

 

13.06.2022

Nová tramvajová trať propojí Dejvice se Suchdolem, pomůže i rozvoji Nového Sedlce

Urbanistická studie Nového Sedlce je hotová a připravená pro projednání s městskými částmi a dalšími aktéry. Studie, kterou zpracoval Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy (IPR), má za cíl zajistit koordinovaný rozvoj této lokality. Jedním z hlavních impulzů tak bude i příprava nové tramvajové trati v úseku Nádraží Podbaba – Suchdol. Studie má za cíl zkoordinovat stávající projekty a také navrhuje novou zástavbu včetně veřejné vybavenosti.

 

13.06.2022

Hlavní město nechce zakázat kulturu v Praze, jak nepravdivě uvádí petice

Na sociálních sítích se objevila nepravdivá informace, že hlavní město skrze radní Hanu Kordovou Marvanovou navrhuje vyhlášku, která plánuje zrušit živou hudbu a koncerty v Praze. Jedná se o nepravdivé tvrzení, neboť navržená vyhláška má pouze omezit nadměrnou hlasitost akcí v Ledárnách Braník a ochránit tím místní obyvatele, kteří si dlouhodobě na hluk stěžují. Radní hl. m. Prahy na konci května přijali usnesení k záměru vydání obecně závazné vyhlášky, která má pomoci lidem hlavně v městských částech Praha 4 a Praha 5, jelikož se dlouhodobě potýkají s problémem hluku při pořádání akcí v areálu bývalých ledáren v Braníku. Cílem vyhlášky ale není rušit akce, jen omezit jejich hlučnost.

 

13.06.2022

Praha potvrdila, že se zaměří na individualizovanou péči o ohrožené děti v pobytových službách

Rada hl. m. Prahy dnes schválila záměr výsledné podoby služby, ve kterou se mění bývalý kojenecký ústav Charlotty Masarykové. Kromě služeb na podporu rodiny, pěstounské péče, rozvoje krizových a odlehčovacích služeb zajišťuje Centrum služeb pro rodinu a dítě a dětský domov Charlotty Masarykové také služby určené k dlouhodobému pobytu. V nich mohou žít maximálně čtyři děti v běžné domácnosti s podporou dvou dospělých pečujících.

 

13.06.2022

Socha inspirovaná letadlovým soubojem nebo žižkovské pumpy. Praha by měla mít nové umělecké přírůstky ve veřejném prostoru

Rada hlavního města dnes schválila financování uměleckých děl ve veřejném prostoru v Praze 3 a v Praze-Řeporyjích. Soutěž o vodní prvek na ikonické žižkovské schodiště vyhrál návrh Pumpy, právě budovaný volnočasový areál v Řeporyjích oživí sochy od Čestmíra Sušky, Lukáše Raise a Ladislava Plíhala.

 

13.06.2022

Praha vybere zhotovitele, který do dvou let postaví nový parkovací dům Dědina

Rada hl. m. Prahy na dnešním jednání odsouhlasila vypsání veřejné zakázky na výstavbu parkovacího domu na sídlišti Dědina v Praze 6. V souvislosti s tím zároveň schválila i úpravu celkových investičních nákladů pro tuto akci. Výstavba by se měla uskutečnit v letech 2023 až 2024 a po dokončení objekt pojme 290 aut.

 

13.06.2022

Studenti Střední průmyslové školy stavební Josefa Gočára si brzy budou moci zasportovat na novém školním hřišti

Radou hl. m. Prahy byl dnes odsouhlasen záměr na realizaci veřejné zakázky rekonstrukce sportovního hřiště Střední průmyslové školy stavební Josefa Gočára v Praze 4 s předpokládanou hodnotou 12,5 milionu korun (bez DPH).

 

13.06.2022

Praha svým dotačním programem pomůže 71 sportovištím s vysokou energetickou náročností

Hl. m. Praha v souvislosti s rapidním zvyšováním cen energií a s tím spojeným i nárůstem provozních nákladů pražských sportovišť v dubnu vyhlásilo dotační program, jehož cílem bylo zmírnit ekonomické dopady na energeticky náročná sportovní zařízení. Do programu se přihlásilo 74 projektů, z nichž 71 projektům odbor školství navrhl poskytnutí dotace v celkové výši 24 940 000 korun.

 

13.06.2022

Praha už rok naplňuje svůj Klimatický plán. Hlavní prioritou je nyní snížení závislosti české metropole na plynu z Ruska

Na konci letošního května uplynul přesně rok od schválení Klimatického plánu hlavního města Prahy do roku 2030. Ač v rámci všech 69 uvedených opatření nastaly více či méně významné posuny v plnění, priority plánu byly do značné míry poznamenány vnějšími vlivy, jako jsou především energetická krize spojená s růstem cen a také ruská agrese na Ukrajině, které zcela mění pohled na plyn jako přechodný ekologický zdroj energie. Dokument proto po roce doznává podstatných změn a aktualizace Klimatického plánu sleduje nově jako hlavní prioritu snahu maximálně vyvázat českou metropoli ze závislosti na zemním plynu z Ruska.

 

10.06.2022

Na bezplatném představení pro seniory v Hudebním divadle Karlín bylo plno. Praha dál zpřístupňuje kulturu a nabízí i část vstupenek za jednu korunu

Praha dlouhodobě pracuje na větší dostupnosti kultury, aby návštěvu představení nebo koncertu mohli zažít i ti, kteří si nemohou dovolit koupit vstupenku za plnou cenu nebo pro ně bariéru představují schody, nedostupnost toalet či jazyk. I díky této iniciativě navštívili včera senioři ještě před oficiální premiérou muzikál Slunce, seno, jahody.

 

10.06.2022

Rekonstrukce Průmyslového paláce pokračuje podle plánu. Začala renovace unikátních věžních hodin

Na renovaci historických prvků Průmyslového paláce Praha spolupracuje s tradičními českými firmami. Kromě záchrany skleněných vitráží přichází na řadu i restaurování věžních hodin. Jejich obnovu zajišťuje renomovaná rodinná firma L.Hainz s tradicí sahající do roku 1836. Firma se mimo jiné stará o chod stovek hodin na veřejných budovách v Praze i celé České republice.

 

09.06.2022

Socha svatého Jana Nepomuckého se po obnově vrací do Spálené ulice

Barokní sousoší sv. Jana Nepomuckého se vrací na své původní místo do unikátní kubistické niky, která se nachází ve Spálené ulici v Praze 1. Hlavní město sochu získalo do své správy a nechalo ji ve spolupráci s Galerií hl. m. Prahy (GHMP) citlivě zrestaurovat.

 

08.06.2022

Divadlo pro děti pod širým nebem nebo sousedská slavnost. Praha vydává návod, jak uspořádat akci ve veřejném prostoru

Hlavní město ve spolupráci s Kreativní Prahou připravilo Manuál pro pořádání akcí ve veřejném prostoru. Ten má usnadnit práci všem, kdo si od města chtějí vypůjčit část náměstí nebo ulice.

 

08.06.2022

Praha dokončila další protipovodňová opatření v Troji, investovala zde přes 108 milionů korun

V pražské Troji byla dokončena další etapa protipovodňových opatření na ochranu hlavního města, která současně pomohou zlepšit podmínky sportovců na umělé slalomové dráze USK Praha. Projekt se skládal ze dvou částí, jejichž investory jsou hlavní město Praha a Povodí Vltavy, státní podnik. Zhotovitelem stavby bylo sdružení společností Čermák a Hrachovec a.s. a Metrostav DIZ s.r.o.

 

07.06.2022

Praha uvolní další finance na pomoc dětem i dospělým, kteří uprchli z Ukrajiny před válkou. Podpořena bude primární prevence i adiktologické služby

Praha připravuje finanční podporu na poskytování primární prevence dětem, výuku českého jazyka a zajištění volnočasových aktivit, které jim umožní se lépe začlenit do českého prostředí. Současně schvalované prostředky umožní rozšířit služby i mezi dospělými, konkrétně v oblasti adiktologické péče.

 

07.06.2022

Pražské domy dětí a mládeže pomáhají ukrajinským dětem v jejich adaptaci

Pražští radní včera schválili návrh na poskytnutí finanční podpory pro domy dětí a mládeže, které se od března zapojily do zajišťování aktivit pro ukrajinské děti. Na tyto účely pro ně hlavní město ze svého rozpočtu, konkrétně z kapitoly 04 - školství, uvolní přes 7,5 milionu korun.

 

07.06.2022

Praha začne s výstavbou Dvoreckého mostu už letos na přelomu srpna a září

Projekt Dvoreckého mostu, který propojí Prahu 4 a Prahu 5, získal veškerá potřebná povolení a hlavní město tak v příštích dnech podepíše smlouvu se zhotovitelem, kterým je sdružení Metrostav TBR Firesta STRABAG – Dvorecký most. Výstavba následně odstartuje na přelomu srpna a září roku 2022. Celkově by měly práce stát 1 075 000 000 Kč bez DPH s tím, že stavba by měla být dokončena v závěru roku 2024, případně začátkem roku 2025.

 

07.06.2022

Město plánuje vedle Bohemky nájemní bydlení. Vyhlašuje architektonickou soutěž

Pražská developerská společnost (PDS) vypisuje architektonickou soutěž na zpracování návrhu bytového domu mezi ulicemi Vršovická, Petrohradská a korytem Botiče v Praze 10. V projektu se počítá s až 140 městskými nájemními byty a s maloobchodními prostory umístěnými v přízemí. Pět vybraných týmů do října 2022 zpracuje soutěžní návrhy. Výsledky architektonické soutěže by měla veřejnost znát už na přelomu října a listopadu.

 

06.06.2022

Praha naváže spolupráci s UNICEF v oblasti humanitární pomoci. Jednání se budou týkat i finančního příspěvku

Pražští radní na pondělním zasedání schválili návrh memoranda mezi hlavním městem Prahou a Dětským fondem OSN (UNICEF). V řádu dní jej následně podepíše primátor Zdeněk Hřib. Praha se tak inspiruje Varšavou, která již podobnou spolupráci uzavřela. Podle slov jejího primátora funguje velice dobře a významným způsobem pomáhá řešit v polské metropoli uprchlickou situaci.

 

06.06.2022

Vesmír na dosah ruky: Praha pořídí do planetária nejmodernější promítací technologii na světě

Rada hlavního města dnes schválila pořízení nového projekčního systému pro Planetárium Praha. Technologie stávajícího projektoru je zastaralá a na konci své životnosti. Kvalitu obrazu navíc snižuje desítky let stará projekční plocha kopule. Dosluhující projekční systém proto zcela nahradí nová LED-Dome technologie, která vytvoří samostatnou kopuli pokrytou desítkami milionů LED diod. Hlavní město za ni zaplatí 250 milionů korun a modernizací tak vznikne největší planetárium s touto pokročilou technologií na světě.

 

06.06.2022

Praha vstoupí do spolku Otevřená města, který rozvíjí IT samospráv a snižuje náklady

Rada hl. m. Prahy v souladu s programovým prohlášením koalice odsouhlasila vstup hlavního města do spolku Otevřená města. Jeho cílem je rozvíjet otevřené fungování veřejné správy, a to zejména samospráv, a zvyšovat povědomí o možnostech digitalizace. Podporuje také pravidelné zveřejňování informací a transparentní rozhodování i zapojování veřejnosti. Materiál bude ještě schvalovat Zastupitelstvo hl. m. Prahy.

 

06.06.2022

Praha podpoří rozvoj sportovní infrastruktury, je připravena financovat 26 investičních akcí za necelých 168 milionů

Na základě Plánu rozvoje sportu a sportovních zařízení v hl. m. Praze 2021-2032 byl dnes pražskými radními projednán materiál navrhující financování 26 investičních akcí v jednotlivých městských částech, které vychází z vytvořeného zásobníku investičních projektů v oblasti rozvoje sportovní infrastruktury. Mezi ně Praha plánuje rozdělit bezmála 168 milionů korun. Návrh ještě musí schválit zastupitelstvo.

 

06.06.2022

Střední škola automobilní a informatiky se bude pyšnit novou přednáškovou aulou

Pražští radní dnes schválili návrh záměru veřejné zakázky Střední školy automobilní a informatiky v Praze 10 na vybudování auly, která bude koncipována jako velký přednáškový sál. Financování bude hrazeno z rozpočtu hl. m. Prahy z kapitoly 04 - Školství, mládež a sport v předpokládané výši přes 7 milionů korun bez DPH.

 

03.06.2022

Evropská investiční banka půjčí Praze na metro D

Úvěrový výbor Evropské investiční banky schválil Praze úvěrový rámec na výstavbu prvního úseku linky metra D. Úvěr až do výše 23 miliard korun banka nabídla za velmi výhodných podmínek. Záměr hlavního města na přijetí úvěru projedná na pondělním zasedání Rada hl. m. Prahy a následně ho budou schvalovat pražští zastupitelé.

 

03.06.2022

Lepší ochrana sídliště Ďáblice. K nové územní studii se může vyjádřit i veřejnost

Nová územní studie sídliště Ďáblice, kterou zpracoval Institut plánování a rozvoje hlavního města Prahy (IPR), navrhuje budoucí rozvoj této lokality. Studie vznikla proto, aby se zabránilo nekoncepčním zásahům do území. Primárně se soustředí na ochranu sídliště a vytipovává možná místa pro doplnění a revitalizaci. Veřejnost se k dokumentu může vyjádřit až do 13. července 2022.

 

03.06.2022

Praha postupně mění koncepci zahraničních vztahů. Před evropským předsednictvím spouští nový informační web

Hlavní město se intenzivně připravuje na nadcházející předsednictví České republiky v Radě Evropské unie, kdy se na jeho území od 1. července 2022 do konce roku uskuteční celá řada klíčových akcí. Nejen o nich bude informovat nový web international.praha.eu , který bude také do budoucna místním i cizincům představovat Prahu z pohledu zahraničních vztahů.

 

02.06.2022

Praha připraví novou rovnoměrnou síť adiktologických služeb

Analýza dostupnosti a potřebnosti adiktologických služeb v hlavním městě potvrdila nerovnoměrné rozmístění a nedostatečnou kapacitu služeb na území Prahy. Současná síť služeb není schopna plnit svou funkci, tedy chránit zdraví obyvatel Prahy a pomáhat lidem se závislostí vracet se do normálního fungování ve společnosti. Po schválení materiálu bude následovat jednání mezi hlavním městem, městskými částmi a poskytovateli služeb o tom, kde konkrétně vzniknou nové služby. Praha disponuje veškerými potřebnými předpoklady a zdroji pro to, aby měla jednu z nejlepších sítí adiktologických služeb v Evropě.

 

01.06.2022

Pražský krizový štáb: Centrum pro uprchlíky ve Vysočanech ukončí k 15. červnu provoz

Hlavními body dnešního jednání Krizového štábu hl. m. Prahy byla aktuální situace v Krajském asistenčním centru pomoci Ukrajině (KACPU), na Hlavním nádraží a ve stanových městečkách v Troji a v Malešicích. Krizový štáb doporučil ukončit provoz KACPU ve Vysočanech ke dni 15. června 2022 na neurčito vzhledem k tomu, že přetrvává přetíženost hlavního města a chybí systém přesunu uprchlíků do jiných, méně vytížených krajů. Kapacity v Praze jsou naplněny, což ukázal mimo jiné vládní datový model nebo analýza renomované neziskové organizace Člověk v tísni. Tento fakt je patrný i z informací na městské datové platformě Golemio.cz, která ukazuje, že v Praze je až 4x více uprchlíků na 1 000 místních obyvatel než v jiných krajích.

 

ÚSTECKÝ KRAJ

24.06.2022

Práce, která má smysl. Policisté hledají nové kolegy

Krajské ředitelství policie Ústeckého kraje hledá zájemce o práci u Policie České republiky. Máme zájem především o lidi žijící v Ústeckém kraji, kteří chtějí chránit bezpečnost a pořádek v této části naší republiky, mají zájem pomáhat druhým, prosazovat zákonnost a vnímají práci policisty jako celoživotní poslání.

 

24.06.2022

Přidejte se k nim! Hasiči hledají nové kolegy

Krajské ředitelství Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje (HZS ÚK) hledá zájemce o práci na pozici hasič – asistent. Zájemce by měl splňovat několik podmínek jako například dosažené minimálně střední vzdělání s maturitní zkouškou v libovolném oboru, české státní občanství, trestní bezúhonnost, musí být zdravotně, osobnostně a fyzicky způsobilý, bez stranické příslušnosti a řidičský průkaz skupiny C by byl výhodou.

 

24.06.2022

Náměstek hejtmana Jiří Kulhánek dokončil návštěvy příspěvkových organizací z oblasti sociální ve Snědovicích

Na začátku léta navštívil náměstek hejtmana Jiří Kulhánek Ústav sociální péče pro tělesně postižené dospělé ve Snědovicích. Tato příspěvková organizace Ústeckého kraje je unikátní. Jedná se o jednu ze čtyř organizací v České republice, která poskytuje své služby pro tělesně postižené osoby.

 

24.06.2022

Radka Brejchová se stala novou ředitelkou Gymnázia Jateční v Ústí nad Labem

Z rukou krajské radní pro oblast školství, mládeže a sportu Jindry Zalabákové převzala dnes jmenovací list nová ředitelka Gymnázia v Jateční ulici v Ústí nad Labem Radka Brejchová. Funkční období začíná paní ředitelce Brejchové od 1. července 2022.

 

24.06.2022

V Chomutově se předávaly Dobré listy komory 40 absolventům středních škol

Již počtvrté ocenila Okresní hospodářská komora v Chomutově (OHK v Chomutově) odborné znalosti a dovednosti absolventů středních a středních odborných škol Dobrým listem komory. Tento prestižní dokument získali nejlepší žáci, čerství absolventi maturitních a učebních oborů.

 

24.06.2022

Záměr prodeje (převodu) nemovité věci v k.ú. Údlice

 

24.06.2022

Záměr prodeje (převodu) nemovité věci v k.ú. Březno u Postoloprt

 

24.06.2022

KOTLÍKOVÁ DOTACE 2022 - 5. Výzva Ústeckého kraje

DNE 13. 05. 2022 BYLA VYHLÁŠENA NOVÁ VÝZVA PROJEKTU KOTLÍKOVÝCH DOTACÍ V ÚSTECKÉM KRAJI. PROJEKT BUDE FINANCOVÁN V RÁMCI OPERAČNÍHO PROGRAMU ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ 2021 - 2027. PŘÍJEM ŽÁDOSTÍ BYL ZAHÁJEN DNE 15.06. 2022 V 10:00 A BUDE UKONČEN DNE 31.08. 2022 VE 23:00. ELEKTRONICKÁ ŽÁDOST O POSKYTNUTÍ DOTACE.

 

24.06.2022

Ukončení bezplatné přepravy 30. června pro občany Ukrajiny končí

Ústecký kraj rozhodl o ukončení bezplatné přepravy cestujících ukrajinské státní příslušnosti na linkách Dopravy Ústeckého kraje ode dne 1. 7. 2022. Na železničních a autobusových linkách (včetně MHD), které jsou součástí integrovaného dopravního systému Dopravy Ústeckého kraje (DÚK) bude od 1. července platit pro všechny cestující včetně cestujících ukrajinské státní příslušnosti standardní Tarif DÚK.

 

24.06.2022

KOTLÍKOVÉ DOTACE 2022: PŘÍJEM ŽÁDOSTÍ BYL ZAHÁJEN - KLIKNĚTE PRO VÍCE INFORMACÍ

 

23.06.2022

V Meziboří proběhlo tradiční zahradní setkání seniorů

V areálu Domova sociálních služeb Meziboří, p. o., se konalo tradiční zahradní setkání seniorů s názvem „Mezibořské slunce“. V rámci akce se po dvouleté odmlce způsobené pandemií setkali senioři ze čtyř příspěvkových organizací Ústeckého kraje.

 

23.06.2022

Semináře pro žadatele: ITI Ústecko-chomutovská aglomerace

V návaznosti na vyhlášení výzev k předkládání strategických projektů do programových rámců (ITI) se uskuteční v online režimu 2 semináře pro potenciální žadatele, a to ve dnech 30. 6. a 12. 7. 2022.

 

23.06.2022

Jednání se zástupci Generálního konzulátu České republiky v Drážďanech za účelem projednání prezentace Ústeckého kraje na recepci u příležitosti oslav výročí vzniku Československé republiky, který se uskuteční v Drážďanech 28.září 2022. Krajský úřad Ústec

 

23.06.2022

Dobrý list komory získalo v Mostě 34 absolventů středních škol

Okresní hospodářská komora Most (OHK Most) ocenila odborné znalosti a dovednosti absolventů středních a středních odborných škol Dobrým listem komory. V letošním roce převzalo toto prestižní komorové ocenění na mosteckém magistrátu z rukou předsedy OHK Most Rudolfa Junga 34 absolventů středních a středních odborných škol na Mostecku.

 

23.06.2022

Učitel odborného výcviku recykluje dřevo a vyrábí didaktické pomůcky

Při praktické výuce žáků učebního oboru truhlář jsou kladeny velké požadavky na spotřebu výukového materiálu – dřeva. Při nácviku ručního opracování dřeva vzniká také velké množství dřevního odpadu. Učitel odborného výcviku Zdeněk Toma ze Střední průmyslové školy stavební a Střední odborné školy stavební a technické v Ústí nad Labem přišel s výborným nápadem, jak tento odpad smysluplně zužitkovat.

 

23.06.2022

Očkování proti COVID-19 v květnu

V květnu bylo podáno v Ústeckém kraji 4.049 dávek očkování proti COVID-19. Posilující dávku očkování má v Ústeckém kraji k 6. 6. 2022 celkem 318.785 osob (39% obyvatel). Zdravotníci podali od začátku dohromady 1.262.361 dávek očkování proti COVID-19.

 

23.06.2022

Linky 620, 621, 622, 623, 624 - uzavírka přejezdu ul. Žitenická

Od 24. 6. do 30. 6. 2022 bude uzavřen železniční přejezd P3342 v ul. Žitenická. Linky 620, 621, 622, 623 a 624 budou z tohoto důvodu jezdi po objízdné trase. Zastávka Litoměřice,Daliborova nebude v tomto termínu obsluhována, zastávka Litoměřice,katastrální úřad ve směru do města bude přesunuta k hlavnímu vstupu do nemocnice (zastávka Litoměřice,nem.hl.vstup).

 

23.06.2022

Veřejná dražba dobrovolná opakovaná - bývalý hraniční přechod v Jiříkově

 

23.06.2022

Veřejná dražba dobrovolná opakovaná - budovy garáží s pozemky v Mostě - Velebudicích

 

23.06.2022

ORIENTAČNÍ CENÍKY PLAVEB

 

23.06.2022

Oznámení pro pacienty o ukončení poskytování zdravotních služeb MUDr. Anna Richterová

 

23.06.2022

IP_ORLEN Unipetrol RPA_Teplárna T600 - oznámení KÚ

 

23.06.2022

IP_Chemoprojekt_Výroba FAME - Z8 - oznámení KÚ

 

23.06.2022

IP_SONO PLUS_ Skládka odpadů SONO - PZ20 - oznámení zahájení řízení

 

23.06.2022

Od 1. 7. s DÚK až do Německa

Blíží se prázdniny a my máme pro vás výbornou zprávu, do plánu na výlety můžete od 1. července přidat i Německo. Cestování do přeshraničí se prvním prázdninovým dnem stane dostupnější, pokud využijete níže zmiňované nově zaintegrované linky, bude na nich platit od 1. 7. Tarif DÚK. Platit budete v českých korunách, lze využít mobilní aplikaci DÚKapku i bezkontaktní čipovou kartu.

 

22.06.2022

Radní Dvořáková jednala o strategických projektech Ústeckého kraje s kolegy z Moravskoslezského regionu

V Inovačním centru Ústeckého kraje (ICUK) proběhlo jednání zástupců Ústeckého kraje pod vedením radní pro oblast strategie, přípravy a realizace projektů Ivy Dvořákové s delegací z Moravskoslezského kraje v čele s Jakubem Unuckou, 1. náměstkem hejtmana pro průmysl, energetiku a chytrý region.

 

22.06.2022

Krizový štáb Ústeckého kraje projednal budoucí fungování KACPU a situaci v regionu v souvislosti s přijímáním ukrajinských uprchlíků

V úterý 21. června 2022 zasedal Krizový štáb Ústeckého kraje (KŠÚK), aby řešil provoz Krajského asistenčního centra pomoci Ukrajině (KACPU) v dalším období. Schválená a přijatá usnesení pomohou řešit provoz a činnost centra v následujícím kalendářním měsíci. Provozní doba KACPU od měsíce července by měla být omezena na 8:00 až 16:00 hodin od pondělí do pátku. O víkendech a státních svátcích bude KACPU jako registrační místo uzavřeno. Služby poskytnutí dočasného nouzového přístřeší však zůstanou zachovány non stop.

 

22.06.2022

Významné investiční akce v nemocnicích Krajské zdravotní si prohlédl hejtman s členy představenstva

Hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller navštívil spolu s předsedou představenstva Krajské zdravotní, a. s., (KZ) Ondřejem Štěrbou a místopředsedou představenstva společnosti Leošem Vysoudilem, významné investiční akce v děčínské, ústecké a chomutovské nemocnici KZ.

 

22.06.2022

V Domově „Bez zámků“ Tuchořice proběhly tradiční sportovní hry

Domov „Bez zámků“ Tuchořice, příspěvková organizace Ústeckého kraje v oblasti sociální, pořádá každoročně v areálu domova sportovní hry. Ty letošní byly z bezpečnostních důvodů (stavba nového objektu) určeny pouze pro domácí sportovce.

 

22.06.2022

Integrovaná strategie Ústecko-chomutovské aglomerace pro programové období 2021-2027 byla schválena

Dne 20. června 2022 schválilo Zastupitelstvo města Ústí nad Labem z pozice nositele nástroje ITI Integrovanou strategii Ústecko-chomutovské aglomerace pro programové období 2021-2027 v oblasti regionální politiky, do jejíž přípravy byl zapojen i Ústecký kraj.

 

22.06.2022

Účast na valné hromadě FEDARENE a jednání a síťování v rámci FEDARENE.

 

22.06.2022

Výběrové řízení na pozici samostatný referent oddělení zdravotní správy

 

22.06.2022

Výběrové řízení na pozici samostatný referent oddělení mládeže a sportu

 

22.06.2022

Výběrové řízení na pozici samostatný referent oddělení územního plánování

 

22.06.2022

Výběrové řízení na pozici samostatný referent oddělení přezkumu hospodaření obcí

 

22.06.2022

Výběrové řízení na pozici samostatný referent oddělení organizace školství a projektů ve vzdělávání

 

22.06.2022

Výběrové řízení na pozici samostatný referent oddělení veřejnosprávní finanční kontroly a kontroly realizace projektů

 

22.06.2022

21SML0169_01 Dodatek č. 1 ke smlouvě Pavlína Bubáková

 

22.06.2022

Opatření obecné povahy - stanovení přechodné úpravy provozu na pozemních komunikacích - silnici I. třídy č. I/62 v obci Ústí n.L.-Neštěmice, ul. Opletalova

 

22.06.2022

22SML2265 Mgr. Lenka Dvořáková

 

22.06.2022

22SML2258 Dagmar Dvořáková

 

21.06.2022

VÝZVA HEJTMANA Ústeckého kraje vlastníkům ubytovacích zařízení

(právnické osoby)

 

21.06.2022

Integrovaná strategie Ústecko-chomutovské aglomerace pro programové období 2021-2027 byla schválena

Dne 20. 6. 2022 byla Zastupitelstvem města Ústí nad Labem z pozice nositele nástroje ITI schválena Integrovaná strategie Ústecko-chomutovské aglomerace pro programové období 2021-2027, do jejíž přípravy byl zapojen i Ústecký kraj.

 

21.06.2022

Program spolupráce Česko - Sasko v Ústeckém kraji 2021 - 2027

 

21.06.2022

Nostalgická jízda do Zubrnic

Pokud máte doma malého nebo velkého nadšence historických dopravních prostředků, máme pro vás tip na nezapomenutelný zážitek, který ale určitě nadchne i všechny ostatní.

 

21.06.2022

Opatření obecné povahy - stanovení místní úpravy provozu na pozemních komunikacích - silnici I. třídy č. I/30 v průtahu obcí Lovosice

 

21.06.2022

Památník Terezín zve veřejnost k účasti na pietním aktu u příležitosti 72. výročí popravy Milady Horákové

Pietní akt se uskuteční v prostorách bývalého krankenrevíru v Malé pevnosti Terezín v pondělí 27. června od 10:00 hodin. Spolu s pietním aktem bude zahájena ve vedlejším prostoru bývalého krankenrevíru výstava o Miladě Horákové, jejímž autorem je Dětské zastupitelstvo při ZŠ TGM v Milovicích. Výstava bude ke zhlédnutí do 31. srpna tohoto roku.

 

21.06.2022

Oznámení zahájení územního řízení ve věci změny rozhodnutí o umístění stavby: ,,I/27 vjezd do Lomu od Oseka"

 

21.06.2022

Rozhodnutí KUUK/075386/2022/DS

 

21.06.2022

Výluka na lince U4 v úseku Lovosice-Ústí n.L.hl.n.

 

JIHOČESKÝ KRAJ

24.06.2022

Olympiáda dětí a mládeže začíná v neděli. Jihočechy povede Václav Chalupa

Olympiáda dětí a mládeže začíná v neděli. Jihočechy povede Václav Chalupa ext-hocke Pá, 24.06.2022 - 10:45

 

24.06.2022

Nejjižnější hradní vyhlídková věž, Tvrz v Tiché, otevře své brány již 1. července 2022 

Nejjižnější hradní vyhlídková věž, Tvrz v Tiché, otevře své brány již 1. července 2022  ext-hocke Pá, 24.06.2022 - 09:18

 

24.06.2022

U Podolska na Orlíku hygienici vyhlásili dočasný zákaz koupání

U Podolska na Orlíku hygienici vyhlásili dočasný zákaz koupání ext-hocke Pá, 24.06.2022 - 08:02

 

23.06.2022

Moderní a udržitelné zemědělství - jak společně pomoci budou řešit vědci i politici na odborné konferenci

Moderní a udržitelné zemědělství - jak společně pomoci budou řešit vědci i politici na odborné konferenci ext-hocke Čt, 23.06.2022 - 12:35

 

22.06.2022

Nemocnice České Budějovice dokončila kompletní rekonstrukci Gastroenterologického oddělení

Nemocnice České Budějovice dokončila kompletní rekonstrukci Gastroenterologického oddělení ext-hocke St, 22.06.2022 - 13:17

 

21.06.2022

Jihočeský kraj je druhým nejlepším místem pro život v naší zemi. Lidé jsou však nejspokojenější právě u nás 

Jihočeský kraj je druhým nejlepším místem pro život v naší zemi. Lidé jsou však nejspokojenější právě u nás  ext-hocke Út, 21.06.2022 - 21:44

 

21.06.2022

Britská královská rodina ocenila studenty z Jihočeského kraje

Britská královská rodina ocenila studenty z Jihočeského kraje ext-hocke Út, 21.06.2022 - 15:57

 

21.06.2022

Komunikujte s námi z pohodlí domova. Jihočeský kraj rozšiřuje své online služby

Komunikujte s námi z pohodlí domova. Jihočeský kraj rozšiřuje své online služby ext-hocke Út, 21.06.2022 - 09:32

 

20.06.2022

Výstava Dobrodružství s technikou láká na vědu, technologie i řemesla

Výstava Dobrodružství s technikou láká na vědu, technologie i řemesla ext-hocke Po, 20.06.2022 - 10:08

 

17.06.2022

VIDEO: U nás v kraji 17. června 2022

VIDEO: U nás v kraji 17. června 2022 ext-hocke Pá, 17.06.2022 - 17:26

 

16.06.2022

Třeboňsko zve na sezónu. Novinek je spousta

Třeboňsko zve na sezónu. Novinek je spousta ext-hocke Čt, 16.06.2022 - 09:21

 

16.06.2022

BESIP – Bezpečně na dovolenou 22

BESIP – Bezpečně na dovolenou 22 ext-hocke Čt, 16.06.2022 - 08:08

 

14.06.2022

Nízkopříjmové domácnosti mohou i nadále podávat žádosti o kotlíkovou dotaci. K dispozici je stále 50 milionů 

Nízkopříjmové domácnosti mohou i nadále podávat žádosti o kotlíkovou dotaci. K dispozici je stále 50 milionů  ext-hocke Út, 14.06.2022 - 13:59

 

14.06.2022

Náměstkyně Kozlová předala ceny Medik roku 2022. Výherci získají stáž v jihočeských nemocnicích

Náměstkyně Kozlová předala ceny Medik roku 2022. Výherci získají stáž v jihočeských nemocnicích ext-hocke Út, 14.06.2022 - 13:27

 

14.06.2022

Do Zadaru jede ČR reprezentovat družstvo Církevní ZŠ na Rudolfovské. Vyhrálo dopravní soutěž mladých cyklistů

Do Zadaru jede ČR reprezentovat družstvo Církevní ZŠ na Rudolfovské. Vyhrálo dopravní soutěž mladých cyklistů ext-hocke Út, 14.06.2022 - 13:18

 

14.06.2022

První psychoterapeut v České republice vyškolený v metodě Podpory pozitivního chování bude působit v Autis Centru v Českých Budějovicích

První psychoterapeut v České republice vyškolený v metodě Podpory pozitivního chování bude působit v Autis Centru v Českých Budějovicích ext-hocke Út, 14.06.2022 - 08:16

 

13.06.2022

Právě byl vyhlášen 3. ročník "Ceny hejtmana Jihočeského kraje za společenskou odpovědnost v letech 2020-2021"

Právě byl vyhlášen 3. ročník "Ceny hejtmana Jihočeského kraje za společenskou odpovědnost v letech 2020-2021" ext-hocke Po, 13.06.2022 - 12:00

 

13.06.2022

Prachatická nemocnice omezí během července provoz kvůli nezbytným stavebním investicím

Prachatická nemocnice omezí během července provoz kvůli nezbytným stavebním investicím ext-hocke Po, 13.06.2022 - 11:11

 

13.06.2022

Budějovicko je na prodloužené víkendy ideální, láká na tradice i atraktivní novinky

Budějovicko je na prodloužené víkendy ideální, láká na tradice i atraktivní novinky ext-hocke Po, 13.06.2022 - 11:03

 

10.06.2022

VIDEO: U nás v kraji 10. června 2022

VIDEO: U nás v kraji 10. června 2022 ext-hocke Pá, 10.06.2022 - 19:49

 

KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ

22.06.2022

Silničáři v Rychnově mají nové dílny a garáže

Provoz cestmistrovství společnosti ÚDRŽBA SILNIC Královéhradeckého kraje v Rychnově nad Kněžnou je nyní úspornější díky dotaci z Operačního programu Životní prostředí. Za přispění těchto prostředků stojí v areálu nová budova garáží, dílen a skladovacích prostor včetně kanceláře pro pracovníky materiálně technického zabezpečení (MTZ). Úpravami prošla také zachovaná část budovy.

 

20.06.2022

Sledujte zasedání Zastupitelstva Královéhradeckého kraje v živém přenosu

Dnes můžete v živém přenosu sledovat zasedání Zastupitelstva Královéhradeckého kraje. Přenos bude probíhat od 13:00 do ukončení jednání.

 

20.06.2022

Hejtman ocenil starosty za dlouholetou práci v samosprávách

Rada kraje v čele s hejtmanem Martinem Červíčkem ocenila Medailí hejtmana Královéhradeckého kraje 40 starostů a starostek našeho regionu dlouhodobě působících ve svých funkcích. Slavnostní akt se uskutečnil v sále zastupitelstva v sídle krajského úřadu na hradeckém Pivovarském náměstí.

 

20.06.2022

Zimní olympiáda 2023 ve Špindlu má své logo, autorem je žák trutnovského gymnázia

Královéhradecký kraj představil logo pro Hry X. zimní olympiády dětí a mládeže ČR 2023 (ODM), jejímž centrem se v lednu 2023 stane Špindlerův Mlýn. Logo vzešlo ze 101 návrhů soutěže, kterou vyhlásil kraj pro žáky středních škol. Porota složená z profesionálů v oboru grafiky, marketingu a zástupců kraje vyhodnotila jako nejlepší návrh Antonína Schmieda z trutnovského gymnázia. Kraj ho ocenil poukazem na nákup zboží v hodnotě 10 tisíc korun.

 

23.06.2022

Odstartoval 14. ročník výstavy Má vlast cestami proměn

Strahovský klášter premonstrátů hostil slavnostní zahájení 14. ročníku unikátní putovní výstavy Má vlast cestami proměn – příběhy domova. Hlavním partnerem letošního ročníku je Královéhradecký kraj.

 

20.06.2022

Průvodce zdravotnictvím pro každého představuje základy zdravotnictví v ČR

V Královéhradeckém kraji se uskutečnila série přednášek a besed o zdravotnictví a právech i povinnostech pacientů a lékařů se specialistou na zdravotnické právo Ondřejem Dostálem. Pro ty, které téma zajímá, ale nestihli se na setkání dostat, přinášíme prezentaci se základními užitečnými informacemi.

 

17.06.2022

Zorientovat se v krajské kultuře pomůže nová brožura

Kulturní program vybraných institucí cílící na ukrajinské rodiny přehledně shrnuje brožura Kraj pro Ukrajinu. Vytvořil ji odbor kultury a památkové péče Královéhradeckého kraje pro uprchlíky z válkou sužované Ukrajiny, aby se co nejlépe seznámili s novým prostředím.

 

20.06.2022

Královéhradecký kraj pošle na Ukrajinu trvanlivé potraviny za 700 tisíc korun

Královéhradecký kraj pokračuje v podpoře partnerského ukrajinského regionu Zakarpatská oblast. Zastupitelé v pondělí schválili další pomoc v podobě 700 tisíc korun na nákup trvanlivých potravin. Je to již třetí humanitární pomoc, která od začátku března z kraje míří na válkou postiženou Ukrajinu.

 

21.06.2022

Datový portál KHK slaví další úspěch

Datový portál Královéhradeckého kraje ocenilo Ministerstvo vnitra ČR za projekt Datový katalog otevřených dat a Datový portál KHK. Cenu ministerstva vnitra za inovaci ve veřejné správě pro rok 2021 převzal na 14. ročníku soutěže náměstek Pavel Bulíček spolu s realizačním týmem. Datový portál nově patří mezi nejinovativnější krajské projekty v Čechách.

 

22.06.2022

Kraj pošle šest milionů na stipendia pro mediky

Krajští zastupitelé schválili poskytnutí šestimilionové dotace Zdravotnickému nadačnímu fondu Královéhradeckého kraje. Je určena na stipendijní program, který pomáhá zlepšit personální situaci v krajském zdravotnictví.

 

22.06.2022

Krajská tripartita jednala o situaci kolem růstu cen energií a pohonných hmot i o rozvoji průmyslové zóny

V rychnovské nemocnici zasedala Tripartita Královéhradeckého kraje. Zástupci krajské samosprávy, zaměstnavatelů a zaměstnanců jednali nejen o projektech rozvoje průmyslové zóny Solnice-Kvasiny, modernizaci rychnovské nemocnice ale i o dopadech energetické krize.

 

23.06.2022

Archeologové ukázali nálezy z Opočna

V trase budované druhé části opočenského obchvatu stále probíhá záchranný archeologický průzkum. Při něm se podařilo na břehu Zlatého potoka nalézt pozůstatky germánské osady z druhého století našeho letopočtu. Kromě několika chat se zde nacházela i pec na tavení železa. Nálezy představila zájemcům, mezi kterými byl i náměstek hejtmana Pavel Bulíček, archeoložka rychnovského muzea Martina Beková.

 

23.06.2022

Královéhradecký kraj ocenil dobrovolníky pečující o památky

Královéhradecký kraj ocenil dobrovolníky, kteří pečují a opravují historické památky v regionu. Cenu za příkladnou obnovu architektonického dědictví či popularizační činnost získaly: spolek Přátelé Markvarticka, Římskokatolická farnost Nová Paka a Společnost železniční výtopna Jaroměř. Během slavnostního udílení cen byly předány také Pamětní plakety za péči o válečné hroby Ministerstva obrany ČR.

 

24.06.2022

Krajská muzea navštívila delegace z Bánskobystrického kraje

Královéhradecký kraj hostil návštěvu z Bánskobystrického kraje. Během třídenního pobytu zavítali zástupci partnerského regionu a jím zřizovaných kulturních organizací nejen do krajského města, ale také do regionů.

 

OLOMOUCKÝ KRAJ

26.06.2022

Andrův stadion zaplnily mladé sportovní naděje. Začala Olympiáda dětí a mládeže

Soutěžit se bude na šesti místech Olomouckého kraje do čtvrtka 30. června.

 

24.06.2022

Lidé mohou naplno využívat další cyklostezku. Má unikátní technické řešení

Investice si vyžádala celkem 32 miliónů korun.

 

24.06.2022

Kraj se změnil k hezčímu. Výstava přináší 12 důkazů

Expozice pravidelně mapuje osudy zanedbaných staveb, památek ale i dalších veřejných prostor, které prošly zásadní opravou.

 

23.06.2022

Bunkr, tvarůžky nebo nabíječky na kola. Kraj má řadu turistických novinek

Pokud máte pocit, že jste v Olomouckém kraji viděli už úplně všechno, letošní novinky v turistickém ruchu vás rychle vyvedou z omylu.

 

22.06.2022

Archeologové pokračují v průzkumu Slavonína. Letos objevili už desítky hrobů

Nejzajímavější nálezy pochází z období takzvaných popelnicových polí z počátku doby železné.

 

20.06.2022

Oheň Olympiády dětí a mládeže zapálí stříbrný oštěpař z Tokia Jakub Vadlejch

Na největší multisportovní akci u nás se kvalifikovalo 3539 sportovců a sportovkyň ve dvaceti sportech.

 

20.06.2022

Startuje prodej vstupenek na benefiční koncert v Hanáckých kasárnách

K dispozici je celkem 500 míst, vstupenky v hodnotě 100 korun lze zakoupit přes Ticketportal.

 

17.06.2022

Kraj láká filmaře. Ukázal jim to nejlepší

Tvůrci se mohli seznámit s unikátními lokalitami, mezi které se v našem regionu řadí nejen Olomouc, ale také zámek v Plumlově nebo Prostějov.

 

16.06.2022

Olomoucký kraj získal ministerskou cenu za společenskou odpovědnost

Stalo se tak v rámci konference Moderní veřejná správa, která se konala 14. a 15. června v Olomouci.

 

15.06.2022

Krajskou vesnicí roku jsou Slatinice

Druhé místo obsadila obec Písečná a bronz získaly Němčice nad Hanou.

 

15.06.2022

Nemocnice má novou internu za čtvrt miliardy korun. Bez Olomouckého kraje by nevznikla

Jde o jednu z největších investičních akcí olomouckého hejtmanství v posledním desetiletí.

 

14.06.2022

Značku Výrobek OK získal více než tucet producentů

Letos se o ocenění ucházelo 134 produktů od téměř padesáti žadatelů.

 

13.06.2022

Hanácká kasárna ožijí hudbou. Veřejnosti se otevřou vůbec poprvé

Benefiční open air koncert Olomouckého kraje se uskuteční 4. 7. 2022 ve 20.00 hodin. Hlavním účinkujícím bude Moravská filharmonie Olomouc.

 

10.06.2022

Odstartoval příjem žádostí o kotlíkové dotace

Žádosti bude možné podávat až do 24. srpna, do 17 hodin.

 

09.06.2022

Na bicyklu nebo pěšky. Zaměstnanci krajského úřadu se zapojili do výzvy Do práce na kole

Celkem se už tradiční akce zúčastnilo 71 registrovaných zaměstnanců, kteří soutěžili v devatenácti týmech.

 

08.06.2022

Olomoucký kraj turisty láká. Skokanem roku je botanická zahrada

Zájem byl vloni také o olomouckou zoo nebo termály ve Velkých Losinách.

 

07.06.2022

Prostějovskou hvězdárnu čeká velký třesk

Jedná se o první architektonickou soutěž podle regulí České komory architektů, kterou Olomoucký kraj za dobu své existence vypsal.

 

06.06.2022

Kraj patří mezi špičku v třídění odpadu

Obyvatelé Olomouckého kraje loni vytřídili v průměru téměř devadesát kilogramů odpadu na osobu.

 

03.06.2022

Hejtmanství ocenilo dárce krve. Ve čtvrtek převzali zlaté kříže

Ocenění jim předali hejtman Olomouckého kraje Josef Suchánek a náměstek pro oblast zdravotnictví Dalibor Horák.

 

02.06.2022

Ukrajinské děti dostaly batohy a penály

Školní výbavu darovala šternberská společnost Topgal. Do projektu se zapojil také Olomoucký kraj.

 

01.06.2022

Symbolicky na Den dětí začal očekávaný prodej vstupenek na slavnostní zahájení Olympiády dětí a mládeže v Olomouckém kraji

Pro všechny, kteří se na stadion nedostanou, připravujeme streaming akce na webu olympijského týmu.

 

01.06.2022

Účastníci výzvy nachodili tisíce kroků, teď je za to ocenili

V některých obcích Olomouckého kraje se výzva stala velmi oblíbenou a účastnil se jí každý padesátý občan.

 

31.05.2022

Na zkušené v Itálii. Zástupci kraje si přivezli cenné rady v oblasti sociálního systému a péče o osoby s demencí

Delegace navštívila několik obcí a přijali ji i zástupci krajského úřadu v Bologni.

 

30.05.2022

Na Floře se předvedou záchranáři z celého kraje

Dětský den se složkami integrovaného záchranného systému proběhne v pátek 10. června.

 

27.05.2022

Ministr školství Petr Gazdík v Olomouci. Potkal se s učiteli i krajskými radními

Mezi diskutovanými tématy bylo vzdělávání dospělých, otázka podoby maturity, ale třeba také jednotné přijímací zkoušky.

 

26.05.2022

Vysokoškolské koleje obsadí olympionici. Dostanou řízek i hráškový krém

Olympiáda dětí a mládeže se v Olomouckém kraji uskuteční v termínu od 26. do 30. června.

 

25.05.2022

Podnikavá hlava opět překypovala nápady

Vítězem soutěže je projekt Tolg – vzdělávací portál pro zdravotníky zaměřený na komunikaci s pacienty a dorozumívání v týmu.

 

23.05.2022

O titul Vesnice roku bojuje v Olomouckém kraji 18 obcí

Soutěž se koná po dvouleté covidové přestávce.

 

19.05.2022

Kartáčník Alois Slepánek převzal titul Mistra tradiční rukodělné výroby Olomouckého kraje

Ocenění mu předal hejtman Josef Suchánek společně s radním pro kulturu Janem Žůrkem.

 

18.05.2022

Startuje druhý ročník soutěže Cena hejtmana za společenskou odpovědnost

Přihlášky včetně vyplněného dotazníku lze podávat do 30. září 2022.

 

17.05.2022

Olomoucký kraj si poradí s odpady

Do dvou let by v Olomouci měla vyrůst centrální dotřiďovací linka, která by zpracovávala odpad z celého kraje.

 

16.05.2022

Kraj připravil první veletrh sociálního podnikání

Zájemci se dozvěděli, jak rozjet nové sociální podniky, na jaké granty a dotace mohou dosáhnout nebo se mohli inspirovat úspěšnými projekty.

 

16.05.2022

Nenápadní lidé, bez kterých byste nemohli relaxovat. Oceňte své knihovníky

Návrh na ocenění knihovníka může podat zřizovatel knihovny, jakákoliv jiná knihovna Olomouckého kraje nebo například čtenář knihovny, a to nejpozději do 31. května.

 

13.05.2022

Hejtmanství podpoří stavbu chodníků i oblíbené farmářské trhy

Do rozvoje venkova letos opět poputují milióny korun.

 

11.05.2022

Záchranáři v Uničově dostali novou základnu

Náklady na její stavbu přesáhly 22 miliónů korun.

 

11.05.2022

Olomoucký kraj chce ocenit všechny, kterým není lhostejné životní prostředí

Nominace bude možné posílat až do poloviny června.

 

10.05.2022

Kraj spouští další vlnu kotlíkových dotací. Zaměří se na nízkopříjmové domácnosti

Dotace mohou lidé čerpat na výměnu kotle na pevná paliva, který nesplňuje třetí až pátou emisní třídu.

 

09.05.2022

Téměř osm desítek včelařů požádalo kraj o podporu

Dotační program pomůže začínajícím i zkušenějším chovatelům včel.

 

06.05.2022

Sehnat léky o státním svátku? V Olomouckém kraji to nebude problém

Vybrané lékárny otevřou na čtyři hodiny, vždy od devíti do třinácti.

 

05.05.2022

Kraj má opět sportovce roku. Cenu dostali i lidé s hendikepem

Slavnostní vyhlášení výsledků ankety proběhlo ve středu 4. května v sále Moravského divadla v Olomouci.

 

04.05.2022

Odtajněné medaile i sportoviště. Olympiáda dětí a mládeže v Olomouckém kraji se blíží

Od 26. do 30. června se jí zúčastní téměř čtyři tisíce sportovců.

 

02.05.2022

Nejlepší webové stránky mají Zlaté Hory a Náměšť na Hané

V Olomouckém kraji se do soutěže Zlatý erb přihlásilo celkem devět měst a sedm obcí.

 

02.05.2022

Kraj uctil památku nevinných lidí. Na sklonku války je zavraždili nacisté

Pietní akce se konaly v Zákřově, Javoříčku a v Olomouci-Lazcích.

 

29.04.2022

Kraj upraví provozní dobu KACPU. Příliv uprchlíků slábne

KACPU v Olomouci bude nově nabízet svoje služby ve všední dny a v sobotu od 8 do 16 hodin.

 

28.04.2022

Olomoucký florbal slaví. Náměstek Zácha sportovkyním blahopřál osobně

Do budovy Krajského úřadu Olomouckého kraje dorazil téměř kompletní tým sportovkyň, trenéři i zástupci vedení klubu.

 

28.04.2022

Regionální rozvoj Olomouckého kraje. Hejtmanství ho řeší rovnou se starosty

Setkání bude celkem třináct, zatím se konala v Konici, Jeseníku, Litovli, Lipníku nad Bečvou, Zábřehu a Hranicích.

 

27.04.2022

Sociální služby na Jesenicku. O to, jak fungují, se přímo v terénu zajímal náměstek Slavotínek

Navštívil spolek Ester, Centrum sociálních služeb Jeseník a Domov Sněženka v Jeseníku.

 

26.04.2022

Archeologové odhalili nové pohřebiště. Nebožtíci byli ozdobeni šperky

Archeologické centrum Olomouc, které patří mezi příspěvkové organizace Olomouckého kraje, prozkoumalo celkem 37 hrobů z mladší doby bronzové.

 

25.04.2022

Olomoucký kraj hodnotil rozvoj regionu. Dal zelenou vlajkovým projektům

Ty mají zlepšit život v regionu – část z nich se zaměřuje na sever kraje.

 

22.04.2022

Kraj udělil ceny kultury. Letos zpětně za dva roky

Slavnostní předání se uskutečnilo ve čtvrtek 21. dubna v Moravském divadle v Olomouci.

 

ZLÍNSKÝ KRAJ

24.06.2022

Sportovcem Zlínského kraje roku 2021 je stolní tenistka Hana Matelová, nejúspěšnějším kolektivem fotbalisté Slovácka

Nejlepším sportovcem Zlínského kraje za rok 2021 se podle ankety vyhlašované krajem stala stolní tenistka Hana Matelová, která vloni mimo jiné zvítězila na světovém turnaji v Tunisu. Cenu pro nejúspěšnější kolektiv si odnášejí fotbalisté 1. FC Slovácko a ocenění pro nejlepšího trenéra jejich kouč Martin Svědík.

 

24.06.2022

Nominaci na Regionální potravinu Zlínského kraje mají sýr Bokovník a škvarkové tyčinky

ZLÍNSKÝ KRAJ – Ve středu 22. června se odehrálo v prostorách Knihovny Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně hodnocení Regionální potraviny. O značku se ucházelo 197 výrobků od 38 producentů. Nominaci nakonec získaly například bio zrající sýr Bokovník od Šárky Šustekové ze Žítkové a škvarkové tyčinky Petry Malé ze Zlína. Slavnostní předání ocenění proběhne na Dni Zlínského kraje 1. října. V hodnotitelské komisi byla také statutární náměstkyně hejtmana Hana Ančincová.

 

23.06.2022

Radní schválili přes dva miliony na regionální kulturní akce

ZLÍNSKÝ KRAJ – Krajští radní schválili dotace na 42 regionálních kulturních akcí, které se uskuteční od července do prosince letošního roku. Dalších 8 akcí navrhují ke schválení Zastupitelstvu Zlínského kraje. Nyní rozdělují částku přesahující dva miliony korun z celkových pěti milionů vyčleněných k tomuto účelu pro letošní rok. V prvním kole, které se vztahovalo na období leden až srpen, už byly uvolněny tři miliony.

 

23.06.2022

Začala výstavba nového Zdravotnického operačního střediska ve Zlíně, dispečerům přinese lepší podmínky pro práci

Dispečerský sál včetně pracoviště vedoucího dispečera a vedoucího lékaře, simulační pracoviště pro výcvik operátorů, ale také relaxační místnost nabídne nové Zdravotnické operační středisko ve Zlíně. Jeho výstavba byla dnes slavnostně zahájena, dispečerům Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje by mělo začít sloužit už v únoru příštího roku. S jeho výstavbou finančně pomůže Zlínský kraj.

 

23.06.2022

Na Olympiádě dětí a mládeže bude Zlínský kraj reprezentovat 257 sportovců

ZLÍNSKÝ KRAJ – V neděli 26. června proběhne v Olomouci slavnostní zahájení Olympiády dětí a mládeže, na kterou míří také výprava Zlínského kraje. Tu tvoří 257 sportovců, které doplní trenéři a vedoucí sportovních oddílů. Výdaje spojené s účastí na olympiádě jsou plně kryty z rozpočtu Zlínského kraje. Sportovní oblečení, akreditační karty a veškeré organizační informace k olympiádě předali včera trenérům na krajském úřadě pracovníci odboru školství, mládeže a sportu. Za skvělou práci s mládeží trenérům poděk

 

22.06.2022

Vesnicí roku 2022 ve Zlínském kraji je Zašová

ZLÍNSKÝ KRAJ – Zlatou stuhu za vítězství v krajském kole soutěže Vesnice roku letos získala obec Zašová. Vyhlášení výsledků 26. ročníku soutěže se uskutečnilo ve středu 22. června v sídle Zlínského kraje. Gratulaci od hejtmana přijal starosta obce Jiljí Kubrický. Ocenění však obdržely také další obce.

 

22.06.2022

Sociální zařízení Velehrad-Salašská je po 11 letech vyvázáno z dlouhodobého závazku. Zlínský kraj bude pro objekt hledat využití

Z pětačtyřiceti na deset let zkrátilo Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR (MPSV) závazek poskytovat ústavní pobytovou sociální službu v zařízení Velehrad-Salašská ve Velehradě. Zlínský kraj tak konečně může hledat efektivní uplatnění objektu, který je od roku 2015 nevyužitý. Změna podmínek, které se vázaly na dotace poskytnuté MPSV, se ve Zlínském kraji týká také dalších sedmi zařízení a v celé České republice celkem asi 280 objektů.

 

22.06.2022

Dny lidí dobré vůle 4. a 5. července na Velehradě nabídnou bohatý program v plném režimu

ZLÍNSKÝ KRAJ – Dny lidí dobré vůle, které se konají 4. a 5. července na Velehradě při příležitosti státního svátku Dne slovanských věrozvěstů - svatých Cyrila a Metoděje, nabídnou bohatý program v tradičním režimu a bez omezení, která tuto akci provázela v minulých letech. Pořadatelé očekávají účast okolo 30 tisíc návštěvníků. Dny lidí dobré vůle na Velehradě jsou co do počtu účastníků největší oslavou spojenou s konáním státních svátků v České republice v průběhu celého roku. Zaznělo to na dnešní tiskové k

 

21.06.2022

Zaměstnanci úřadu uspořádali dobročinnou akci Zlínský ZDARMÁČEK

ZLÍNSKÝ KRAJ – Zaměstnanci Krajského úřadu Zlínského kraje uspořádali v úterý 21. června akci nazvanou Zlínský ZDARMÁČEK, prostřednictvím které nabídli na platformě 14I15 BAŤOVA INSTITUTU zájemcům zdarma oblečení, obuv, hračky, batohy a další věci. Šlo o druhý ročník dobročinné akce, který se setkal s velkým zájmem.

 

20.06.2022

Muzejníci ze Zlínského kraje sbírali zkušenosti a inspiraci v Norsku

ZLÍNSKÝ KRAJ – Skupina kurátorů a odborníků z Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně a z Muzea regionu Valašsko strávila v první polovině června společně se Zuzanou Fišerovou, radní Zlínského kraje pro kulturu a školství, několik dní v norském regionu Innlandet. Spolupráce s tímto krajem (dříve Hedmark) začala již před 16 lety a postupně se prohlubovala zejména v oblasti kultury a spolupráce mezi muzei.

 

17.06.2022

Hejtman udělil své ocenění v soutěži Stavba roku Zlínského kraje rekonstrukci střechy zámku Zlín-Lešná

HOLEŠOV - Stavitelé a investoři, kteří přihlásili své stavby do jubilejního 20. ročníku soutěže „Stavba roku Zlínského kraje 2021“, se 16. června v prostorách holešovského zámku dozvěděli výsledky.

 

16.06.2022

SeniorCupu Zlínského kraje 2022 se účastnilo 144 seniorů

Společenský dům v Luhačovicích včera hostil 8. ročník SeniorCup Zlínského kraje. Na sportovním turnaji v pétanque soutěžilo 36 týmů po 4 hráčích. Na úvod všechny přivítala statutární náměstkyně pro sociální oblast Hana Ančincová a štěstí hráčům popřál i hejtman Radim Holiš a náměstek Lubomír Traub. O hladkou organizaci celého turnaje se starali studenti Fakulty humanitních studií UTB. Všechny zápasy byli pod kontrolou hlavních rozhodčích - Vlastimila Zaydlara a Vladimíra Fabo z Domova pro seniory Burešov, p

 

16.06.2022

Hejtman poděkoval studentkám za pomoc v očkovacím centru

ejtman Radim Holiš přijal ve čtvrtek 16. června v Baťově mrakodrapu, sídle Zlínského kraje devět studentek Obchodní akademie Tomáše Bati a Vyšší odborné školy ekonomické Zlín. V doprovodu třídní učitelky a ředitele školy jim poděkoval za pomoc při očkování proti covid.

 

16.06.2022

Zástupci kraje navštívili Silo II, které nabízí zázemí začínajícím podnikatelům

ZLÍNSKÝ KRAJ – Atraktivní zázemí i možnost vzájemného setkávání a spolupráce nabízí začínajícím podnikatelům, tvůrcům, studentům, menším i velkým firmám od loňského podzimu sedmipatrová budova „Silo II powered by Impact Hub“ ve Zlíně – Prštném. Za jejím vznikem stojí společný projekt společnosti NWT a největšího a nejstaršího coworkingového centra v České republice Impact Hub. Na to, jak Silo II funguje a žije, se ve čtvrtek 16. června přišli podívat náměstek hejtmana Zlínského kraje David Vychytil společně

 

15.06.2022

Ludmila Dvořáková oslavila sto let. K jubileu ji blahopřáli hejtman s náměstkyní

K životnímu jubileu poblahopřáli Ludmile Dvořákové v Domově seniorů Lukov hejtman Zlínského kraje Radim Holiš, jeho statutární náměstkyně Hana Ančincová a vedoucí odboru sociálního Tomáš Bernatík. Paní Dvořáková oslavila 9. června sté narozeniny.

 

15.06.2022

Zlínský a Trnavský kraj chtějí spolupracovat v oblasti cestovního ruchu

Hejtman Zlínského kraje Radim Holiš přijal pozvání trnavského župana Jozefa Viskupiče. S dalšími zástupci kraje hejtman navštívil v úterý 14. června Trnavu, kde v prostorách Divadla Jána Palárika diskutovali se slovenskou stranou o spolupráci v oblasti cestovního ruchu.

 

13.06.2022

Přejezdy na trati mezi Otrokovicemi a Napajedly budou 2 měsíce v provizorním režimu

Se zdržením musejí počítat cestující na trati mezi Otrokovicemi a Napajedly na hlavním koridoru Přerov – Břeclav, který je hlavní železniční tepnou Zlínského kraje. Železniční přejezdy budou ještě minimálně dva měsíce fungovat pouze v provizorním režimu. Jedná se o přejezdy směrem na Halenkovice a Žlutavu a o přejezd vedoucí na soukromý pozemek. Důvodem je nehoda z minulého týdne, kdy tady nákladní vlak strhl trolejové vedení a vyzkratoval zabezpečovací zařízení na trati.

 

13.06.2022

Jak bude probíhat sběr kotlíkových dotací na Zlínském kraji?

SBĚR ŽÁDOSTÍ NENÍ NA ČAS! Žádost stačí odevzdat do 31. srpna 2022 do 17.00. Od 14. června 2022 v 8.00 bude zpřístupněn na www.kr-zlinsky.cz/kotliky odkaz do systému, kde je nutné: 1. Zaregistrovat se 2. Vyplnit elektronicky formulář žádosti 3. Odeslat elektronicky vyplněný formulář žádosti 4. Vytisknout a podepsat odeslaný formulář žádosti 5. Zkompletovat přílohy k žádosti 6. Doručit tištěnou žádost (vč. příloh) na Zlínský kraj: a) Osobně ve 2. etáži Baťova mrakodrapu (budova č. 21 v areálu Svit ve Zlín

 

10.06.2022

Vyhodnocení výzvy Do práce na kole

ZLÍNSKÝ KRAJ – Na zlínském náměstí Míru se ve čtvrtek 9. června uskutečnilo vyhlášení výsledků a předání výher účastníkům květnové výzvy Do práce na kole. K té se letos připojilo rekordních 24 695 účastníků z celého Česka. Cílem akce bylo se celý měsíc do práce dopravovat na kole, koloběžce, pěšky nebo poklusem – tedy aktivně a udržitelně. Záštitu pro Zlín, Otrokovice a okolí převzal hejtman Zlínského kraje Radim Holiš, který také předával ceny výhercům.

 

10.06.2022

Krajský odbor školství bude mít nového vedoucího

ZLÍNSKÝ KRAJ – Odbor školství, mládeže a sportu Krajského úřadu Zlínského kraje bude mít nového vedoucího. Stanislava Minaříka, který po mnoha letech řízení odboru odchází do důchodu, vystřídá od 1. září Lubomír Doležel. Rada Zlínského kraje ho do funkce jmenovala na základě úspěšného konkurzu.

 
 
 
Portál je registrován u RRTV.
Tel. 777 644 118 |  e-mail: info@regionalnitelevize.cz
© 2010 - 2021 Regionální televize
  RSS   Jakékoliv užití obsahu je možné pouze s písemným svolením Regionální televize CZ s.r.o.

Vaše soukromí je pro nás důležité

Vážení zákazníci, vážíme si soukromí každého z vás. Stisknutím tlačítka „Přijmout vše" souhlasíte s tím, abychom vám poskytovali smysluplné a užitečné služby na základě vašich údajů o sledování. Souhlas udělujete pro Regionální televize CZ s.r.o. a můžete ho kdykoliv změnit v části "Předvolby". Více o souborech cookies zde.

cookies

Cookie - Nastavení

Zde máte možnost přizpůsobit soubory cookie podle kategorií, v souladu s vlastními preferencemi.

Technické cookies

Technické cookies jsou nezbytné ke správnému fungování webu a všech jeho funkcí, které nabízí, např. působení filtrů, ukládání nastavení soukromí, apod. Zajišťují základní provoz webu, proto musí být zapnuty trvale.

Analytické cookies


Analytické cookies nám umožňují měření výkonu našeho webu a našich reklamních kampaní. Jejich pomocí určujeme počet návštěv a zdroje návštěv našich internetových stránek. Data získaná pomocí těchto cookies zpracováváme souhrnně, bez použití identifikátorů, které ukazují na konkrétní uživatelé našeho webu. Pokud vypnete používání analytických cookies ve vztahu k Vaší návštěvě, ztrácíme možnost analýzy výkonu a optimalizace našich opatření.

Reklamní cookies


Reklamní cookies používáme proto, abychom Vám mohli zobrazit vhodné obsahy nebo reklamy jak na našich stránkách, tak na stránkách třetích subjektů. Díky tomu můžeme vytvářet profily založené na Vašich zájmech, tak zvané pseudonymizované profily. Na základě těchto informací není zpravidla možná bezprostřední identifikace Vaší osoby, protože jsou používány pouze pseudonymizované údaje. Pokud nevyjádříte souhlas, nebudete příjemcem obsahů a reklam přizpůsobených Vašim zájmům.
Regionální televize CZ s.r.o. potřebuje Váš souhlas s použitím souborů cookies, abychom Vám mohli zobrazovat informace v souladu s Vašimi zájmy.